Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 36
    Dün: 35
    Toplam: 90400

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 2046
    Üye: 1
    Toplam: 2047

Şu An Bağlı:
    01 : arosyf

FrpWorld.Com :: View topic - Çizdiklerimiz....
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Çizdiklerimiz.... View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 27, 2010 10:32 pm Reply with quoteBack to top

.
    Hımm, anladım arkadaşlar süpermiş; daha fazla kullanmam lazım.

Yalnız "delikli demir çıktı mertlik bozuldu!" gibi bir şey oldu bu fotoşoplarda he! Razz

Bak ben de çizdim! Mr.Green

Image

.
    Back to top View user's profileSend private message
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu May 27, 2010 10:54 pm Reply with quoteBack to top

Ehehe Very Happy

Dwaxer'ın resmine slogan bulmaca:
    Machinarium'la bağlan hayata? Dil (el kulaktan giriyor, fiş gibi hani, o hesap)

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 27, 2010 10:59 pm Reply with quoteBack to top

bence hani otobüs-metro gibi bilimum toplu taşıma araçlrında yanınıza oturup gazetenizden, derginizden otlanan tipler vardır ya, onlar gibi olmuş robot da Dil edgar allan poe kitabına bakmak için kolunu bile atmış, "samimiyiz, o yüzden kitabına bakabilirim" ayarı bir şeyler demek istemiş robot Very Happy

Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri May 28, 2010 3:09 am Reply with quoteBack to top

Değişik olmuş Dwaxer arka planı hani ilk bakışta ormana benzettim sonra daha dikkatli bakınca fabrikamsı bir yere de benziyor. Garip yani.

dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri May 28, 2010 8:34 am Reply with quoteBack to top

dwaxer wrote:

Image
    .

Bu eserimde, günümüz insanının, soyut korkulara olan bağımlılığını sürdürmeye devam ederken, duygusal edinim açlığını, yaratıcı düşünceyi takdir etmekten yoksun bir yadırgamasızlık hâli içinde kabullendiği gelişen teknolojiden faydalanarak bastırmaya çalışmasının yarattığı çokilemleri resmetmeye çalıştım. Mr.Green
    Dikkat ederseniz soyut somutlaşırken, somut da soyutlaşıyor.

.
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat May 29, 2010 11:16 pm Reply with quoteBack to top

Hmm yaratıcı düşünceyi taktir edemememe duygusunun resimde nerede gözlemleyebildiğimizi bulmakta biraz sıkıntı çektim.

Belki adamın etrafına bakmayıp da sadece kitabına konsantre olması olabilir ama.

Possessed
    Site Ã?izeri

PostPosted: Sun May 30, 2010 2:14 am Reply with quoteBack to top

Lütfen lütfen! Resmi tek boyut düşünmeyelim, 90 derece sağa doğru yan tutarsanız yaratıcı düşünceyi takdir edememe duygusu apaçık görünmekte! Robot adama tepeden bakıyor! Adamın o anda kafasında yarattığı düşünceleri tamamen yadırgıyor. Allah akıl fikir versin diyor.

Alenthas wrote:
    Valla alalım yav. Benim eski kız arkadaşta vardı bir tane, böyle çizebilmek için bastırıyordun falan. Onu görünce direkt soğudum tabletlerden, imkanı yok bastırarak çizemem ben. Böyle yumuşak yumuşak olacak Smile Babamın iş yerinde bir karikatürist var, o adamda vardı, kalemle tablete dokunduğun anda çiziyordu. Ama adam Split-Screen Mac kullanıyordu yani (hayran kaldıydım), aldığı tablet kim bilir ne kadardır Dil

Alenthas, tablette önemli olan nokta basınç hassasiyeti. Senin o "bastırma" dediğin olay bu. Tablet ne kadar hassas ise o kadar az bastırman yeterlidir ve bastırdıkça daha kalın çizersin. Çzelliği odur, tabletin püf noktasıdır bu. Tablet alırken hassasiyetini kesinlikle öğren. Benimki 1024 ve gayet memnunum. Daha yükseği daha pahalı tabii ki Very Happy

Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun May 30, 2010 2:59 am Reply with quoteBack to top

Hmm o bakış açısı ile bakmamıştım Possesed... Yani tepeden bakan robot yaratıcılığa... Aslında belki Edgar Allan Poe nun kitabı da bir tür yaratıcı düşünce sayılabileceğinden, adam da kitaba tepeden bakıyor bu da yaratıcı düşünceyi taktir edememe sayılabilir.

dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 30, 2010 7:14 am Reply with quoteBack to top

Adamın tepesinde bir robot var ve adam bunu hayatın doğal bir parçası gibi kabullenmiş!..

Off sanatım burda bile anlaşılmıyor... Confused

.
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun May 30, 2010 8:39 am Reply with quoteBack to top

http://img534.imageshack.us/img534/6493/resim057.jpg

Bu da çizmeyi planladığım çizgi romanımdaki bir villain. Sağdakini herkes daha çok beğendi (ben de) o yüzden muhtemelen öyle olur. Gerçi soldakinin üzerinde bayağı oynadım, kalem izleri var hala. Tam beyaz değil, o yüzden beğenilmemiş de olabilir. Sağdakine bakınca daha düzgün görünüyor. Ağız da eklemek istiyordum ama uygun bir şeyler bulamadım. Biraz geniş olduğu için sadece link veriyorum.

Site Ã?izeri

PostPosted: Sun May 30, 2010 1:33 pm Reply with quoteBack to top

dwaxer wrote:
    Adamın tepesinde bir robot var ve adam bunu hayatın doğal bir parçası gibi kabullenmiş!..

Off sanatım burda bile anlaşılmıyor... Confused

.

Bence sanatçı bile anlamıyor yarattığı eseri, artık nasıl bir eserse bu! Çnemli olan nokta; sanatçı mı sanat eserini yaratır yoksa sanat eseri mi sanatçıyı yaratır?

---

Alenthas, iki çizimini anatomik olarak incelersek sağdaki daha düzgün duruyor. İnsanların beğenisi ondan olabilir. Niye? Açıklayalım.

1.Soldaki çizimin tam simetrik değil dikkat edersen, elmacık kemiklerinden çenesine inen yanak kısmına bak. Sağ yanağı (adama göre) daha dik iken sol yanağı daha yuvarlak.

2.Soldaki çiziminde, saçları yüzünden kafasının üzeri düzmüş gibi algılanıyor. Çnce kafa yuvarlağını çizip saçları ona göre çizersen daha düzgün olacaktır. Sağdaki çiziminde saçlar uçuştuğu için kafası normal algılanıyor.

Bu adama hafif pis pis bir sırıtış hoş durabilir. Tabii kişiliğine bağlı, hafif psikopatlık varsa sağdaki daha iyi. Saçları da daha çılgın, uçuşuyor böyle. Çizgi roman dedin ilgimi çektin, konusu nedir, ne zaman anlatırsın bize Smile

Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun May 30, 2010 2:27 pm Reply with quoteBack to top

Zaten kafasında maske var, o etkiyi veremedim sanırım. Gözlerinin etrafının bu kadar karanlık olmasının sebebi o. Sırıtan bir yüz düşündüm ağız olarak ama pek güzel durmadı, onun yerine belki kurukafadaki dişler olabilir diye düşünüyorum. şunun gibi:

http://www.videogamesblogger.com/wp-content/uploads/2009/11/ghost-modern-warfare-2-character-screenshot.jpg

(bkz: Ghost)(bkz: Call of Duty: Modern Warfare)

Vallahi çizgi romanın konusu yok şimdilik. Karakterleri yaratıyorum kafama estikçe. Karanlık olmasını planlıyorum çoğunlukla, akıllı ama deli kişiler bunlar hep. İyi mi kötü mü oldukları belli olmayan manyaklar. Sonuncusu catboy'un ortak hikayesindeki karakterimdi, onu da kullanacağım çizgi romanımda Smile

(İlkini aceleyle yarım yamalak yaptım, affola)

Image
    Image
    Image
    Image

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sun May 30, 2010 2:49 pm Reply with quoteBack to top

Peki öykündeki Slicer ile ortak öyküdeki Slicer arasında ne gibi farklar var? Mesela ortak öyküdeki gibi özel güçleri olan biri mi olacak yoksa tamamen farklı biri olarak mı karşımıza çıkıyor? Biliyorum çizimle alakalı bir soru olmadı pek fazla ama Slicer'ı ortak öyküden hatırlıyorum onun için en çok o son çizime takıldım doğal olarak. Smile
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun May 30, 2010 3:07 pm Reply with quoteBack to top

catboy wrote:
    Peki öykündeki Slicer ile ortak öyküdeki Slicer arasında ne gibi farklar var? Mesela ortak öyküdeki gibi özel güçleri olan biri mi olacak yoksa tamamen farklı biri olarak mı karşımıza çıkıyor? Biliyorum çizimle alakalı bir soru olmadı pek fazla ama Slicer'ı ortak öyküden hatırlıyorum onun için en çok o son çizime takıldım doğal olarak. Smile

Hikayeyle tek alakası geçmişi ve karakterik özellikleri. Onun dışında özel güçleri falan yok. Tabii özel güçleri olan karakterler de var ama Slicer'ın yok. İsmini de değiştireceğim bu arada.

Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Jun 01, 2010 12:42 am Reply with quoteBack to top

Yav İkinci resimdeki adamın göğsündeki kalp şeklindeki aksesuar değişik olmuş. Bu arada o aksesuar mı? Yoksa daha değişik bir şey mi? Açıkçası benim epey ilgimi çekti.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum