Modules
  • Ana Sayfa
  • AvantGo
  • Downloads
  • FAQ
  • Feedback
  • Forums
  • Journal
  • Private Messages
  • Recommend Us
  • Search
  • Statistics
  • Stories Archive
  • Submit News
  • Surveys
  • Top 10
  • Topics
  • Web Links
  • Your Account

• Who's Online
    Şu an sitede, 2 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

Henüz üye değilseniz, Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Languages
    Site Lisanını Seçin

FrpWorld.Com :: View topic - T-shirt
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

T-shirt View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Darktimes
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Apr 11, 2010 1:41 am Reply with quoteBack to top

15 kiÅ?iyi bulmak da biraz problem olucak gibi görünüyor baÅ?lıÄ?a yazı yazan kiÅ?i sayısına dayanarak.

Mesela Å?imdi Efla'nın açtıÄ?ı hesaba paraları yatırdık o da saÄ?olsun sipariÅ? etti.T-shirtler geldi, nereye geldi ama, Ankara'ya geldi.Ee Ankara'da olmayanlara fazladan masraf demektir bu.Sorunlar arttıkça herkesin tiÅ?örtü kendisi yaptırması fikrine yönelmeye baÅ?lıyorum.Alternatif düÅ?üncelere her zaman açıÄ?ız tabi Smile

Site Ã?izeri

PostPosted: Sun Apr 11, 2010 8:16 am Reply with quoteBack to top

Efla wrote:

Å?imdi t-shirt iÅ?iyle ne güzel ilgilenmiÅ?siniz. Benim de sizlere güvenim tam =)

Bence bu iÅ?i Efla yapmasın da Efla'ya ne lazım siz onu söyleyin. Fiyatlar alan da alınmıÅ? burada isimler toplansın.
    Ben isterseniz para bir yerde toplansın derseniz size banka hesab saÄ?larım.
    Sonracıma tanıtalım duyuralım derseniz ona da yardım. Ne eksikse yardımcı olayım.

Ama bu iÅ?i ben ayarlayayım desem bu aralar hakkat o iÅ? uzar gider. Bu sefer tüketici tarafında olmak istiyorum .Ben de tshirt istiyorum Very Happy Beni de ekleyin listeye.

Ã?zetlemek gerekirse. Tamam ya ben yaparım ama Å?unlar Å?unlar lazım desin. Ben elimden geleni yaparım söz Very Happy

YaÅ?asın, Efla olaya tekrar dahil oldu. Sponsorumuz Efla ise sırtımız yere gelmez Very Happy

Bence 15 kiÅ?i toplanır. Å?imdi neler gerekir:

1. "FRPworld TiÅ?örtü Ä°steyenler Buraya" adlı bir baÅ?lık açabiliriz. Ã?ünkü bu baÅ?lık tiÅ?örtün akıbetini konuÅ?ma baÅ?lıÄ?ıydı, o nedenle giren çıkan çok yok artık. Yeni bir baÅ?lık iÅ?lerin ilerlediÄ?ini de göstermiÅ? olacak, baÅ?lıÄ?ı okuyan tıklayıp bir bakacak en azından. Bu baÅ?lıkta tiÅ?örtün ne olacaÄ?ı, iÅ?in nasıl olacaÄ?ı anlatılsın ve isteyen kiÅ?iler de "ben istiyorum" diye ileti atsın.

2. Anasayfaya bir haber yazalım, tiÅ?örtün üstündeki ejder resmini küçültüp ekleyelim oraya (dikkat çeksin yani) ve biraz olayı anlatıp 1. maddede söylediÄ?im baÅ?lıÄ?ın linkini ekleyelim. Ä°steyenler tıklayıp oraya ulaÅ?sın.

3. Bu iÅ?i üstlenecek kiÅ?i belli olmak zorunda. Her iÅ?i ona yıkmayalım, Efla bize hesap saÄ?larsa iyi olur. Efla'nın hesap bilgilerine bu arkadaÅ? sahip olsun. TiÅ?örtleri sipariÅ? edip herkese kargolayacak bu arkadaÅ? olacak. Bu iÅ? zor gibi görünmesin, parayla hiç iÅ?i olmayacak aslında. SipariÅ?e yetecek kadar para birikmiÅ? olacak ortak hesapta ve kargolarken de "alıcı öder" yapacak.

Hatta bu iÅ?i de ikiye bölebiliriz. SeçilmiÅ? arkadaÅ?lara A ve B dersek;
    A kiÅ?isi hesap bilgilerine sahip olup sipariÅ?i verir ama adres olarak B kiÅ?isinin adresini yazar. B kiÅ?isi tiÅ?örtleri alınca bir kargo Å?irketine gider, tiÅ?örtleri "alıcı öder" olarak gönderir. Ä°Å?i böldükçe kiÅ?i baÅ?ına düÅ?en iÅ? düÅ?üyor, yani kolaylaÅ?ıyor. Bence bu ikili iyi çalıÅ?ır.

Açıkçası artık bu kadar sona yaklaÅ?mıÅ?ken elimi taÅ?ın altına koyup bunu kabul etmek isterim ama hazirandan önce Ä°stanbul'a gelemeyeceÄ?im yani B kiÅ?isi olamam yalnız A kiÅ?isi olabilirim. Ä°nternet bankacılıÄ?ını aktif kullanıyorum, alıÅ?ıÄ?ım para transferlerine Smile Bogus'a yıkmak istemiyorum ama o da A olabilir, adamlarla mailleÅ?en oydu.

Bogus sana bir sorum var, acaba tiÅ?örtün boyutu nasıl olacak? Hepsi Large mı yoksa istediÄ?imiz boyut ayarlanabilir mi?

---

Darktimes, çizimle uÄ?raÅ?tıÄ?ım için biliyorum, freelance iÅ? de yaptım ondan Å?unu belirtmem gerekiyor.

Ben her isteyene bu çizimin yüksek çözünürlüklü halini gönderemem. Bir Å?ekilde bir baÅ?kasının eline geçip de bu çizimi istediÄ?i amaçta kullanması hoÅ?uma gitmeyecek bir Å?ey. Eminim sizin de hoÅ?unuza gitmeyecektir, FRPworld tiÅ?örtü çalıntı gibi görünebilir. Ben sonuçta bu ejderhaya emek verdim ve kimseden para almıyorum, birinin bunu bir Å?ekilde çalıp kullanmasını istemiyorum. Bu nedenle topluca yaptırabiliyorsak benim daha iÅ?ime gelir.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Apr 11, 2010 6:40 pm Reply with quoteBack to top

Possessed wrote:

Darktimes, çizimle uÄ?raÅ?tıÄ?ım için biliyorum, freelance iÅ? de yaptım ondan Å?unu belirtmem gerekiyor.

Ben her isteyene bu çizimin yüksek çözünürlüklü halini gönderemem. Bir Å?ekilde bir baÅ?kasının eline geçip de bu çizimi istediÄ?i amaçta kullanması hoÅ?uma gitmeyecek bir Å?ey. Eminim sizin de hoÅ?unuza gitmeyecektir, FRPworld tiÅ?örtü çalıntı gibi görünebilir. Ben sonuçta bu ejderhaya emek verdim ve kimseden para almıyorum, birinin bunu bir Å?ekilde çalıp kullanmasını istemiyorum. Bu nedenle topluca yaptırabiliyorsak benim daha iÅ?ime gelir.

Aslında bu aklıma gelmedi deÄ?il, sana hak veriyorum insanlar çıkarları doÄ?rultusunda kullanabilir lakin iÅ?in bir çıkmaza yeniden girmesi beni tedirgin ettiÄ?inden artık bir Å?ekilde bu olayın gerçekleÅ?mesini isteyerek senin hayallerinle oynadım, özür dilerim Very Happy

Bir diÄ?er konu tiÅ?örtlerin boyları.Bu konuda ben de tish-o.com ile sürekli irtibatta olan Bogus'tan yardım alabilir ya da sitenin canlı desteÄ?ini çevrimiçi gördüÄ?ünüz takdirde boyunuzu ve kilonuzu söyleyerek tiÅ?örtün size göre en uygun boyunu öÄ?renebilirsiniz.Sanırım 2. söylediÄ?im daha mantıklı hem Bogus'un tek tek uÄ?raÅ?maması bakımından ona da yük binmez.

Quote:
    1. "FRPworld Tiþörtü Ýsteyenler Buraya" adlý bir baþlýk açabiliriz. Ã?ünkü bu baþlýk tiþörtün akýbetini konuþma baþlýðýydý, o nedenle giren çýkan çok yok artýk. Yeni bir baþlýk iþlerin ilerlediðini de göstermiþ olacak, baþlýðý okuyan týklayýp bir bakacak en azýndan. Bu baþlýkta tiþörtün ne olacaðý, iþin nasýl olacaðý anlatýlsýn ve isteyen kiþiler de "ben istiyorum" diye ileti atsýn.

2. Anasayfaya bir haber yazalým, tiþörtün üstündeki ejder resmini küçültüp ekleyelim oraya (dikkat çeksin yani) ve biraz olayý anlatýp 1. maddede söylediðim baþlýðýn linkini ekleyelim. Ýsteyenler týklayýp oraya ulaþsýn.

Bu 2 madde konusunda Possessed'e hak veriyorum.Böyle birÅ?eyin yapılması gayet mantıklı olur zaten artık bu konu baÅ?lıÄ?ına "ölmüÅ?" diyerek bakılmıyor.

Bir de Å?u aralar siteye girenler pek giremiyor sanırım.Yoksa bu baÅ?lıÄ?ın sonundan itibaren tiÅ?örtü isteyenleri toplasak sanıyorum sayımız 15'e yaklaÅ?ır.
    Back to top View user's profileSend private message
    yeminer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Apr 11, 2010 11:17 pm Reply with quoteBack to top

Artık t-shirtümü giymek istiyorum yahu Smile Boyum 1.70 kilom 70 beden medium Smile

Not: ArkadaÅ?lar acele edelim, uzun süre bu formumu koruyamayabilirim :p Ä°Å? hayatının stresi ve yaÅ?lanmanın getirileri ile aÅ?aÄ?ı yukarı hareketler çok muhtemel bu zamanlarda Smile)

Bogus
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Apr 12, 2010 5:16 am Reply with quoteBack to top

Possessed öncelikle senin sorularına ve fikirlerine hemen cevap vereyim.

T-shirtlerin hepsi aynı adrese yollanmak zorunda. Firma 15 tane farklı adrese göndermeyi kabul etmeyecektir.

Ä°kincisi, hesap sahibinin ve iÅ?i halledenin aynı olması gerektiÄ?i düÅ?üncesindeyim.

Farklı farklı bedenlerde sipariÅ? verirsek fiyatta olumsuz yönde bir artıÅ? olur mu diye siteye sordum. Ayrıca havale ve kredi kartı gibi ödeme seçeneklerinden herhangi birini seçtiÄ?miz taktirde ne gibi fiyat farklılıkları olacaÄ?ını da. Hatta 15 t-shirt için aÅ?aÄ?ı yukarı bir kargo fiyatı verip veremeyeceklerini de sordum. Cevap bekliyorum.

T-shirtin alınması iÅ?ini ben organize ederim. O hiç sorun deÄ?il, ancak hesabımda 14 farklı kiÅ?inin paralarını biriktirme sorumluluÄ?unu üstlenmek istemiyorum.

Ben kredi kartımla sipariÅ?i veririm. Sonra da Efla bana miktarı toplu olarak havale edebilir. AldıÄ?ım fiÅ?, fatura veya siteden toplu sipariÅ?i vermek mümkünse sipariÅ?in tutarı ile birlikte print screen görüntüsünü alıp paylaÅ?ırım. Sonuna kadar Å?effaf bir Å?ekilde hallederiz.

Geriye kalan sorun t-shirtlerin nasıl ulaÅ?tırılacaÄ?ı. Ä°Å?te bu konunun enine boyuna düÅ?ünülmesi gerekiyor.

Ä°Å?yerimden kargo göndermek benim için çok kolay. Her gün gelip ofisimden kargo alan kargocu var. Hiç zahmet çekmem, ancak fiyat pazarlıÄ?ı da yapamam. Piyasadaki en pahalı kargocu da olabilir, en ucuzu da. Alıcı öder Å?eklinde gönderebilirim. Mercedes firmasının anlaÅ?malı kargocusu. Ama ne kadar ücret alıyor bilmiyorum.

Ä°stanbul'da ortak bir gün belirlenirse oraya t-shirtleri de getiririm tabiki. Ancak herkes istanbullu deÄ?il.

Son olarak, en kötü ihtimal Haziranda sonisphere var. Oraya da getirebilirim t-shirtlerinizi. Oraya gelmeyen varsa t-shirtü de almasın zaten. Bizden deÄ?il demektir. Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Apr 12, 2010 5:28 am Reply with quoteBack to top

Ä°yi de Bogus, ben tiÅ?örtün parasını nasıl toplayacaÄ?ımın derdine düÅ?tüm, Ä°stanbul'a git gel parası, konser parası, kalma parası????

FRPWORLD divanından sandın herkesi, biz avam tabakasıyız bu diyarda Smile

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Darktimes
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Apr 12, 2010 6:30 pm Reply with quoteBack to top

Ä°stanbuldakilerin kargo parası ödemesi mantıksız bence.Ya ortak bir buluÅ?ma yapılır, ya da doÄ?rudan iÅ? yerinden gelinir ve alınır, tabii Bogus sipariÅ? edecek ise. Smile (Bir Ä°stanbullu olarak aradan çıkartayım dedim Very Happy )

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Apr 13, 2010 3:52 pm Reply with quoteBack to top

Beden XL'ı geçmediÄ?i takdirde fiyatlar deÄ?iÅ?miyormuÅ?. Kargo parasının ne kadar tutacaÄ?ı ise meçhul.

10 TL'yi geçmez heralde diye umuyorum.

Evet, artık para toplamak için baÅ?lık açma iÅ?ine baÅ?layabiliriz.

Haydi pamuk eller cebe Smile

Site Ã?izeri

PostPosted: Wed Apr 14, 2010 12:30 am Reply with quoteBack to top

Darktimes wrote:
    Ä°stanbuldakilerin kargo parası ödemesi mantıksız bence.Ya ortak bir buluÅ?ma yapılır, ya da doÄ?rudan iÅ? yerinden gelinir ve alınır, tabii Bogus sipariÅ? edecek ise. Smile (Bir Ä°stanbullu olarak aradan çıkartayım dedim Very Happy )

Yahu Ä°stanbul'dan Ä°stanbul'a kargo gönderme 4-5TL bir Å?ey, sen Bogus'a giderken yolda daha çok para harcayacaksın. Very Happy

Durun para toplamadan önce Å?u tiÅ?örtün reklamını doÄ?ru düzgün yapsaydık. Daha hala sadece bu baÅ?lıÄ?a girip çıkanlar biliyor. Bence önce benim bahsettiÄ?im ilk iki maddeyi hayata sokalım.

Ben "FRPworld TiÅ?örtü Ä°steyenler Buraya" baÅ?lıÄ?ını açayım isterseniz, ama anasayfaya haber yazamıyorum, onu Efla'dan ya da yapabilecek birinden rica ediyorum. Benim isteÄ?im, haberin yanına benim çizdiÄ?im ejderin resmini ufaltıp iliÅ?tirirse daha dikkat çekici bir Å?ey olur.

Bir de Aegron iyi reklam yapıyor, bakıyor mu o bu baÅ?lıÄ?a? Facebook'a felan yazalım çizelim, herkes duysun. BaÅ?ka sitelerde baÄ?ınız varsa oralarda da duyurmak lazım. 15 kiÅ?i toplama hedefimiz de var.

Bir de Efla'nın söylediÄ?i hesaba yatıracaÄ?ız sanırım. Bunda hemfikir miyiz?

Edit:
    Tamam baÅ?lıÄ?ı açtım. Burada tartıÅ?ıp kararlarımızı oraya aktaralım.
    http://www.frpworld.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=197371#197371

Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Wed Apr 14, 2010 2:19 am Reply with quoteBack to top

possesed ana sayfada haber olarak görünmesini istediÄ?in Å?eyi yazarsen ben de onaylarım hemen

http://www.frpworld.com/modules.php?name=Submit_News

Å?urayı kullanabilirsin. Yazınca beni de bir dürtersen bekletmemiÅ? olurum hem. Haberi o Å?ekilde koyalım.

Darktimes
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Apr 14, 2010 11:00 pm Reply with quoteBack to top

Ortak hesap konusu bir sıkıntı oluÅ?turmayacaktır nitekim zaten parayı toplamada bir hayli problem yaÅ?anacaÄ?ından böylesi en uygunu kanâatindeyim.

Site Ã?izeri

PostPosted: Sat Apr 17, 2010 5:09 am Reply with quoteBack to top

Efla wrote:
    possesed ana sayfada haber olarak görünmesini istediÄ?in Å?eyi yazarsen ben de onaylarım hemen

http://www.frpworld.com/modules.php?name=Submit_News

Å?urayı kullanabilirsin. Yazınca beni de bir dürtersen bekletmemiÅ? olurum hem. Haberi o Å?ekilde koyalım.

Tamam haberi oluÅ?turdum Efla, bir ara kabul edersin. Yalnız dıÅ?arıdan resim koyma iÅ?i yapılmıyormuÅ?. Konu seçerek hazır resim koyma var, ben de FRPworld amblemini koydum.

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Thu May 27, 2010 8:34 pm Reply with quoteBack to top

T-shirtümüzü Haziran ayı içersinde alıyoruz. KuruÅ?u kuruÅ?una kesin bir fiyat söylemem imkansız, çünkü nihai olarak kaç kiÅ?iyi toplayacaÄ?ımızı Å?u aÅ?amada kestiremiyorum. (Vaz geçen, parası çıkıÅ?mayan, baÅ?ka Å?ehirde olacak olan vs vs...)

Ancak 20 ile 30 lTL arasında olacaÄ?ı kesin.

Lütfen www.tish-o.com sayfasına gidip bedenleri inceleyin.

Siyah renk, klasik tip tshirt olacak.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 27, 2010 10:46 pm Reply with quoteBack to top

tish-o olacaksa benim istediÄ?im beden kesin çıkar ordan 2 tane alıyorum .D

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 27, 2010 10:55 pm Reply with quoteBack to top

siyah renk klasik tip penye sweat (tiÅ?örtün kolu uzun olanı) olmasını istediÄ?imi belirtmiÅ?tim sanırım.. bi de renk olarak sevgili Possessed in sunduÄ?u gri opsiyonunu istiyorum..

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum