Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 24
    Dün: 23
    Toplam: 90353

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1217
    Üye: 0
    Toplam: 1217

FrpWorld.Com :: View topic - Bulamıyorum:S
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Bulamıyorum:S View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Ulothrix
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jul 18, 2007 2:53 pm Reply with quoteBack to top

Ya ben zindanlar ve ejderhalar oyununu alıcam fakat hiç bir yerde bulamıyorum ve bir de MTG var bu nun sadece ingilizcesimi var yoksa türkçe versiyonlarıda varmı biraz yardım edebilirmisiniz.başlangıç paketleri nelerdir falan neler almam gerek kaç paraya mal olur biraz yardım istiyorum ama zindanlar ve ejderhalar oyunu üstünde yoğunlaştım bu konudada biraz yardım gerek:D
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    dungeonmaster
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jul 18, 2007 6:25 pm Reply with quoteBack to top

kutu oyunundan bahsediyorsan ben ankarada 70 milyona görmüstüm Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jul 19, 2007 5:49 am Reply with quoteBack to top

Başlangıç oyunu için paket set olabilir ama bir süre sonra pek tatmin etmez. İngilizce olarak PHB(Players hand book) ve MM(Monster manual) temel kitaplardır. DMG(Dungeon masters guide) oyunun daha iyiolması için gerekir. Bunlara daha sonra katılan bir sürü ek kitaplar vardır ancak illaki gerekmezler. PHB2 (Players handbook 2) ve "Unearted arcana" içinde çok güzel fikirler vardır.

Yani

PHB + MM + DMG (+ PHB2 + Unearted arcana)

PHB: Bir oyuncunun D&D oyununa ilk başlarken karakter yaratımı ve o karakterin neler yapabileceğini anlatan kitap.

MM: Yaratıkların açıklamasını veren kitap. D&D daha çok bir çarpışma taktiği oyunu olarak tasarlandığından aynı karakterlerin sisteminde yaratılmış yaratıklar oldukça gerekli oluyor.

DMG: Oyunun anlatıcısı (Yani oyuncu karakterler dışında herşeyi yöneten kişi) için bir kaynak kitabı. İçinde DMG isterse koyulabilecek ileri düzey karakter sınıfları ve oyuncunun bilmesine gerek olmayan ama DM'ye (Anlatıcı yerine kullanılan Dungeon master'ın kısaltması) yardımcı olabiecek ve oyuna renk katabilecek eklere sahip olan ve bir kaç tane de hikaye barındıran kitap.

PHB2: PHB'de boşta kalmış yerleri dolduran ve oyuna biraz dah eğlence getiren güzel bir kaynak.

Unearted arcana: Kurallar üstünde değişiklikler yaparak oyununuzu daha size hitap eder hale getirmek için kullanabileceğiniz kural sistemi değişiklikleri için fikir kitabı.

Not: Alacağın kitapların 3.5E (3.5'uncu uyarlama) olup olmadığına dikkat et. Eskilerle kalma ortada.

Bunlardan sadece PHB, OEK(Oyuncunun el kitabı) olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Bazı kişiler bu çevirinin yetersiz bir çeviri olduğunu düşünmüşlerdir. İngilizcesinin daha anlaşılır olduğunu dile getirmişlerdir.

Bu sitedeki başlıkları takip edersen ve stenin çıkarttığı dergiye bakacak olursan sana yardım edecek kaynaklara sahip olabilirsin. Hazır cevap bvaşlığı altında pek çok sorunun cevabı mevcuttur.

D&D sistemi dışında başka sistemlerde mevcut.

emule tarzı indirme motorlarından D&D yazarak pek çok kaynağa ulaşabilirsin. Ancak pek tasvip ettiğimiz yöntem değildir. Wink

en iyisi kaynaklara sahip birileri ile arkadaşlık kurmak ve onların oyunlarını seyretmektir.

Kurallara bağlı kal ama asla kurallara bağımlı olma. Kendi kuralların ile de oyunlar oynayabilirsin. İllaki kural kitaplarına gerek yok bu hayal tabanlı oyun için.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum