Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 2
    Dün: 35
    Toplam: 90366

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1853
    Üye: 1
    Toplam: 1854

Şu An Bağlı:
    01 : usotuvy

FrpWorld.Com :: View topic - Bir Vampirin Hikayesi (Caine)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Bir Vampirin Hikayesi (Caine) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Sufferly
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 23, 2004 10:11 pm Reply with quoteBack to top

Baloya hos geldin çocuk, maskeli balomuzaÂ? Sonsuz gecede yapilan ve binlerce yildir süre gelen, maskesini düsürenin öldügü acimasiz, bir o kadarda gizemli olan balomuza. Eminim su an kendini garip hissediyorsundurÂ? Haklisin, yeniden dogusun olagan bir yan etkisi, nefes almadigini fark ettin mi? Artik ihtiyacin olmayacakÂ? Biz gecenin çocuklariyiz, Yukardaki tarafindan lanetlenmis, Lilith tarafindan kutsanmisÂ? Artik sen bir Kindred' sin. Buna alisman biraz uzun sürecek. Sicak kanini içerken öldürdügün insanin ölü gözlerine bakmak belki suçluluk duymana yol açacak, ama seni temin ederim, sonsuz hayatimizin her gecesinde, kalan insanligimizin son parçalarina da veda ediyoruz. Ta ki soguk katiller olana dek. Bu karanlik dünyada sana anlatacagim çok sey var, ama istersen en basindan basliyalim, tarihin ilk zamanlarindanÂ?
    Tarihin ilk zamanlarinda, Adem ve Havva evlendi ve 3 tane ogullari oldu. Caine, Abel ve Seth. Ilk dogan Caine, bitkileri yetistirdi. Onlari suladi ve büyüttü, hayat verdi. Ikinci dogan Abel hayvanlara bakti. Onlari besledi ve büyüttü. Bir gün Adem iki ogluna söyle dedi :
    ''Caine, Abel, [Yukardaki] için bir kurban vermelisiniz. Çyle bir kurban ki hayatta en çok sevdiginiz seylerden biri olacak.?? Caine, [Yukardaki] için en tatli meyvalarini, en olgun bitkilerini getirdi. Abel, [Yukardaki] için en genç, en güçlü hayvanini kurban etti. Iki kardes de kurbanlarini Adem'in altar'ina koydular ve atese verdiler. Duman onlari yavasça yukari dogru götürdü. Abel' in kurbani tatli bir koku yaydi ve kabul edildi. Caine' inki ise kabul edilmedi ve Caine sert bir sekilde azarlandi.
    Ilk dogan aglamaya basladi, gece gündüz [yukardaki]'ne dua etti. Adem kurban vaktinin yeniden geldigini söyledi. Abel yine en güçlü ve genç hayvanlarindan birini öldürdü. Caine ise eli bos geldi, çünkü kurbaninin istenmeyecegini biliyordu. Abel söyle dedi ;
    ''Caine, neden bir kurban getirmedin?''. Ilk dogan gözleri yasli bir sekilde kardesinin kalbine mizrak saplayarak onu kurban etti, hayatta en çok sevdigi seyi. [Yukardaki] onu cennetten atti, ve Nod denilen bir yere sürgün etti. Caine karanlikta yanliz kalmisti. Açti, üsüyordu ve agliyordu...
    Karanligin içinden tatli bir ses geldi. Siyahlar içinde bir kadin Caine' e dogru yaklasti. ''Hikaye' ni biliyorum, Nod' lu Caine. Açsin, bende yemek var. Çsüyorsun, bende kiyafetler var. Çzgünsün, bende rahatlik var'' ''Benim gibi lanetli birini niye rahatlatasin? Neden giydiresin? Neden besleyesin?'' ''Ben senin babanin ilk karisiyim. Yukardakine karsi geldim ve özgürlügü karanliklarda buldum. Ben Lilith'im. Bir zamanlar bende üsüyordum. Benim için sicaklik yoktu. Bir zamanlar bende açtim, benim için yemek yoktu. Bir zamanlar bende üzgündüm, benim için rahatlik yoktu.''
    Lilith Caine'i agirladi ve onu besledi, rahatlatti. Caine onun evinde bir süre kaldi, ve bir gün ona sordu: ''Sadece karanliktan, bu evi nasil yaptin? Nasil kiyafetler yarattin? Nasil yiyeceklerini yetistirdin?'' Lilith gülümsedi ve cevap verdi: ''Ben uyandim. Bu sayede istedigim gücü yaratiyorum'' ''Beni de uyandir Lilith, benim de güce ihtiyacim var. Bende kendi evimi, giysilerimi, yiyeceklerimi yaratmaliyim.'' ''Uyanmanin sana ne yapacagini bilmiyorum. Sen baban tarafindan lanetlendin. Çlebilirsin, sonsuza kadar degisebilirsin.'' ''Güç olmayan bir yasamin ne önemi var? Sen olmadan ben ölürüm, ama senin kölen olarak yasayamam.''
    Lilith Caine' i seviyordu. Bunun olmasini istemese de Caine' in istedigini yapti ve Caine' i uyandirdi. Bileginden gelen kani bir kaba koydu ve Caine' e içirdi. Caine Abyss' e düstü, o kadar uzun süre düstü ki bu ona sonsuzluk gibi geldi. Gözlerini açtiginda karanlik bir yerdeydi. Karanligin içinde Caine parlak bir isik gördü. Gecede parlayan ates, Michael, Kutsal Atesin koruyucusu ona gelmisti, ve söyle dedi. ''Adem ve Havvanin oglu, suçun büyük ama babamin bagislayiciligi da çok büyük. O seni affetti.'' Caine cevap verdi; ''[Yukardaki]'nin acimasiyla degil ancak kendi vicdanimla gurur içinde yasayabilirim.'' ve reddetti. Ve Michael ona ilk lanetini verdi: ''Bu diyarlarda gezdigin sürece, sen ve senin çocuklarin atesten korkacak. Atesim sizin derinizi yakacak ve sizi mahvedecek.''
    O gecenin sabahinda, ufuktan Raphael göründü. Günesin koruyucusu. Caine'e söyle dedi ''Adem'in oglu, Havva'nin oglu, kardesin Abel cennetten senin günahlarini affetti. Tanrinin bagislamasini kabul etmeyecek misin?'' Caine cevap verdi; ''Abel'in bagislamasi bir sey ifade etmez. Ancak ben kendimi affedebilirsem gerçekten affolmus sayilirim'' ve reddetti. Ve Raphael ona ikinci lanetini verdi: ''Bu diyarda gezdigin sürece sen ve senin çocuklarin gün dogusundan korkacak. günesin isinlari sizi ates gibi yakacak. Simdi git ve karanlik bir yere saklan, günesin gazabini hissetmemek için.'' Caine kaçti ve karanlik bir magaraya saklandi ve orada uyudu. Uyandiginda ölüm melegi Uriel onu kanatlarinin arasinda tutuyordu. Caine'e söyle dedi: ''Adem'in oglu, Havva'nin oglu, Tanri senin bütün günahlarini bagisladi, kabul et ve bütün lanetlerinden kurtul.'' Caine cevap verdi; ''Tanrinin bagislamasiyla degil, kendi bagislamamla yasayacagim. Ben benim. Yaptiklarimi yaptim. Bu asla degismeyecek''
    Ve Tanrinin kendisi, Uriel'in agzindan Caine'e son lanetini verdi. ''Sen ve senin çocuklarin, bu diyarda gezdigi sürece karanliga tutunacaklar. Sadece kan içecekler. Sadece kül yiyecekler. Çlümde olacaklari gibi olacaklar, ama ölmeyecekler ve hep yasayacaklar. Son günlere kadar dokundugunuz her sey yok olacak.'' Bu lanetle Caine aci bir çiglik atti. Gözlerinden kan geldi. Bu gelen kani bir kabin içine doldurdu ve içti. Kafasini kaldirdiginda Gabriel karsisinda duruyordu, ve ona söyle dedi: ''Adem'in oglu, Havva'nin oglu. Babamin bagislayiciligi bildiginden çok daha büyük. Simdi bile Affedilmeye bir yol açildi. Bu yola [Golconda] diyeceksin. Çocuklarina ondan bahset, çünkü sadece bu yolla yeniden isikta yürüyebileceksiniz.'' Iste ilk Vampir' in olus hikayesi ve Vampirlerin lanetlerini nasil aldigi.

To blind you and me
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN MessengerICQ Number
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum