Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: ibocaju
    Bugün: 14
    Dün: 23
    Toplam: 90343

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1143
    Ãœye: 2
    Toplam: 1145

Şu An Bağlı:
    01 : ywyquki
    02 : ibocaju

FrpWorld.Com :: View topic - X-WORLD (Bir Frpworld Parodisi) - Tanıtım ve Yorumlar...
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

X-WORLD (Bir Frpworld Parodisi) - Tanıtım ve Yorumlar... View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sat May 30, 2009 12:25 pm Reply with quoteBack to top

anket filan düşündüm tabi ama biraz daha ileride olsa daha iyi olur, Mark bir de yorumlar için teşekkür ederim.. Smile

8. bölümde bir karakterin veda edişi var... Sacokhan'ın elindeki kozu öğreniyoruz ve Efla'nın ne haltlar karıştırdığını anlamaya çalışıyoruz... Smile
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Possessed
    Site Ã?izeri

PostPosted: Sat May 30, 2009 1:29 pm Reply with quoteBack to top

dwaxer wrote:
    .
    Hiç beklermiydim ben öyle! Possessed'i yeteneğinin kalmadığına inandırırdım (çünkü kaçanı geri getiriyor, kaderi değiştiriyor filan sakat yani) Starfell'i gaza getirip Edmond'u kızartmasını, ya da olmuyorsa tabancayla halletmesini sağlardım, General Saco ile Alenthas da kendilerini bir ıssız adada bulurlardı Kendimi de Catboy'a 10 yaş kadar gençleştirip (çünkü oyuncakçı dedeye dönmüşüz, ak sakal filan olmaz) Illyra'yı da yanımda götürürdüm ki dünyayı dolaşırken bana tercümanlık etsin, Razz ortamdan uzaklaşırdım elimi kolumu sallaya sallaya. Tabii öyle bir gücüm olsaydı Mr.Green

.

Haha orası öyle. Ben de herkesi darağacında çizerdim, yanına da bir spor araba eklerdim. Sonra o arabaya atlayıp tesisten uzaklaşırdım Very Happy Ama herkes birbirini halletmeye kalkarsa kaos olur ve muhtemelen kimse kazanamaz. Efla da bunu hesaplayıp bizi uyarmıştır Razz

Ben de iki yumruk çakamamış mıyım Very Happy Kalem kağıt olmayınca ne kolay yakalanmışım öyle. Acaba bilerek mi yakalandım Plotting Yoksa benim de mi kafamda vazo kırdınız, erkekseniz önden saldırın len Very Happy

Sonraki bölüm gelmeden bir önceki bölüm hakkında hiç kesin konuşamıyoruz, nasıl yazıyorsa Catboy Very Happy

Sacokhan piyon mu deÄŸil mi, bilemeyiz. Ama emir kulu olduÄŸu kesin Very Happy

Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat May 30, 2009 1:43 pm Reply with quoteBack to top

Bir gün bende güneş gibi tepelerden doğacağım Very Happy

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sat May 30, 2009 1:56 pm Reply with quoteBack to top

şimdi kimse catboy'un ölümü hakkında yorum yapmayacak mı, hiç mi üzülmediniz? Crying or Very sad
    Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat May 30, 2009 7:18 pm Reply with quoteBack to top

ben yeni okuyabildin bölümü, cidden çok hüzünlü bir bölüm olmuş. okurken gözlerim yaşardı. keşke catboy olmasadyı, onun hikayde olmasından çok memnundum hayal ettiğimi yaşamı okurken...
    bu bölümü okurken hissettiğim duyguları tarif edemiyorum.

diğer yandan işler iyice karışmış durumda ama, catboy un ölümü benim için daha ağır bastı, bu yüzden kim be yapmış pek anlamadım Crying or Very sad

Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Sat May 30, 2009 9:42 pm Reply with quoteBack to top

şaşırtıcı bir bölüm olmuş.

Başlangıçta biraz hayal kırıklığına uğramak üzereydim zira yazıp yazıp hepsi meersem rüyaymış konseptine karşı bir insanım Very Happy Ama okudukça ilizyon olduğu benim de aklıma gelmişti.

Yazarın kendi karakterini feda etmesi de cesur bir davranış olmuş.

Fakat benim anlayamadığım Eflaya seni akderci adam denmiş ama daha önce kaderle ilgili çok fazla bir konu geçtiğini hatırlamıyorum. Yani en azından Efla'nın kaderci olduğunu anlayacak kadar. En fazla kaderden kaçılmaz gibi bir muhabbet. Belki o nokta daha fazla açıklanabilir.

Devamını bekliyoruz.

catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sat May 30, 2009 10:32 pm Reply with quoteBack to top

9. bölümde Efla'nın geçmişini öğreneceğiz. Rehabilite Merkezinde tekerlekli sandalyesiyle bir tedavi süreci görürken birileri ziyaretine gelecek ve kaderi değişecek!

Alenthas: "Buraya kadar seni görmeye geldim. Kader beni buraya getirdi, Efla. Peki, sen kadere inanan biri misin?"
    Efla: "Kadere inandığım pek söylenemez, sadece ben olacaklara inanırım."

Catboy bazı kişilerin geçmişlerinde görünmeye devam edecek.
    Catboy: "Bunu gerçekten yapmaya kararlı mısın?"
    Alenthas: "Beni asla durduramazsın!"
    Catboy: "Seni öldürebilmeyi o kadar çok istiyordum ki bunun için ölmeye bile razıyım..."
    Alenthas: "Beni asla öldüremezsin, bunu biliyorsun!"

Tesisten kaçmak için hızlı düşünmesi gereken Alenthas, onu durdurmak isteyen herkesi tehlikeye atacak bir takım kararlar alacak.
    Alenthas: "şimdi ya benim gitmeme izin verirsin ya da ressamın beynini dağıtırım?"

General Sacokhan elindeki son kozu oynamaya karar verecek.
    Illyra: "Bunu gerçekten yapmak istemiyorsun değil mi?"
    Sacokhan: "Bu onun kararıydı!"
    Alenthas: "Bunu yapamazsın, ona zarar veremezsin!"

Possessed, artık kaderin kendine bir yol çizdiğini ve ona ihtiyacı kalmadığına inanacak.
    Possessed: "Bir daha resim çizmemeye karar verdim. Çizdiğim her resim ile kaderi karşıma aldım."
    Efla: "En son ne çizmiştin, Possessed?"
    Possessed: "Kendi ölümümü..."

X-WORLD 9. Bölüm "Seçilmiş Kişi." çok yakında...
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sat May 30, 2009 10:38 pm Reply with quoteBack to top

şu anda elimizde iki taraf var: Alenthas ve tesisten kaçmak isteyenler ile General Sacokhan ve onun yanında olanlar!

Alenthas'ın yanında Edmond, Mark ve Efla ile rehin olarak Possessed bulunmakta. Clicks de tesisin içinde casusluk yapmakta.

Sacokhan'ın yanında ise kesin olarak ıllyra bulunuyor sadece. Dwaxer kesin değil, ama şu an için Sacokhan ile birlikte gibi görünmekte. Starfell, Firble ve Darkgnome da konu hakkında daha kararlarını vermediler.

Bunu bir sorayım öncelikle onlara, siz ne düşünürsünüz hangi tarafta yer almak daha mantıklı? Smile
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 31, 2009 9:36 am Reply with quoteBack to top

Korkun gazabımdan, belki özel güçlerim yok ama sıradan güçlerim var Evil or Very Mad Nihayetinde güçlerim var, güçsüz değilim Very Happy

Ama Clicks'in de dost olacağını düşünmemiştim Very Happy (Dostluk göreceli bir kavram?)

İlave olarak Clicks salağı (hikayedeki Very Happy ) o mavi kalkanı çok rahat devre dışı bırakabilir kimselere çaktırmadan niye yapmıyor!!!!!

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Possessed
    Site Ã?izeri

PostPosted: Sun May 31, 2009 12:08 pm Reply with quoteBack to top

Benim için çizim su içmek gibi insani bir gereksinime benzer, çizimi bıkarmak ölümle eşdeğerdir. Tabii ölümümü çizdiysem ölünce teknik olarak çizimi bırakmış oluyorum Very Happy Catboy yanına mı geliyorum Shocked Durun yau ölmek için çok gencim?

Catboy'un öldüğüne ilk inanamadım yau, geri gelir gibi geliyor Very Happy

Efla wrote:
    Başlangıçta biraz hayal kırıklığına uğramak üzereydim zira yazıp yazıp hepsi meersem rüyaymış konseptine karşı bir insanım

Aynen böyle düşündüm ben de, "her şey rüyaymış" konsepti benim de hoşuma gitmiyor. "Koca bir yalan okudunuz" demek bu, kandırılmış hissediyorum ben öyle öykülerde. Neyse catboy çok güzel yazmış, bize benzettiği herkese atlaması çok komikti Very Happy

Daha kutuplaşmamış kişiler denge politikası izlemeli bence. Denge politikası derken o kaçmak isteyen gruba da düşmanca yaklaşmamalılar.Ama Sacokhan tarafında görünen bir çizgi çizmeliler, tesisten kaçmanın bir şeyi çözeceği yok. Edmond'un neden kaçmaya çalıştığını anlamadım; başından beri Sacokhan için çalışıyordu, bir anda döndü. Efla da neyi öngörerek kaçıyor, belirsiz.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 31, 2009 12:18 pm Reply with quoteBack to top

Possessed wrote:
    Benim için çizim su içmek gibi insani bir gereksinime benzer, çizimi bıkarmak ölümle eşdeğerdir. Tabii ölümümü çizdiysem ölünce teknik olarak çizimi bırakmış oluyorum Very Happy Catboy yanına mı geliyorum Shocked Durun yau ölmek için çok gencim?

Catboy'un öldüğüne ilk inanamadım yau, geri gelir gibi geliyor Very Happy

Efla wrote:
    Başlangıçta biraz hayal kırıklığına uğramak üzereydim zira yazıp yazıp hepsi meersem rüyaymış konseptine karşı bir insanım

Aynen böyle düşündüm ben de, "her şey rüyaymış" konsepti benim de hoşuma gitmiyor. "Koca bir yalan okudunuz" demek bu, kandırılmış hissediyorum ben öyle öykülerde. Neyse catboy çok güzel yazmış, bize benzettiği herkese atlaması çok komikti Very Happy

Daha kutuplaşmamış kişiler denge politikası izlemeli bence. Denge politikası derken o kaçmak isteyen gruba da düşmanca yaklaşmamalılar.Ama Sacokhan tarafında görünen bir çizgi çizmeliler, tesisten kaçmanın bir şeyi çözeceği yok. Edmond'un neden kaçmaya çalıştığını anlamadım; başından beri Sacokhan için çalışıyordu, bir anda döndü. Efla da neyi öngörerek kaçıyor, belirsiz.

Hocam ayıp oluyor döndü möndü.Ben her zaman başından beri aynı şey uğruna savaşırım! Hem de en başından beri.

(monte kristo'yu okumayanlar açmasın)

Spoiler:
    Monte Kristo kontu'ndaki gibi, başından beri Danglar için çalışıyor, Vilfor'un dostu vs. havalar uyandırıyordu, bir anda döndü!Ama aslında dönmediydi!

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sun May 31, 2009 12:37 pm Reply with quoteBack to top

Ben son bölümde büyük bir ironi de gördüm, o kadar Tanrı ile konuşuyor ve ona teşekkür ediyor Catboy meğersem Dwaxer ile konuşuyormuş Very Happy

Dwaxer, yoksa hepimizi birer Matrix alemine mi soktun? Very Happy
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 31, 2009 11:25 pm Reply with quoteBack to top

Valla benim karakter çok gerilerde duruyor. Aslında bana oldukça benzeyen bir durumda. "Siz kendi kafanıza göre takılın, ben bir ara size bakarım, canım isterse karışırım, sonra oradan uzaklaşırım size bir şey demeden." Ancak her şeyi altına çevirmesi bana ters geldi. Nedir bu altına olan tutkum benim. Yani öyle bir güçle yapılablecek en anlamsız işi yapıyorum. Birde dönüştürdüklerimi cebime koyuyorum. Acaba daha gücümün sınırlarını bilmiyorumda sürekli test mi ediyorum.

Possessed acaba ölümünün resimin neden çizdi. Acaba o da güöleri yüzünden bir bunalıma mı girdi. Acaba o resmin sonrasında başka bir olay daha mı oluyor. Çlümü sonrasında tekrar dirilişini de çizdi de onu mu deniyor.

Efla yada Edmond neden taraf değiştirdi değil de aslında kimsenin tam bir taraf olmadığını anlamamız gerek. Daha yeni tanıştırıldık ve koyulduğumuz yer aslında hepimizin kişiliğine aykırı yerler. Bize hedefe ateş etmek felan tarzında eğitimler veriliyor. Bizim bu gibi eğitimlere ihtiyacımız var mı? Hayatımızı devam ettirmek için illaki bu gibi bir yerde, böylesi bir görevdemi kalmalıyız. İsyan bayraklarının çıkması hiçte anormal değil.

Asıl olay sanırım güçleri alıp verme konusuna hakim birinden çıkacak. Alenthas'ın gücü bunun gibi bir şey olabilir. İnsanlığı yıkım yada mutluluğa götürebilecek bir güç.

Edmond madem hepimizin gücünü biliyor. O zaman neden Alenthas'ın gücünü anlayamıyor. Bence onun gücünü anladı ama söylemek istemiyor. Yani böylesine güç verme ve alma gücü askeri sistemin iştahını sonuna kadar kabartır. Eninde sonunda öğrenmelerini de istemiyorlar.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Mark
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jun 01, 2009 12:14 pm Reply with quoteBack to top

Benim tesisten kaçmamım sebebi açık. Çldürmek istemiyorum. Possessed in de ölümüne izin veremem.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jun 01, 2009 2:56 pm Reply with quoteBack to top

Benim kaçmamı gerektirecek bir durum yok. Karnım tok sırtım pek. Hemde eski askermişim. Demekki bu düzene alışığım. Ama çıkarcı bir tutum sergilemek işeme gelecektir. ne saco ne atlenthas. Yalnızım. Wolverin gibi olacam galiba. Very Happy
    Back to top View user's profileSend private message
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum