Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 30
    Dün: 35
    Toplam: 90394

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1831
    Üye: 0
    Toplam: 1831

FrpWorld.Com :: View topic - İhanet Mektupları (Yorumlar)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

İhanet Mektupları (Yorumlar) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Poll :: Sizce Lady Caitlin ve Marki Edward'ın düÄ?ün günü hikaye Å?eklinde yazılsın mı?

Hayır mektupta okumak daha güzel olacaktır
    66%
     66%  [ 4 ]
    Hikaye Å?eklinde düÄ?ünü tarafsız gösterebiliriz
    33%
     33%  [ 2 ]
    Bence düÄ?ün hiç yazılmasın
    0%
     0%  [ 0 ]
    Total Votes : 6

Author Message
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Dec 06, 2010 8:35 pm Reply with quoteBack to top

Biliyor musun seni ayakta alkışlıyorum... AlkıÅ? AlkıÅ? AlkıÅ? AlkıÅ?

Çünkü en heyecanla beklediğim ve nasıl altından kalkacaksın diye de düşünüp durduğum bir şeydi bu düğün olayı, ama sen öyle bir şekilde bize düğünü yine mektup stilini koruyarak anlatmışsın ki çok şaşırdım okurken. Cidden çok da beğendim. Bakalım diğer mektuplar da düğünün sonrasını bize ne şekilde anlatacaksın. Herhalde iki mektuba filan öykü tamamen biter gibi görünüyor...

Bu arada bu son mektupta çok fazla yazım hatası gözüme çarpmadı değil, özellikle bitişik yazılması gereken bazı ki'leri ayrı yazmışsın. Neyse mektup olduğu için bunu mektubu yazan böyle yazmış şeklinde yorumlayabiliriz değil mi? Smile
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Dec 06, 2010 9:04 pm Reply with quoteBack to top

Teşekkür ederim Catboy. Tabii ki düğünü de mektup şeklinde yazacaktım, yoksa şüphen mi vardı Smile

Yazım hataları tamamen bana ait. Henüz word yüklemeye üşendiğim, ve çok hızlı yazıp kontrol etmediğim için hatalar olmuşmuş olabilir. Crying or Very sad

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Dec 08, 2010 5:47 pm Reply with quoteBack to top

amaan hata dediğinde "için iş yüzü" iki harf yer değiştirmiş. boşver Smile
    sen heyecana bak asıl .abbaw Very Happy ortalık resmen karıştı. devamını bekliyoruz özlemle.
    Lord Fmc, nam salmış Etbern
    21 Haziran...
    Londra
    AlkıÅ? AlkıÅ? AlkıÅ?

Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Dec 10, 2010 8:54 pm Reply with quoteBack to top

Guzel olmus hikayenin yine mektubun icinde verilmesi. Bir de, mektubu yazan kisi bir yandan rezalet diyor ama bir yandan aslinda olayin dedikosunu yapmakan hoslandigini hissettim.

Adam kizi kacirdi, bakalim artik olaylar iyice gun yuzune cikmis gibi gorunuyor.

Back to top View user's profileSend private message
    Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Dec 11, 2010 1:50 am Reply with quoteBack to top

Sağol Firble. Eee düğün günü olaylar koptu gerçekten de, Lord'ta yapacağını yaptı. şimdi acaba bulunacaklar mı, yoksa bir yerlerde gizli saklı mı yaşayacaklar mı, bunun anlaşılması lazım biraz da sanırım Smile

Sonraki mektuba az kaldı Wink

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 12, 2010 3:41 pm Reply with quoteBack to top

Aralık Ayı yarışmasını değerlendirmek için "İhanet Mektupları" durağında indim ocakbaşımızın.
    Çncelikle tarz çok hoşuma gitti. Oy vermemiştim ankete ama bu tarzı koruman ve olayları hep birisinin ağzından hitap ettiği başka birisine şeklinde yazman hava katmış, böyle bir tarzı daha önce ne duydum, ne okudum. Elinize sağlık efendim.

2. olarak seçtiğiniz kelimeler, kurduğunuz cümleler, ne yazdıysanız akıp gidiyor efendim. Çok keyifli bir yazı olmuş, ilk cümleleri biraz da umursamazca okuduktan sonra bir anda kendimi koltuğum da doğrulup heyecanlı bir şekilde devam ederken buldum. Sonra "napıyorum ben ya, bi aşk hikayesi okuyorum heyecanla" diye de sorguladım.

Küçük bir eleştiri: şu an itibariyle hikayeyi bir brezilya dizisinden ayrı tutan en önemli etken tarz ve yazının akıcılığı. Bunu biraz daha kurguyla beslersen daha da keyifli bir hal alabilir diye düşünüyorum.

Kısacası enfes bir iş çıkartmışsınız, ellerinize sağlık, devamı da gelecektir umarım.

Kaleminiz asla kırılmasın!
    Ve tabi kalbiniz de...

Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Dec 13, 2010 9:53 am Reply with quoteBack to top

Teşekkür ederim Artemis, beğenmene sevindim. Bazen benim de bir frpworldte bir aşk hikayesinin böyle beğenilmesi tuhafıma gitse de, aslında çok hoşuma da gidiyor. Catboy'la zamanında bu konu üzerinde bayağı konuşmuştuk. Normalde yazdığım aşk hikayelerini burada paylaşmıyorum, okunmaz filan diye, ama öyle pembe dozu fazla kaçmamış şeyler, yani saçmalamayanlar (ki öyle şak kitaplarını bende sevmem) demek ki beğenilebiliyormuş Smile

Bitmesine bir iki mektup kaldı aslında ama, son mektup için düşündüğüm şey sanırım gerçekten büyük bir şeyler olacak.

Yeniden teşekkür ederim Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 14, 2010 6:49 pm Reply with quoteBack to top

edward ölsün Very Happy alacakaranlıktan beri o ismi sevmiyorum Very Happy ehehe
    yine alıp götürdün beni venedik kıyılarına. heyecan giderek tırmanıyor. sabırsızlık artmaya başladı. mektubu yazanı bilmeden okumak çok zevkli. gerçi ilk paragrafta hemen tahmin edip okumaya devam etmekte güzel oldu.
    eyeye valla güzel Smile

Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Dec 14, 2010 9:58 pm Reply with quoteBack to top

teşekkürler fmc, edward ismini seçmem de o yüzden zaten Smile

Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Wed Dec 15, 2010 11:37 pm Reply with quoteBack to top

Çncelikle tarz konusunda bir şeyler söyeyim.
    Bence hikayenin mektuplar şeklinde anlatılması çok orijinal bir fikir. Zaten sanırım Illyra bunu tarz olarak çoktan benimsemiştir bu hikaye için ama ben yine de söyleyim. "Bence bunu değiştirmemelisin." Çok hoş bir fikir. Sanki gerçek belgeler okuyormuşsun gibi bir his veriyor.

Konu hakkında aslında tahmin edeceğin üzerine (biraz erkek ağırlıklı bir topluluk olduğumuzdan belki) pembe dizi kıvamındaki hikayelere biraz ön yargıyla yaklaşabiliriz. Yani anket yapsak çoğumuz aksiyon filmlerini aşk filmlerine tercih ederiz. Bayanlar belki de bu konuda daha duygusal.

Ama biraz düşününce frpworldde bir aşk hikayesinin tutmasına şaşırmadığımı farkettim. Çünkü insanların yazdıklarından edindiğim izlenime göre bir çoğumuz duygusal ve romantik bir karakter taşıyor içinde.

Konu olarak gerçekten brezilya dizilerine benziyor. Fakat zaten pek seyretmememin sevmememin sebebi sadece konusu değil olayın işleniş biçimi ve orjinallikten yoksunluğu olurdu herhalde. Burada işleniş biçimi gayet hoş ve orjinal olmuş Bu açıdan gerçekten tebrik ediyorum.

Aşk basit bir konu gibi gelebilir ama çözümlemesi çok karmaşık bir şey. Yazabileceğimiz nice fantastik kurgu öyküsünden hikayenin içine ne kadar ihanetler şaşırtmacalar koyarsak koyalım daha şaşırtıcı ve anlaşılmaz olabiliyor. Belki doğasında olduğundan.

İltiraf etmek gerekirse düğünle ilgili mektubu okurken Gelinimizin kaçtığını öğrenince içimden dizi izleyen teyzeler gibi "Kızııım naptın seeen" dedim =)

Eline sağlık tekrardan

Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Dec 25, 2010 5:50 pm Reply with quoteBack to top

Teşekkür ederim Efla, beğenme sevindim Smile Bitmesine bir bölüm kaldı gerçi, yeni yıla girmeden ben de bitirmek istiyorum.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum