Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 21
    Dün: 23
    Toplam: 90350

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1729
    Üye: 0
    Toplam: 1729

FrpWorld.Com :: View topic - metal vs rap
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

metal vs rap View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Poll :: Metalmi Rapmi

Metal!!
    81%
     81%  [ 31 ]
    rap
    18%
     18%  [ 7 ]
    Total Votes : 38

Author Message
    Zortezurtek
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 04, 2006 8:02 pm Reply with quoteBack to top

farklı kulvarlardaki farklı şeylerin kıyaslanması çok anlamsız geliyor bana.
    bunun dışında dünyada sadece bu iki müzik tarzı veya temsil ettikleri eğilimler yoktur.

neyse konu bu değil zaten. bu mu şu mu denmemeli. ruh haline göre değişebilir insanın dinleme ihtiyaçları.
    Back to top View user's profileSend private message
    sphnx
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri May 05, 2006 7:15 am Reply with quoteBack to top

mefistofeles wrote:
    SEvgili arkadaşım maalesef rock müziğin kökeni klasik müzik değil en başta bir ilgi kurulabilir o da ragtime piyanistlerinin etkilendiği avrupa bando müziğyle ilişki kurulabilir o da klasik batı müziğnin armoni kuralları sadece.

Kastettiğim ilişkinin nerden geldiğini daha ayrıntılı açıkladığın ve hatamı telafi ettiğin için sağol.Aslında ben de tam olarak onun türevidir demek istememiştim ama öyle anlaşılmış daha doğrusu ben yanlış yazmışım.ama yazımın hedefine ulaştığına inanıyorum.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN MessengerICQ Number
    Ensiferum
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri May 05, 2006 5:16 pm Reply with quoteBack to top

Çncelikle çok saçma bir başlık olduğunu belitrmeliyim.
    Herkesin beğenisi ve zevki kendine bide karşılaştırılan şeyler birbirinden öyle uzak şeylerki.
    Neyse ben Metal diyorum.Power,Black Metal olarak alt gruplarada inebilirim.
    Ve klasik metalsever olarak Rap'ten rapçilerden nefret ediyorum Very Happy .
    mefistofeles
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat May 06, 2006 11:25 am Reply with quoteBack to top

Ensiferum wrote:
    Çncelikle çok saçma bir başlık olduğunu belitrmeliyim.
    Herkesin beğenisi ve zevki kendine bide karşılaştırılan şeyler birbirinden öyle uzak şeylerki.
    Neyse ben Metal diyorum.Power,Black Metal olarak alt gruplarada inebilirim.
    Ve klasik metalsever olarak Rap'ten rapçilerden nefret ediyorum Very Happy .

Başlığın saçmalığıyla ilgili bir sorun varsa arkadaşım dilek kuyusuna şikayetlerini atabilirsin yada adminlerden birine.

Saçma bulunan bir başığa da mesaj atmanın o saçmalığı katılmaktan başka bir şey olmadığınıda belirtmek istiyorum.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Aredheliquas
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 17, 2006 5:59 pm Reply with quoteBack to top

bence rap müzik bir numara...

saygılar...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 13, 2010 7:12 pm Reply with quoteBack to top

metalin en kişilikli müzik türlerinden biri olduğunu düşünmekle birlikte, rap in de müzik olmadığını belirtmek istiyorum.
    saygılarımla..

Ne kanun, ne sevgi, ne de çatılmış kılıçlar<br>Dehşet, yaralar, felaketin kendisi bile olsa<br><div>Koruyamayacaktır Fëanor ve Fëanor'un soyundan<br>Saklayan, kendine alan, ellerinde tutan</div><div>Bulan ya da kaçıran kişiy
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed Jan 13, 2010 7:25 pm Reply with quoteBack to top

Metalin kimi zaman en kişiliksiz müzik olduğunu hatırlatarak Feanor'a katılıyorum.
    Bogus
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Wed Jan 13, 2010 8:50 pm Reply with quoteBack to top

Rap müzikten pek hazetmediğimi söylemek zorundayım ama kötü müzik yoktur. Kötü icra edilen müzik vardır.

Bu yüzden şu şundan daha iyidir demek mantıksız.

İşin müzikal kısmını bırakıp tarzına baktığımız zaman ise ben metali yeğlerim. Hem zaten biz millet olarak mazlumun yanında yer alırız. Tek taş yüzük, altın kolye, 30bin inç çelik jantlı cipler bizim tarzımızı bozar. Yakışmaz bize. Gerçi bu biraz daha hip hop ve Amerikan versiyonu... Ceza öyle değil, daha bizden, daha makul mesela. Ki çok yetenekli bence.

Metalci romantiktir oysa. Asidir. Maskulendir. Yeri geldiğinde melankoliktir. Arabesktir hatta. Deli doludur.

Rap seksenlerin sonu, 90'ların başında doğanları ifade eder, metal ise yetmişlerin sonu, seksenlerin başında doğanları.

Metalci hala çocuktur, Rap'ci ise büyümüş de adam olmuştur.

Metalci kollektifdir, birlikten kuvvet doğurur, rapci bireyseldir tekil takılır.

Metalci kafa sallar, zıplar, çarpışır, rap'ci yerinde yaylanır.

Metalci Harley kullanır, Rap'ci garajı modifiye araba ile doldurur.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 13, 2010 9:04 pm Reply with quoteBack to top

Metal vs Rap... Evil Laugh

şimdi metal derken?

Metal var metal var. Metalden metale değişir durum.

Oldschool [Death, Heavy, Thrash (özellikle Death)] Metal alayına akar... ama new age metali, bırakın rapi, arabesk bile döver...

Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed Jan 13, 2010 9:12 pm Reply with quoteBack to top

Yalnız abi, rap arabeskten iyidir dedin ya? Very Happy

Arabesk daha iyidir be?
    Possessed
    Site Ã?izeri

PostPosted: Wed Jan 13, 2010 9:41 pm Reply with quoteBack to top

Bu soru bana Detroit Metal City animesini hatırlattı. Hatta gerçek oyuncularla filmini de çekmişler. Neyse bu animede bir bölümde rapçilerle metalciler kapışıyordu. Metal grubu dağıtıyordu rapçi rakibini. Very Happy Gerçi metal grubu sadece rapçileri değil herkesi dağıtıyordu, zaten öykü onların üzerine geçiyordu. Aramızda bu animeyi izlemiş varsa çok şaşırırım, sadece izleyenin bildiği ve meşhur olmasa da müthiş bir animedir.

Ooo, ankete göre metal ezici üstünlükte. Yalnız Bogus'un yaptığı genellemeye o kadar katılmıyorum; ama enteresan bir karşılaştırma yapmış. Çok karikatürize edilmiş iki karakteri aktarmış, benim çevremdeki ne rapçiler ne de metalciler böyle.

Bunun dışında ben de Bogus gibi düşünüyorum, o iyi bu iyi demeyeceğim; ama bana daha hitap eden metaldir.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 13, 2010 10:13 pm Reply with quoteBack to top

Possessed wrote:
    Bu soru bana Detroit Metal City animesini hatırlattı. Hatta gerçek oyuncularla filmini de çekmişler. Neyse bu animede bir bölümde rapçilerle metalciler kapışıyordu. Metal grubu dağıtıyordu rapçi rakibini. Very Happy Gerçi metal grubu sadece rapçileri değil herkesi dağıtıyordu, zaten öykü onların üzerine geçiyordu. Aramızda bu animeyi izlemiş varsa çok şaşırırım, sadece izleyenin bildiği ve meşhur olmasa da müthiş bir animedir.

Ooo, ankete göre metal ezici üstünlükte. Yalnız Bogus'un yaptığı genellemeye o kadar katılmıyorum; ama enteresan bir karşılaştırma yapmış. Çok karikatürize edilmiş iki karakteri aktarmış, benim çevremdeki ne rapçiler ne de metalciler böyle.

Bunun dışında ben de Bogus gibi düşünüyorum, o iyi bu iyi demeyeceğim; ama bana daha hitap eden metaldir.

Detroit Metal City, şu çizimleri garip olan anime değil mi? bir kaç bölüm izlemiştim ama sonradan pek izleyesim gelmediğinden bırakmıştım. Tabi eğer aynı anime den bahsediyorsak Very Happy Yani çizimler daha bir kendine özgü, normal anime çizimleri gibi değil. bir eleman var klasik müzik dinleyen sıradan bir velet, sonra çıldırıyo arada metale bağlıyo corpse paintler falan yanlış mı hatırlıyorum yoksa? uzun zaman önce bakmıştım zaten Very Happy Japonca Metalcore gibi bir türe girişiyorlar screamler brutallar falan Evil Laugh

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 13, 2010 10:39 pm Reply with quoteBack to top

AlenthasLeasess wrote:
    Yalnız abi, rap arabeskten iyidir dedin ya? Very Happy

Arabesk daha iyidir be?

Bence ikisi de birbirinden beter, aralarında hangisinin üstün olduğu fark etmez. Zaten lider belli Evil Laugh

Not: Arabeske hiç müzik gözüyle bakamadım.

Edit: Rape de müzik gözüyle baktığımı hatırlamıyorum Very Happy

4. sınıftayken arada sırada eminem falan dinlerdim ama Very Happy öyle Metalci triplerine girip ben anadan doğma metalciyim ulan! ayağı yapan insanlardan olmamak lazım. Herkesin müzikten anlamadığı dönemler vardır Wink

Site Ã?izeri

PostPosted: Thu Jan 14, 2010 1:16 am Reply with quoteBack to top

WeS_DeX wrote:
    Detroit Metal City, şu çizimleri garip olan anime değil mi? bir kaç bölüm izlemiştim ama sonradan pek izleyesim gelmediğinden bırakmıştım. Tabi eğer aynı anime den bahsediyorsak Very Happy Yani çizimler daha bir kendine özgü, normal anime çizimleri gibi değil. bir eleman var klasik müzik dinleyen sıradan bir velet, sonra çıldırıyo arada metale bağlıyo corpse paintler falan yanlış mı hatırlıyorum yoksa? uzun zaman önce bakmıştım zaten Very Happy Japonca Metalcore gibi bir türe girişiyorlar screamler brutallar falan Evil Laugh

Tanrım izlemiş biri?? Neden günlük yaşamda karşıma çıkmıyorsunuz siz Very Happy Herkes çok sıkıcı burada, animenin ne olduğunu bilmiyorlar. Evet doğru, çizimi basit, klasik anime tarzında değil. Çocuk aslında pop müzik yapmak istiyor da hayat şartları onu metalci olmaya zorlamış Very Happy Hele grubun bir başkanı vardı kadın, off muhteşem bir karakterdi.

Tüh seni pek sarmadığına üzüldüm. Benim en sevdiğim ilk 10 animeye girerdi. Müzik dünyasına yaptığı göndermeler ve ironiler süperdi. Hatta filmi de fena değildi Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 14, 2010 9:18 am Reply with quoteBack to top

Possessed wrote:
    WeS_DeX wrote:

Tanrım izlemiş biri?? Neden günlük yaşamda karşıma çıkmıyorsunuz siz Very Happy Herkes çok sıkıcı burada, animenin ne olduğunu bilmiyorlar. Evet doğru, çizimi basit, klasik anime tarzında değil. Çocuk aslında pop müzik yapmak istiyor da hayat şartları onu metalci olmaya zorlamış Very Happy Hele grubun bir başkanı vardı kadın, off muhteşem bir karakterdi.

Tüh seni pek sarmadığına üzüldüm. Benim en sevdiğim ilk 10 animeye girerdi. Müzik dünyasına yaptığı göndermeler ve ironiler süperdi. Hatta filmi de fena değildi Smile

Aynı sorunu bende yaşıyorum Possessed, günlük yaşamda benimde karşıma henüz çıkmadı böyle insanlar, bir iki istisna dışında Very Happy Benim izlemememin sebebi ise nedense müzikle ilgili, film anime vs vs gibi şeyler beni sarmıyor, biraz dinlediğim müziklerden de kaynaklanabilir tabi bilmiyorum ama sadece müziği dinleyebiliyorum, izlemek keyif vermiyor. Ama animenin kalitesi hakkında hem fikiriz sanırım Very Happy

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum