Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 19
    Dün: 35
    Toplam: 90383

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1456
    Üye: 1
    Toplam: 1457

Şu An Bağlı:
    01 : ixowukuta

FrpWorld.Com :: View topic - Wraith : The Oblivion
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Wraith : The Oblivion View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Greyspirit
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 28, 2009 5:15 pm Reply with quoteBack to top

WOD'un bence en iyi settingidir kendisi. Çzücü birşekilde fazla popüler olamadı.
    Character sheetleri diğer WOD oyunlarınkine çok benzer; ama hikayesi daha karmaşıktır. Başta söyleyelim : Oyuncular ölüdür efendim. Bedeninden ayrılmış; ama huzura kavuşamamış wraithleri oynatırız. Underworld denilen devasa yeraltı şehirlerinde barınırlar. Çeşitli klan/guild/factionları vardır. Temel özellikleri birbirine benzer. 'Pathos' denilen "duygu enerjileri" ile beslenirler; ölümlülere çok gerekmedikçe varlılarını göstermezler. Her wraith'in Psyhe ve Shadow olmak üzere iiki kişiliği/ruhu mevcuttur. Psyche bilinç, mantık, kişiliği temsil ederken; Shadow yıkım, ölüm, kaosu amaçlar ve Psyche kişiliği ile sürekli bir savaş halindedir. Her wraith'in en büyük düşmanı, yine kendi içindeki Shadow'dur. Shadow, Psyche'ı alt ederek wraithi ele geçirebilir, böylece mutlak yıkım ve kaosa hizmet etmesini sağlar. Bu sonsuzluk "Oblivion" dır. Zayıf iradeli ruhlar, Oblivion a hapsolmaya mahkumdur.

Oyun sırasında bir karakteri oluşturmak için iki oyuncu gerekir Smile

Guildler,
    Alchemists
    Artificers
    Chanteurs
    Harbingers
    Haunters
    Masquers
    Mnemoi
    Monitors
    Oracles
    Pardoners
    Proctors
    Puppeteers
    Sandmen
    Solicitors
    Spooks
    Usurers

şeklindedir.

Her kıtanın altında büyük şehirler mevcuttur; örneğin Avrupa bölgesinde "Stygia" şehri vardır. Bu şehirde"The Hierarchy" denilen wraith legionları oluşmıştur.

Emerald Legion
    Legion of Fate
    Grim Legion
    Iron Legion
    Legion of Paupers
    Penitent Legion
    Silent Legion
    Skeletal Legion

Tanıtmak istedim; eksik olabilir Very Happy
    Back to top View user's profileSend private message
    Greyspirit
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 28, 2009 5:48 pm Reply with quoteBack to top

Haunters playerbook kapağı

Image
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 28, 2009 6:03 pm Reply with quoteBack to top

Bu oyunu gerçekten merak ederdim. Pek çoğundan daha da çok. Gerçekten kurkulum olarsk diğerleirnden çok daha farklı olması gereken bir oyun. Geçtiği dünya dolaysıyla benim hayal gücümün ilerisinde, herkesten bir şeyler kapılabilecek bir oyun hayal ederdim.

Mümkünse bana oyunun nasıl oynandığı, havasının nasıl olduğu, dünyaların birbirine nasıl birlşetiği, yaşayanlar ile nasıl iletişimler halinde olunması gerektiği ve kurt adamlar, vampirler, periler ve büyücüler ile kurulumsal ve karaktersel bağlarının nasıl yapılandırıldığını da anlatabilir misin?

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Greyspirit
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 28, 2009 6:51 pm Reply with quoteBack to top

Her WOD oyunu gibi karanlık bir atmosfere sahiptir efendim. Ama oyuncu diğerlerinden bile daha rahatsız hissetmelidir kendini. Sonuç olarak oyunda sayısız "necropolis" var.
    Çlümlülerin hayal bile edemediği, ruhların yönettiği uygarlıklarla dolu heryer.
    şehirlerde ruhların köle tüccarları bile mevcuttur

VAmpirler, kurtadamlar ile karşılaşabilirler herhalde; ama neler olacağını bilemem Very Happy
    Dediğim gibi, her wraithin çift kişiliği olduğu için oynatmak için iki oyuncu gerekir. Dolayısıyla, eğer Shadow kişiliğini oynatan oyuncu daha tecrübeliyse, Psyche'ı alt ederek wraithi kaosa sürükler. Obilivon tarafından hapsedilmiş wraithler, "shade" gibi yaratıklara dönerler. Ama bir wraithin asıl amacı "Transcendence", yani varolmak ve dünyaya tutunmaktır.

Bir de her wraithin içinde bulunduğu bedene "Corpus" diyorlar. Bu bedenler wraithin hayattayken, ölüm anında vücudunun aldığı haldir.

Çok oynamadım; sadec temel kuralları biliyorum. Smile
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum