Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: SharonMass
    Bugün: 21
    Dün: 23
    Toplam: 90350

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1728
    Ãœye: 0
    Toplam: 1728

FrpWorld.Com :: View topic - DM Laneti
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

DM Laneti View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    uLtior
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jan 21, 2006 12:24 am Reply with quoteBack to top

Zorla topladığım arkadaş grubumda aniden senaryo hazırlatıldı tarafıma ve zorla DM yaptırıldı. grup 7 kişi aralarında tek hatun var. Oyun ilerledi. paladininden cücesine elfine büyücüsüne kadar karma bir grup.

Grup kendi ihtimalleri ile seçtikleri hanlarda. 4-5 kişi aynı hana doluşmuş. Cüce ile bir barbar bira yarışına girişmişler. Oyun zor ilerliyor zaten, ben deliricem, Kendilerini kaptırmış oyunculara hayatlarındaki en büyük kazığı atmaya karar verdim. Bira 1 AltınSmile

Oldukça fazla sayıda bira içildi yemek yenildi odalar tutuldu. Hesap geldi. Oyuncular hep bir ağızdan oha dedi. ve tartışma başladı. 30dk tartıştık ben yeter dedim

Ben- Tamam ulan ben 20lik atıcam önce benim attığım zardan herhangi biriniz yüksek atarsanız tüm masraflarınız benden ama atamazsanız donunuza kadar soyarım anlamazsınız. Kabul mü?

Oyuncular- Tamam!

Zarı attım 11 geldi. 7 oyuncuda tekeeer tekeeer şanslarını denediler

Ben- Nihahahahahah nidaalarıyla yerlerde gülmekteyim. Hepsi çırıl çıplak handalar:)
    Oyuna 1 saat ara verildi.

Aynı oyunda 3 defa üstüste 20 atmıştım. Oyunculara acıyıp kendi zarımı kabul etmedim.

Saygılarımla.
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Sat Jan 21, 2006 4:36 am Reply with quoteBack to top

Bazen zarların da karar verebildiğini düşünmüyor değilim. Çok garip durumlarda çok garip kararları olabiliyor Smile

Aslında bazen DMden de şüphelenmiyo değil insan ama çoğu zaman dm zarın öyle geldiği konusunda oyuncuları inandırır. Ya da oyuncular inansa da inanmasa da birşey değişmeyeceğinden inanırlar herneyse ...Smile

trulias
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jan 22, 2006 8:59 am Reply with quoteBack to top

abi zaten mümkünse dm i tavla bilmiyen birileri seçmekte fayda var. özellikle bu hazır masa üstü oyunlarda zarlar altı köşeli olduğundan dm kaderin ta kendisi olabiliyor(kendimden biliyorum Very Happy ) yada kötü kaerin Very Happy
    Back to top View user's profileSend private message
    uLtior
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 26, 2006 10:17 pm Reply with quoteBack to top

30luk zarı ilk gördüğümde bir heyecanla vaybe insanoğluna bak 30 yüzlü zarda yapmış demiştim. ortamda tanışıklığımın fazla olmadığı 3-4 kişilik dm tayfası bana gülmüştü. sonradan önlerinden zarı aldım ve masaya attım. zar döndü döndü yuvarlandı ve önlerinde durdu. 30 geldi. bana baktılar bende merhaba ben tuğrul dedim. sonra oyun oynadık zaten:)
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Yener
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jan 27, 2006 10:38 am Reply with quoteBack to top

madem muhabbet zar anılarından açılmış bende bitane anlatayım Smile .
    Bir oyunda 3 oyuncu bir kuyunun kanal girişinde sıkıştılar ve geri tırmanamıyorlar ip aşşağı düşmüş ve adamlar orda kalmışlar ve ilerde de onlara gülen ve onları orada ölüme terkedecek veya kaçarlarsada onlarla yeniden uğraşacak bir ogre mage var.Fighter arkadaş birden kendi silahını bırakıp (greatsword) yerdeki az önce öldürdükleri goblinlerden birinin yerdeki javelin'i(cirit) aldı ve" ogre mage'e fırlatıcam" dedi ve guruptaki diyer arkadaşlar gülmeye başladı "olum nasıl fırlatıcan bırak onu silahını al saçmalama" şeklimde (gülen kişilerin arasında bende vardım Confused ) neyse bu arkadaşı amacından vazgeçiremediler d20 yi aldı ve attı sonuç=d20 de 20 (birden diyer arkadaşlardan bir seviç narası geldi ben olur böle dedim sineye çektim Confused ) arkadaş ikinciyi attı sonuç=d20 de 20 (bende bir ne oluyor lan paniği başladı arkadaşlar heyecanlı ve zarcı arkadaşa gaz veriyorlar Confused ) 3. zarıda attı sonuç=d20 de 20 Sad Confused bir anda herkes sessizleşti ve ben sheetleri toplamaya başladım.

oyundaki son sözüm : "Oyun bitti".

Yani bazen oyuncularda zar konusunda inanılmaz ballı olabiliyor Very Happy.

Gölge Ustası

PostPosted: Fri Jan 27, 2006 11:45 am Reply with quoteBack to top

30 yüzlü zar var mı ya? :? şimdiya kadar hiç duymadım.. 8O
    -----------------------------
    Ard arda mesaj attığım için üzgünüm ama d30'un resmini buldum. Hatta şöyle yapılıyor kendisi:
    Image

mod:mesajlar birleÅŸtirildi

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

GeçmiÅ?in sayfalarına gömülü kullanıcı..
    barabus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jan 27, 2006 1:12 pm Reply with quoteBack to top

bende hiç kullanmadım ve görmedim oyunda ne zaman 30 luk zar kullanılıyo bilen biri açıklarsa sevinirim benim bildiğim 20 lik vardı enson ( yeni bi başlık açmadım ama bunun cevabı herhalde tartışılma gerektirmeyecektir )

ballı zarlarla ilgili benimde bi anım var ... ilk oyunumdu ve acaip içmiştik 3 tane üst üst 10 luk zar attım ve 3 ü de 10 geldi bi daha da hiç bu kadar şanslı olmadım...

bide şöyle bi anım var bi oyunda combatta girmem lazım çektim kılıcımı bi salladım kılıç elimden fırladı o arbede arasında gittim kılıcı aldım tekrar bi daha salladım bi daha kılıç elimden fırladı ... o gün ettiğim küfürün haddi hesabı yok acaip sinir bi durum bereket karşımdaki rakip güçsüzdü ama yine de az kalsın bırakacaktım frp oynamayı :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    John
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jan 27, 2006 8:31 pm Reply with quoteBack to top

eski bir zar anısıda benden :

dnd oynattığım zamanlarda bir grup arkadaşa karma bir parti yaptık ve içlerinde bir ranger kardeşimizde vardı. Bu zat-ı muhterem bir yavru köpek satın aldı ve zamanla eğitti, köpek semirdi ve NPC olmaya hak kazandı ama nedense ranger kardeşimiz her yerde unuturdu köpeğini ama bu köpekte rin-tin-tin hesabı sürekli bulurdu bunu. Neyse klasik bir dungeon kavgasında dört kişilik grubun karşısına 8 kişilik bir orc güruhu çıktı. Rangerın aklına köpeği olduğu sonradan aklına geldi ve köpeğe saldırmasını emretti. Köpek attığım muhteşem zarlar sayesinde 8 orctan 5 ini hakladı geri kalanınıda güç bela playerlar haklayabildiler.
    Sonuç: Köpek PC statüsüne yükseldi :twisted: :twisted:

Saying mean things about the Almighty isn't going to hurt God, it just hurts you and corrodes the world around you.It's like spitting at the sky. The sky isn't bothered, and there's a good chance you hit your own face in the bargain
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    uLtior
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jan 27, 2006 9:23 pm Reply with quoteBack to top

Oynadigimiz oyun da ben druid arkadasta wizard. familiar i bir sincap . Karistigimiz bir kavgada sincap yara almisti daha oyunun basinda, bende sincap'i iyilestirdim özel olarak rolümü yaptım.Sincapin adi Haydar'di. Dm yaptığım rolü sevdi ve Haydar geri döndüğünde AkHaydardi. Oyun ilerledikce AkHaydar güçlendi güçlendi, Bir kaç ay sonra AkHaydari oyunda kaybettik bulamadik. Bir ara kendisi Gold Dragonun yaverliğinde karşımıza dikildi bize savaşlarda yardım etti 2 tane büyücü temizledi tek başına. Sanırım bir ara time stop atmıştıSmile

O haydaaaaaar,
    Bizimle olmuÅŸtuuuuu
    Elleriiiiimdeeeee duamla doÄŸmuÅŸtuuuuu
    Tüyleriiiindeee aklar gezinirkeeeen
    O biziiiii yeniden bulmuÅŸtuuuuuu

Akhaydar aman haydar (nakarat)
    Ak haydar aman haydar
    mefistofeles
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jan 28, 2006 2:39 am Reply with quoteBack to top

Herkes anlatmış sıra bende.Bir barbar bir kender.kender barbarın peşine takılmış zorla barbar kurtulamıyor.Derken kender bir ara kayboluyor barabar kaçarken kender peşinde iki orcla geri geliyor.Orclardan biri warchief diğeri warior neyse barbar haklıyor bunları ama bu ikilinin ordunun izcileri olduğunu anladığında çok geç oluyor.ARdından kaçmaya başlıyorlar peşlerinde yüz orc.Bir delik var kender atlayalım peşimizden gelemezler diyor.Kender atlıyor barbar ardından atlıyor ama barbar deliğe sıkışıyor.

Bu durumda
    dm at bir yirmilik koçum
    barbar abi yapma ya
    dm delirtme adamı at bir yirmilik
    barbar peki abi
    19 geliyor
    dm yeterli değil delik çok küçük debelendiğin için deliğe biraz daha girdin ama o kadar

Bu arada kender aşağıdan barbarı gıdıkllamaya başlıyor

Dm kendere at bir yirmilik koçum
    kender olur ama neden
    Dm sen at
    kender zarı atıyor bir geliyor

Dm sen gıdıklarken barbarın kahkahalar deliğin geenişlemesini sağladı barbar üstüne düştü.
    Kender eeee
    Dm öldün....
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    FrontsideAir
    Gölge Ustası

PostPosted: Sat Jan 28, 2006 8:24 pm Reply with quoteBack to top

FrontsideAir bir zamanlar wrote:
    ben lvl 5-10 arası bi barbarım, keşişlerden çetemiz adına intikam almak için keşiş binasını bombalıycaz, ben de bombacıyı korumak için yollanmışım. bu thief yürürken bişeye takılıp düşünce keşişin biri çıktı bi odadan "kimsin sen, çık dışarı" dedi
    ben ise barbar olduğuma aldırmadan "abi bizi başkeşiş çaardı, biz burayı süslicez ulu keşiş bilmemneyi anmak için" şeklinde bi bluff attım ve inanılmaz bir şekilde (20'nin 1'e karşı galibiyeti ) inandı
    tabi sonra bu mal thief bi kez daha düşünce bütün keşişler çıktı ve bu kez bluff tutmayınca dövüş başladı. binayı havaya uçurduk, çete reisi başkeşile dövüşünü kaybetti, kalan 3-5 hp'sini de ben bitirdim ve çete reisi ben oldum

Bu da Bal Likörü eski sisteme geçtiği zaman silinen, zarla ilgili bir anım.

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

GeçmiÅ?in sayfalarına gömülü kullanıcı..
    TheoDorus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jan 29, 2006 10:12 pm Reply with quoteBack to top

bi tanede benden gelsin... Very Happy

"grup magarada cok darbi yoldan gecmektedir lakin örümcekler cok oldugundan inanılmaz sesisz yürümeye calısıoruz ve işin ilginci dwarf efendi bile zangırdayan armoruna ragmen 19 attı. grupta 17 den asagı zar atan olmadı(wayybe sansa gel). zar zor gectik yoldan en sonunda bi acıklıga geldik kucuk bi salon gibi yer karsıda kapı ama ustte ag kurmus ve yatmakta olan large spiderlar. karsı kapıya gecersek kurtulcaz buyuk bi ihtimalle. ama buyucu (ben Very Happy ) "abi fireball atıcam yeter artık baksana hepsi uyuyo atalım kacalım bişiy olmaz "
    DM: sen bilirsin ama sessiz buyu yapmak için zar atman gerekio biliosun
    wiz: sessiz buyu nedir abi ahaha cok basit .
    ranger:abicim bi sorun cıkmasın yapamassın flan
    wiz:yok olm bişiy olmaz baksana herkes paso17-18 atıo
    ran:ii dene o zaman
    wiz: gayet rahat bi sekilde zarı atar. zar efendi yuvarlanır ve gelen sayı 1 dir
    DM: ahahah ewt gaza gelen buyucu hayvan gibi bagırarak buyusunu yapmaya calısıo ama tüm spiderler uyandı ne yazıkki
    ran:eshedüü enla...
    wiz:ehehe olur böle seyler...(lvl atladıktan sonra hemen silent spell feat i alınır)

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 30, 2006 2:14 pm Reply with quoteBack to top

Theodorus'un yazısı çok iyiydi =) Neyse, Dm'lik tarihinde bendeki şansı yakalayabilen bir insanoğlu daha çıkabilirse çok şaşıracağımı belirterek kendi iki anımı anlatıyım.

İlkinde, arkadaşlarımız bir griffinin üstünde (nasıl binebildiklerini hiç anlatmıyım bile...) bir zindan girişine kadar sürüklenmiş, zaten işgüzar tipler, hemen dalıyorlar zindana... Zindanda ilerleyince orklar ve 1 adet drow büyücüsünü (??) savaş halinde buluyorlar. Tabi ki üstün drow kardeşimiz orkların tamamını üç saniyede kesiyor ve gruptaki elfi görünce delirip bunların üstüne yürüyüşe geçiyor. (Hikaye baya renkli di mi...) Grup, drowlar konusunda öcü olarak nitelendirilip hızla kaçılmaları gerektiğini bilecek kadar bilgi sahibi, hemen geldikleri yönden kaçıyorlar, drowdan daha hızlılar grupça bununla ilgili tılsımlar falan. Neyse, griffinin olması gereken yere geliyorlar ve ben zevk içinde griffinin sıkılıp gitmiş olduğunu belirtiyorum. Adamlar çıldırıyor tabi, olmaz öyle şey abi falan diye kavga ediyoruz 10 dakika, sıkılıyorum... Diyorum bakın beyler, o zaman şansımızı deneyelim. En iyi kombinasyonu yapanın dediği olur. Alıyorum elime zarları, 6 farklı zar. 6 sını birden atıyorum, 5 tanesi olabileceğin en yükseği geliyor (ki en yüksek gelmeyen şey de 4lük zar...), bunun olma olasılığının 20*12*10*8*6 (115,200)'de bir olduğu hesaplanıyor, arkadaşlar karakter kağıtlarına son kez bakıyor ve gözü kara halfling thief'imiz aylarca tekrarlanan ibareyi sarf ediyor. "Sapanımı alıyorum ve yere taş bulmak için bakıyorum. Taş yok mu taş?"

İkinci olay, gene Dm'liğim sırasında... Ruhban, yarı delirmiş, aşırı paranoyak. Bunun için üstünde çılgın bir zırh var, AC'sini 23 yapan. Yanında arkadaşları var, bir eve girmek üzereler, içeride ise en az ruhban kadar deli bir savaşçı olduğu biliniyor. Ruhban, o zırhı giymesi ve hazineler üstüne olan garip açgözlülüğü sağolsun, en önden giriyor, savaşçı eski püskü giysiler içinde garip bir kılıç tutarak ruhbanın üstüne atlıyor. Ruhban, kendine bir şey olmayacağından emin, "hadi usta zar at, şu kılıçla bana vurursa kağıdı yırtıyorum" diyor. Ben, kılıcın +4 olduğu gerçeğini vurgulamıyorum, elime zarı alıyorum. Kısa bir savaş, artarda 3 kez 20 atışım, bununla yetinmeyip ruhbanın da artarda 2 kez 1 atması sonucunda, sözler tutuluyor, adam kağıdını gözünü kırpmadan yırtıyor ve odadan çıkıyor...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 30, 2006 2:28 pm Reply with quoteBack to top

Lise hayatım boyunca mage oynatmanın verdiği deneyimla bu yaşıma kadar 4 lük zarda çok büyük kazaların dışında 4 ten aşağı hiç atmadım arkadaşlar Smile magic missle larım fireballarımdan daha etkilidir. Ayrıca magic missle ın daha üst versiyonlarını yapmaya çalıştım ömrüm boyunca. Kafadan full zarar veriyorum Smile

John
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 30, 2006 2:31 pm Reply with quoteBack to top

Allahtan aynı şey d10ların içinde geçerli değil Hilmi :lol:

Saying mean things about the Almighty isn't going to hurt God, it just hurts you and corrodes the world around you.It's like spitting at the sky. The sky isn't bothered, and there's a good chance you hit your own face in the bargain
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum