Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 16
    Dün: 23
    Toplam: 90345

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1684
    Üye: 0
    Toplam: 1684

FrpWorld.Com :: View topic - D&D 3,5 Pathfinder versiyonu
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

D&D 3,5 Pathfinder versiyonu View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jul 04, 2009 2:33 pm Reply with quoteBack to top

.

Pathfinder'da "Feat"ler

Klasik PHB'daki featlerin aynısı ama tabii ufak tefek değişiklerle adapte etmişler.

Klasik D&D'de her üçseviyede bir; (1,3,6,9,12...) seviyelerde feat alıyordunuz,
    Pathfinder'da ise iki seviyede bir, tek sayılı (1,3,5,7,9,11...) seviyelerinizde feat alıyorsunuz!!

.
    Back to top View user's profileSend private message
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jul 04, 2009 2:56 pm Reply with quoteBack to top

dwaxer wrote:
    .

Pathfinder'da "Feat"ler

Klasik PHB'daki featlerin aynısı ama tabii ufak tefek değişiklerle adapte etmişler.

Klasik D&D'de her üçseviyede bir; (1,3,6,9,12...) seviyelerde feat alıyordunuz,
    Pathfinder'da ise iki seviyede bir, tek sayılı (1,3,5,7,9,11...) seviyelerinizde feat alıyorsunuz!!

.

E yok artık ya Very Happy O zaman Fighter olmanın ne anlamı kalır ki! Git Samuray ol daha iyi!

ya zaten bu Pathfinder sistemi bariz bir şekilde 4th Edition'u 3,5'a yamama işlemi, zaten sevmiyordum bu feat olayından sonra iyicenem tiskindim diyebilirim.

(örnek istediğinizi duymayayım!

bknz: "Normalde human ve half-elf ırklarının ability scorelarına herhangi bir bonus veya ceza gelmez ama Pathfinder de seçecekleri bir skora +2 yatırabiliyorlar. (Tabii abilityler dağıtıldıktan sonra, en son olarak bu bonusu ekliyoruz)

bknz. Skiller Zaten skillere de kıl oldum.Mesela Jump ile Tumble apayrı şeyler.Ayrıca karakterin kendi sınıfının dışında olan skilli alamaması da kötü olmuş.Cross-class olayı gayet mantıklıydı bence.

Yani burada PathFinder'ı değil de 4th Edition'u tartıştım ama aynı şey değiller mi zaten?

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jul 04, 2009 3:26 pm Reply with quoteBack to top

Edmond wrote:
    E yok artık ya Very Happy O zaman Fighter olmanın ne anlamı kalır ki! Git Samuray ol daha iyi!

ya zaten bu Pathfinder sistemi bariz bir şekilde 4th Edition'u 3,5'a yamama işlemi, zaten sevmiyordum bu feat olayından sonra iyicenem tiskindim diyebilirim.

(örnek istediğinizi duymayayım!

bknz: "Normalde human ve half-elf ırklarının ability scorelarına herhangi bir bonus veya ceza gelmez ama Pathfinder de seçecekleri bir skora +2 yatırabiliyorlar. (Tabii abilityler dağıtıldıktan sonra, en son olarak bu bonusu ekliyoruz)

bknz. Skiller Zaten skillere de kıl oldum.Mesela Jump ile Tumble apayrı şeyler.Ayrıca karakterin kendi sınıfının dışında olan skilli alamaması da kötü olmuş.Cross-class olayı gayet mantıklıydı bence.

Yani burada PathFinder'ı değil de 4th Edition'u tartıştım ama aynı şey değiller mi zaten?

Evet, biraz -4.Edition'daki gibi- karakterleri güçlendirme çabaları var ama 4.Edition ile alakası yok, zaten 4.Edition ayrı bir platform, D&D3,5 ile kıyaslama getirmeye gerek bile olmayacak kadar ayrı bir oyun 4.Edition. Pathfinder ise D&D3,5'tur özünde ya da D&D3,75 diyelim biz buna.

Edmond karakterlerin biraz daha güçlendirilmesine neden bu kadar tepki verdin anlamadım Razz Fighter samurai olsun esprisini de anlayamadım?

Skilleri yanlış anlamışsın; herkes her skilli alabiliyor ama class skilli olanlar +3 bonus alıyorlar.

Jump konusunda sana katılıyorum; bence de "acrobatics"in içine gömmemeleri gerekirdi sıçramayı.

.
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jul 04, 2009 4:06 pm Reply with quoteBack to top

Ben şu ana kadar karakterlerimi güçlendirmek için binbir tarafımdan (?) ter akıttım da ondan Very Happy Bir karakterime ilginç kombolar, Improved Bull Rush feati alan cüceler, ya da Improved Trip alan keşişlerim vardı.Bu keşişim elindeki Sai'lerini rakibine Trip yaparak fırlatıp, rakibini yere düşürdükten sonraki tur, üzerlerine Charge attack yapıp, 20 ft koşup Jump yapıp Charge Attack'ına bonus alıp, Flying kick featini almış olup, uçan tekmelerine 2d6 bonus alarak düşmanına saldırırken Stunning Fist yapıyordu.Neredeeeee.

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jul 04, 2009 4:54 pm Reply with quoteBack to top

Edmond wrote:
    Ben şu ana kadar karakterlerimi güçlendirmek için binbir tarafımdan (?) ter akıttım da ondan Very Happy Bir karakterime ilginç kombolar, Improved Bull Rush feati alan cüceler, ya da Improved Trip alan keşişlerim vardı.Bu keşişim elindeki Sai'lerini rakibine Trip yaparak fırlatıp, rakibini yere düşürdükten sonraki tur, üzerlerine Charge attack yapıp, 20 ft koşup Jump yapıp Charge Attack'ına bonus alıp, Flying kick featini almış olup, uçan tekmelerine 2d6 bonus alarak düşmanına saldırırken Stunning Fist yapıyordu.Neredeeeee.

Ben yine anlayamadım? Rolling Eyes
    "Eskiden bütün bunları yapmak zordu, neden şimdi daha kolay olsun ki! Yine zor olsun, ter akıtalım eskisi gibi!" mi demek istiyorsun?
    Senin yaşın kaç bakayım; resimlerinden pek genç gözüküyordun ama düşüncelerin ihtiyarlar gibi! Razz "Hey, hey... Bizim zamanımızda öyle miydi ya... şimdiki gençler çok şımarık, her şeye sahip olmak, hazıra konmak istiyorlar!"
    Bu kadar da yasakçı zihniyette olma Edmond'cuğum; hem Pathfinder daha iyi olanaklar sunuyor ama sınırsız sayıda değil, sadece biraz(cık) daha avantaj veriyor.

.
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jul 04, 2009 5:28 pm Reply with quoteBack to top

.

Pathfinder’da Fighter Class:

Fighter klasik olarak her 2 seviyede bonus featler alıyordu bilindiği gibi.
    Buna ek olarak Pathfinder versiyonunda Fighter class, -bonus feat almadığı levellerde- Bravery, Armor Training, Weapon Training özellikleri kazanıyor.

Bravery:
    Savaşçı cesaretinden dolayı korkuya (fear) karşı will save’lerine +1 bonus. Dört levelde bir artıyor.

Armor Training:
    Savaşçı zırh kullanımını en iyi bilen kişi olduğundan her dört levelde artmak üzere, 3.levelde AC:+1 alıyor. Ayrıca giydiği zırhın Armor check penalty’sını 1 düşürüyor ve max dex bonusunu da bir arttırıyor!

Weapon Training:
    Savaşçılar silahları iyi tanıdıklarından seçecekleri silah grupları üzerine +1 attack ve dmg bonus alırlar. Bu silah gruplamaları şöyle: Axes, Blades Light, Blades Heavy, Bows, Crossbows, vs. Her dört seviyede bir, bir başka silah grubunu daha ihtisasınıza katabiliyorsunuz. Ayrıca daha önceden seçmiş olduğunuz grubun attack ve dmg değerleri de +1 daha artıyor.

19 ve 20. levellerde ise Armor ve Weapon Mastery gibi yüksek özellikler geliyor ama 19.leveli kim görmüş ki hayatında. Razz

http://pfogc.com/fighter

.
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum