Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 12
    Dün: 23
    Toplam: 90341

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1511
    Üye: 0
    Toplam: 1511

FrpWorld.Com :: View topic - Büyücüler (Tanıtım ve Yorumlar)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Büyücüler (Tanıtım ve Yorumlar) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Poll :: Günümüzde büyücü olsanız hangi tarafta yer almayı tercih edersiniz?

IÅ?ık (Vicdan)
    6%
     6%  [ 1 ]
    Gölge (Korku)
    26%
     26%  [ 4 ]
    AteÅ? (Ã?fke)
    20%
     20%  [ 3 ]
    Su (Sabır)
    6%
     6%  [ 1 ]
    Toprak (Düzen)
    26%
     26%  [ 4 ]
    Hava (Kibir)
    13%
     13%  [ 2 ]
    Total Votes : 15

Author Message
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Nov 16, 2010 1:48 am Reply with quoteBack to top

Bu bölümde Walter ve Illyra büyü düellosu yapıyorlar. Aegron ve Edmond da bölümde yer alıyorlar. Umarım seversiniz... Smile
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Nov 16, 2010 4:20 am Reply with quoteBack to top

Benim hosuma gitti... Ozellikle ucuncu bolumde Illyra ile Damlanin ayni kisi cikmasi cok hosuma gitti... Bu durumda frpworld kullanicilarinin ciddi bir bolumu sanirim Izmir'e gelmis oldu...

Hep mi Izmir'de yasiyorlardi? Yoksa Gurhan icin mi geldiler ( ya da geldik ) Izmir'e... Vallahi insallah gercekten de Izmir'e gelmek nasip olur yeniden...

Back to top View user's profileSend private message
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Tue Nov 16, 2010 12:35 pm Reply with quoteBack to top

Quote:
    Â?Eğer Edmond ne yapmaya çalıştığınızı anlasa ihanete uğramış olduğunu düşünür ve bir daha Aegron ona öfkeli metalci kalabalığın arasında konsere gitmesini sağlayacak bedava bilet hediye etse bile sizinle görüşmez.Â?

Bu bölümdeki en sevdiğim cümle de bu oldu. Okuması eğlenceli bir öykü oluyor gerçekten.

catboy tarzı karakterlerin birbirine laf sokmayı sevdiği. Ve bol espirili ve aksiyonlu sahneler olmuş yine.

Devamını bekliyoruz

catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Nov 16, 2010 12:37 pm Reply with quoteBack to top

Firble wrote:
    Benim hosuma gitti... Ozellikle ucuncu bolumde Illyra ile Damlanin ayni kisi cikmasi cok hosuma gitti... Bu durumda frpworld kullanicilarinin ciddi bir bolumu sanirim Izmir'e gelmis oldu...

Hep mi Izmir'de yasiyorlardi? Yoksa Gurhan icin mi geldiler ( ya da geldik ) Izmir'e... Vallahi insallah gercekten de Izmir'e gelmek nasip olur yeniden...

Evet benim için İzmir'e geldiniz, herkes beni kendi grubu adına bir yere götürmek istiyor gibi ama nedendir bilinmez Very Happy
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Nov 16, 2010 12:39 pm Reply with quoteBack to top

Efla wrote:

catboy tarzı karakterlerin birbirine laf sokmayı sevdiği. Ve bol espirili ve aksiyonlu sahneler olmuş yine.

Devamını bekliyoruz

Yorumların için teşekkür ederim, Efla. Diyalogların bazıları derin anlamlar ve göndermeler içerse de bazılarını sırf espri olsun diye koyuyorum, ama çoğunluğunun gerçek dünyada bir karşılığı var yine de Very Happy
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Tue Nov 16, 2010 12:52 pm Reply with quoteBack to top

catboy wrote:
    Evet benim için İzmir'e geldiniz, herkes beni kendi grubu adına bir yere götürmek istiyor gibi ama nedendir bilinmez Very Happy

Çünkü sen seçilmiş olansın güce dengeyi getireceksin Very Happy

Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Nov 16, 2010 2:35 pm Reply with quoteBack to top

şimdi efendim ben iki bölüme birden yorum yapayım. Çncelikle yağmuru yağdıran Edmond'muş demek ki. Catboy yağmur yağmasa kafetarya ya gitmeyecekti, Illyra ile de karşılaşmayacaktı. Aslında bir yandan iyi olmuş diyebilirim. Aramak bir yana kendi ayağınla gelmiş oldu. Davranışlar çok benziyor, beni iyi yansıtmışsın, konuşmalarımı filan yani, gayet te benim gibi sakin ve soğuk olmuş. Bunun için ayrıca tebrik ederim. Bu arada hazır bekleyen patlamış tüpe bayağı güldüm, demek başına böyle olaylar çok geldiğinden tedbirini de almış Illyra Smile

Edmond'u henüz göremedik adını duyduk sadece. Walter ve Aegron, mekanı basmaya geldiler demek, seçilmiş olan Catboy'u almak için Razz

Bu arada kalem meselesine değinmek istiyorum, yine tam da beni yansıtacak bir şey seçmişsin. O kalemin hiç bir özelliği olmadığını biliyorum, sadece Catboy'un hangisi olduğunu anlamaya çalışıyordu.

Aksiyon sahneleri çok güzel, diyaloglar çok eğlendirici, Catboy'un içsel sesi de bir o kadar hoş. Yani anlayacağın bu hikayeyi okumak çok zevkli.

Ellerine sağlık Smile

Yönetici

PostPosted: Tue Nov 16, 2010 10:52 pm Reply with quoteBack to top

Walter yanlızdı sanırım orada, ben mi yanlış okudum bilmiyorum Aegron orada olsaydı konuşurdu biraz gibime geldi..

Walter bağlantıları kurmuş bu çok hoş, ayrıca diyaloglar güzeldi. biraz Retlaw'a benzediğmi gördüm aslında pek öyle değilimdir ama catboy beni pek tanımıyor ondan dolayı olabilir tabi. Haklıdır da. şahsen ben alevler patlatmaz dikkat çekmeyi sevmezdim ama neticede bence diyaloglar çok güzel olmuş o yüzden yazdığın en iyi bölüm arasında diyebilirim....

Yazım tarzı çok güzel catboyla ilgili düşünceler, davranışlar çok ama çok iyi duruyor bu iyi bir hikaye sonunu görmek istiyorum açıkcası....

Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Nov 18, 2010 5:04 am Reply with quoteBack to top

Hmmm... Aslinda ben Illyra topragi nasil test edecekti merak ettim. Bir duzen duygusu ile ilgili bir sey olmaliydi sanirim...

Bu arada Illyra Golgeler de aslinda benim zihnimin altinda var olan ikinci onemli rehberdir... En azindan FRPworldde...

Back to top View user's profileSend private message
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Nov 22, 2010 4:21 pm Reply with quoteBack to top

Efla umarım fizik ile ilgili kısımlarda hata yapmamışımdır? Very Happy
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Nov 22, 2010 4:49 pm Reply with quoteBack to top

Her şey iyi güzel de karakterlerin konuştuğu havasını verip okuyucuya arkaplan bilgisi vermen hiç hoşuma gitmiyor ya Very Happy Yani karakterler kendi aralarında konuşuyorlar ve ikisinin de bildiği bir şeyi anlatmak için bu kadar detay kullanmalarını pek gerçekçi bulmuyorum Dil

Not: Yalnız yine de beni az çok tutturmuşsun, açıkcası şaşırdım. Facebooktaki tavırlarımdan olsa gerek. Lanet olsun Very Happy

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Nov 22, 2010 5:01 pm Reply with quoteBack to top

Alenthas wrote:
    Her şey iyi güzel de karakterlerin konuştuğu havasını verip okuyucuya arkaplan bilgisi vermen hiç hoşuma gitmiyor ya Very Happy Yani karakterler kendi aralarında konuşuyorlar ve ikisinin de bildiği bir şeyi anlatmak için bu kadar detay kullanmalarını pek gerçekçi bulmuyorum Dil

Not: Yalnız yine de beni az çok tutturmuşsun, açıkcası şaşırdım. Facebooktaki tavırlarımdan olsa gerek. Lanet olsun Very Happy

Valla bu şekilde anlatımı Harry Potter, Asi Melekler, Da Vinci şifresi, Yüzüklerin Efendisi gibi romanlardan temin ettim. Oralarda da bir karakter böyle uzun uzun arka planı anlatıyor hem ana karaktere ve okuyuculara. Smile
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Nov 22, 2010 5:46 pm Reply with quoteBack to top

catboy wrote:
    Alenthas wrote:

Valla bu şekilde anlatımı Harry Potter, Asi Melekler, Da Vinci şifresi, Yüzüklerin Efendisi gibi romanlardan temin ettim. Oralarda da bir karakter böyle uzun uzun arka planı anlatıyor hem ana karaktere ve okuyuculara. Smile

Yüzüklerin Efendisinin bir kısmı dışında hiç birini okumadım ama Tolkien'den Kayıp Çyküler Kitabını okumuştum sadece, gerçi onda da elemanlardan biri herkese hikaye anlattığından gayet doğal duruyordu.

Yine de düşüncemi belirttim pek samimi durmuyor. Yapmacık duruyor. Bence konuşma dışında, senin yani hikayecinin anlatması daha doğal durur. Yani akıl vermek gibi olmasın ama şöyle olsa bence daha hoş olur:

Baran "Sonra Murat gibi olmasın?" der. O sırada Damla'nın aklına anılar gelir, neler olduğuyla ilgili kısa bir bilgi verilir. Sonra Gökhan "Murat mı, Murat kim?" falan der içlerinden biri de "İkinci Murat" diye yanıtlayınca Gökhan iyice şaşırır ve hiç bir anlam veremez falan... Böyle yap demiyorum tabii ki, sadece söylüyorum Dil

Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Mon Nov 22, 2010 9:58 pm Reply with quoteBack to top

catboy wrote:
    Efla umarım fizik ile ilgili kısımlarda hata yapmamışımdır? Very Happy

Bu bölümde en sevdiğim şey catboy'un ağzından fiziksel bir açıklama okumaktı. Çünkü en kötü kabuslarından biriyle yüzleşmiş oldu.

Zaten ona hep tavsiye ediyorum hazır bu yolda adım atmışken de üstüne gideyim birazcık:

"Bir insanın kendini geliştirmesinin en kolay yollarından biri en zayıf olduğu yönleri geliştirebilmesidir. Ben şahsen bilim özellikle de fizik bilgisinin bir yazarın işine çook yarayabileceğini düşünüyorum. Netekim yaramış da.

Batman misali zayıf yanlarını kuvvetlendir ve kötülerin yüreğine korku sal"

Evet ço kgüzel bağlayamadım ben de farkındayım batman fena benzetme değildi ama korku hiç olmadı :p

Fizikle ilgili kısımlarda bence bir sakatlık yok. Ama hoşuma giden bir paradoksu doğurdu bu. O zaman Işık yolundaki büyücülerle gölge yolundaki büyücüler birbirine ne kadar zır görünse de aynı şeyleri mi yapıyorlar?

catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Nov 22, 2010 10:17 pm Reply with quoteBack to top

Efla wrote:

Fizikle ilgili kısımlarda bence bir sakatlık yok. Ama hoşuma giden bir paradoksu doğurdu bu. O zaman Işık yolundaki büyücülerle gölge yolundaki büyücüler birbirine ne kadar zır görünse de aynı şeyleri mi yapıyorlar?

Gölge büyücüleri ışığı manipüle edip gölgenin şeklini değiştiriyorlar, ışık büyücüleri ise ışığı kendileri oluşturuyorlar ve ışığın şiddetini ayarlayabiliyorlar. Very Happy Böyle bir mantık kurdum ben bilmem olur mu? Very Happy
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum