Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 20
    Dün: 23
    Toplam: 90349

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1767
    Üye: 1
    Toplam: 1768

Şu An Bağlı:
    01 : markedgesture29

FrpWorld.Com :: View topic - Top 3'ünüz
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Top 3'ünüz View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 03, 2011 9:09 pm Reply with quoteBack to top

Madem bölüm canlanıyor, en sevdiğim şey olan müzikle ilgili bir başlık da ben açayım Smile

Bu başlıkta herkes en sevdiği 3 gitarist, baterist, solist, neyzen kanunî, ne bulursa artık, en sevdiği 3 bir şeyciyi ( Very Happy ) sıralasın Smile

En sevdiğim 3 gitarist:

1-Yngwie Malmsteen (Tanıştığım şarkısı Evil Eye : http://www.youtube.com/watch?v=sj3ec2cCaJw )

2-Ritchie Blackmore (Tanıştığım şarkısı Man on The Silver Mountain [şarkı 1.'dakikada giriyor]: http://www.youtube.com/watch?v=HFH36je9Hro )

3-Mark Knopfler (Tanıştığım şarkısı Sultans of Swing : http://www.youtube.com/watch?v=z2nQZPC2uTs )

Buyurun efendim Smile Bundan sonraki ilk mesajımda solistlerimi yazıcam Smile Toptan olmasın hepsi Dil

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Darktimes
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 04, 2011 8:29 pm Reply with quoteBack to top

En sevdiğim

ilk pokemon ( Very Happy ) Squirtle: http://www.youtube.com/watch?v=er8H8su7KcI
    ikincisi balbazar : http://www.youtube.com/watch?v=eE5Q-E6AHXI&feature=related
    üçüncülüğü de epey bir pokemon paylaşıyor aslında ama bakalım neler vardı Plotting
    3a Muk: http://www.youtube.com/watch?v=qL4n6Zt91W8&feature=related
    3b Primeape: http://www.youtube.com/watch?v=qXN0WPwiiPc&feature=related
    3c Snorlax: http://www.youtube.com/watch?v=UfcunFFA_fA&feature=related

Daha da çıkar sanırım ama bu kadar yeterli şimdilik Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 05, 2011 8:16 am Reply with quoteBack to top

En sevdiğim 3 oyun tasarımcısı. (game designer)

3. Edmund McMillen: (Super Meat Boy, Spewer, Gish, Braid...) Bağımsız bir oyun geliştirici olması listeye girmesinde çok büyük faktör.

2. Markus Persson: (Minecraft) Yine bağımsız bir oyun geliştirici olarak yakaladığı inanılmaz başarıyla gönlümde taht kurmuş bir oyun tasarımcısı. Ayrıca minecraft, oyun tasarımı açısından gördüğüm en inanılmaz oyunlardan biri.

1. Sid Meier: (Civilization) Bilen bilir, fazla söze gerek yok Smile Bu adam benim çok uzun zamandır idolüm.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 05, 2011 10:54 am Reply with quoteBack to top

Hans Zimmer
    James Newton Howard
    Howard Shore

sıralama söz konusu değil. birinin sakatlanması durumunda yerine craig armstrong da girebilir Very Happy

Artemis Entreri wrote:

3. Edmund McMillen: (Super Meat Boy, Spewer, Gish, Braid...) Bağımsız bir oyun geliştirici olması listeye girmesinde çok büyük faktör.

2. Markus Persson: (Minecraft) Yine bağımsız bir oyun geliştirici olarak yakaladığı inanılmaz başarıyla gönlümde taht kurmuş bir oyun tasarımcısı. Ayrıca minecraft, oyun tasarımı açısından gördüğüm en inanılmaz oyunlardan biri.

1. Sid Meier: (Civilization) Bilen bilir, fazla söze gerek yok Smile Bu adam benim çok uzun zamandır idolüm.

bu listede chris metzen ı da araya bir yerlere sokuyorum Very Happy

Ne kanun, ne sevgi, ne de çatılmış kılıçlar<br>Dehşet, yaralar, felaketin kendisi bile olsa<br><div>Koruyamayacaktır Fëanor ve Fëanor'un soyundan<br>Saklayan, kendine alan, ellerinde tutan</div><div>Bulan ya da kaçıran kişiy
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Wed Jan 05, 2011 10:58 am Reply with quoteBack to top

Lord_Feanor wrote:
    Hans Zimmer
    James Newton Howard
    Howard Shore

Tamam bunların ünlü "metalcilerden" (!) olduğunu ben biliyorum ama herkes bilmeyebilir bir de herkes için bunu belirtseydin Very Happy Tamam tamam metalci değiller, bestekarlar işte, ama bir de her birinin hangi bestesiyle ünlü olduğunu da yazsaydın son ikisini biliyorum ama en üstekini hatırlayamadım...

Ekleme: Ve asıl Michael Giacchino olması lazım bu listede, eksik kalmasın o da... Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Lord_Feanor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 05, 2011 11:16 am Reply with quoteBack to top

catboy wrote:

Tamam bunların ünlü "metalcilerden" (!) olduğunu ben biliyorum ama herkes bilmeyebilir bir de herkes için bunu belirtseydin Very Happy Tamam tamam metalci değiller, bestekarlar işte, ama bir de her birinin hangi bestesiyle ünlü olduğunu da yazsaydın son ikisini biliyorum ama en üstekini hatırlayamadım...

adam haklı beyler Very Happy

catboy un da dediği gibi bu adamlar film müziği besteleyen vatandaşlar.

hans zimmer; king arthur, the rock, pirates of the caribbean(2, 3 ve sanırım 4. 1. nin de executive producer ıydı, besteciyse öğrencisi klaus badelt ti), rain man ve daha bir çok filmin müziklerini bestelemiştir. transformers ın müziklerini besteleyen de bir başka öğrencisi steve jablonsky dir ki, parçalardaki hans zimmer etkisi açıkça hissedilir.

james newton howard; bilimum night shyamalan filminin müziklerini yapar(lady in the water, the village, signs vs.) ayrıca hidalgo, collateral ve hans zimmer la beraber coşturdukları christopher nolan ın yeni batman serisinde de bu adamın parmağı vardır.

howard shore; LOTR diyeyim siz anlayın Very Happy

Ne kanun, ne sevgi, ne de çatılmış kılıçlar<br>Dehşet, yaralar, felaketin kendisi bile olsa<br><div>Koruyamayacaktır Fëanor ve Fëanor'un soyundan<br>Saklayan, kendine alan, ellerinde tutan</div><div>Bulan ya da kaçıran kişiy
    Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 05, 2011 11:27 am Reply with quoteBack to top

Lord_Feanor wrote:

Artemis Entreri wrote:

bu listede chris metzen ı da araya bir yerlere sokuyorum Very Happy

Valla biraz araştırdım kimmiş diye ama sanki oyun tasarımından çok karakter tasarımı ve seslendirme işlerine bulaşmış gibi gördüm Chris Metzen'i. İkisi arasında dünyalar kadar fark var. (Creative director ile game designer da çok karıştırılan iki meslek.) Blizzard'ın oyunlarının game design'ını tek bir kişiye mal etmek de bence büyük hata olur. Koca ekipler çalışıyor çünkü bu konuda. Ama mesela Sid Meier öyle birisi değil. Listeyi isim olarak değil de firma olarak yapsaydım 1. sıraya Blizzard koyardım ama kişi olarak bu saydığım 3 ü benim listemde Chris Metzen'den çok çok çok ve çok önlerde. Liste 10 kişilik olsaydı dahi Chris amca yer edinemezdi heralde. (wikipedia ve wowwikiden okuduğum kadarıyla...)

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 05, 2011 12:08 pm Reply with quoteBack to top

genelde bu adamların işleri mesleğinden çok para kazanan bir aşçının kendisine bir restoran açıp başına geçmesi gibi yürüyor(ki metzen ın starcraft ta yaptığı tam olarak buydu). sonuçta sid meier da oyunları tek başına programlamıyor. ancak oyun mekaniğini genel olarak hayal etmeleri onları öne çıkarıyor. game designer mesleği de tek bir bölümden oluşmuyor. çoğu(belki de hepsi) blizzard oyununun senaryosunu chris metzen yazıyor ve dediğin gibi karakter tasarımlarında da pay sahibi. hiçbir oyunun game design bölümü tek kişiye mal edilemeyeceği gibi tüm designerları koordine eden kişinin de "game design" işinden anlaması gerekiyor. bu açıdan starcraft, diablo ve warcraft oyunlarını yaratan kişi benim listemde üst sıralarda bulunur. zaten chris metzen ı araya katarken "sen becerememişsin, liste asıl böyle olur" mantığıyla yazmamıştım Very Happy

bu arada yaptığı seslendirmelere de hobi amaçlı diyebiliriz. tüm oyunlar üzerinde büyük uğraş veren birini mutlu etme amaçlı şeyler çok oluyor blizz de.

Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 05, 2011 12:39 pm Reply with quoteBack to top

Yok beni yanlış anladın, söylemeye çalıştığım şey aslında Chris Metzen'in bu bahsi geçen oyunlarda Game Designer'lık yaptığına dair bir veriye ulaşamadığımdı. Daha çok adam sanat yönetmenliği, karakter tasarımcılığı,senaryo ve seslendirme işleriyle önplana çıkmış. O yüzden de dedim game designla creative director başka işler diye. Eğer diyorsan ki yok abi sen yanlış araştırmışsın, bu adam game designerdır, bu oyunların mekaniklerinden, kurallarından, bölüm tasarımlarından sorumlu kişidir, o zaman eyvallah, Chriz Metzen benim de listeme girer. Bu işlerin tek başına yapılmadığını ben de biliyorum, bir süredir bu sektör içerisindeyim ama sorumlu bir kişi ön plana çıkar genelde. O kişinin Chriz Metzen olduğundan biraz şüpheliyim. Ha, game designer listeme sokmam belki ama Sanat Yönetmeni listemde ilk sıraya oturur. Smile

Bu arada tabi ki sen istersen game design listende, istersen voice acting de Chris abimizi listene koyarsın ona nasıl karşı çıkabilirim ki.

Quote:
    Christopher Vincent "Thundergod" Metzen is Blizzard Entertainment's vice president of creative direction. He is responsible for most of the storylines and lore (through instruction manuals, etc.) found in the Warcraft, Diablo and StarCraft series of games as well as concept art and character design. His position in creative development has given him the reins over lore and storylines created for the games of the Blizzard franchise, the foundations of which were laid by previous designers. Metzen also supervises the lore created for the pen & paper rpg, mangas, and novels of Blizzard's universes. He has voiced numerous characters in the Warcraft and StarCraft games.

Yetersiz bir açıklamadır eminim Chris amca için. Bu açıklamada geçen "lore" kelimesi aslında game design yönü olduğunu da gösteriyor. Dediğim gibi eğer öyle birisiyse, benim de listeme girer Smile

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum