Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 20
    Dün: 23
    Toplam: 90349

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1731
    Üye: 1
    Toplam: 1732

Şu An Bağlı:
    01 : markedgesture29

FrpWorld.Com :: View topic - "Büyük Savaş" üzerine...
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

"Büyük Savaş" üzerine... View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Willow
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Aug 07, 2004 2:29 pm Reply with quoteBack to top

Lütfen oy verin. Yorum yapmaktada serbestsiniz. Yani eleştirilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.
    Back to top View user's profileSend private message
    QuelSaruk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Aug 07, 2004 3:30 pm Reply with quoteBack to top

çok tatlı bi anlatım yapmışsın büyücülük için .umarım bu hikaye devam eder ve belkide bazı noktaların gerçeğe yakınlığı bozulmaz Very Happy
    tebrik ederim

PostPosted: Sat Aug 07, 2004 6:32 pm Reply with quoteBack to top

valla ne diyeyim willow çok sağlam bir yazı bana göre.hikaye dünyamız üzerinde geçiyor herhalde Britanya da .devamını da ilgiyle bekliyorum.

Bu kullanıcı siteden ayrılan fakat forum düzeni açısından mesajlarının durması gereken kullanıcılar için ayrılmıÅ?tır. Kullanıcı kesinlikle yoktur. Sorumluluk ve yükümlülükleri site yönetimindedir
    Türklider
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sat Aug 07, 2004 8:44 pm Reply with quoteBack to top

Lilly'i daha fazla tanımalıyız... Geri kalanı çok hoş... ama bir kaç hata var;

*Britanya'da katanalı büyücüler pek estetik değil bence... Japonya olsaydı çok hoş durabilirdi...

*"Konsantrasyonu fule çıkardı." cümlesi biraz abuk olmuş... bu tür iki üç cümle daha gördüm... Daha fazla türkçe kullanmalı ve dil alışkanlıklarını yansıtmamaya çalışmalısın.

*"Sütunlar büyük bir çatırtı ile çatladı" cümlesi de çok dikkat çekiyor... Onun yerine "Sütunlar korkunç bir gürültü çıkararak çatladı" diyebilirdin.

Onun haricinde anlatım çok hoş, bir fantastik eser dünyamızda geçiyor sonunda, şirin olduğunu düşündüğüm bir baş rol kahramanımız da var... Bunlar da artılar...

Ellerine sağlık... devamını istiyorum...

Saygılarımla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Aug 07, 2004 9:37 pm Reply with quoteBack to top

Turkleader'a tamamen katılıyorum. Bunları düzelteceğim.
    Türklider
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Aug 09, 2004 6:45 am Reply with quoteBack to top

Son bölüm diyaloglar hariç çok hoş olmuş... Diyaloglarda art arda durmasından dolayı biraz okunabilirliği düşmüş o kadar... Onun haricinde onlarda da pek bir sorun yok... Bir de diyaloglara az da olsa eylem katarsan daha hoş olur... Mesela;

.... Sağ yanına dönen Lilly, bir an tereddüt ederek konuşmaya başladı ".....", grifon ise gülümsemekle yetindi; "........"

gibi...

Fakat aralardaki "Bundan neden bahsettim bilmiyorum" gibi ve "bunları açıklamama neden olan şey" gibi sanki bu olayın dışında bir anlatıcıdan dinliyormuşuz hissi veren tümcelerin fazlası ile yerinde ve hikayeyi güzelleştiren detaylar olmuş...

//Bu arada; İzmir'den olduğunu düşünmeye başladım Very Happy Çünkü insan gerçek dünyada geçen bir hikayede öncelikle bildiği mekanları tercih eder... İzmirli isen görüşelim... Wink

Saygılarımla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 13, 2004 5:11 pm Reply with quoteBack to top

Evet Turkleader izmirliyim. Bu arada arkadaşlar hikayeyi ya okumuyorsunuz yada yorum yapmıyorsunuz hadi lütfen
    Fallen
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Fri Aug 13, 2004 6:19 pm Reply with quoteBack to top

Tebrik ederim Willow siten gibi bu hikayede çok hoş..
    ama bişey sormama izin ver.. abi ya güzel İzmir'i ne yaptın sen Very Happy

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Fri Aug 13, 2004 7:37 pm Reply with quoteBack to top

Geçişler çok hızlı ve anlaşılmaz olmuş... Bütün dünyanın yıkılışı bir saatten kısa sürede olmuş gibi anlatmışsın... Biraz daha aksiyon ve aralarda diyalog olsaydı daha iyi olurdu...

Deneyim kazandıkça zamanla eklersin bunları da hikayelerine...

Bu arada; İzmir'e bişi olursa ben varım, izin vermem huahuahua Very Happy

Saygılarımla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 13, 2004 8:07 pm Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar ama birşey söyliycem size siz şimdi bekliyorsunuz iyilik kazansın diye ama belki iyilik kazanmaz ? Wink Bu arada artık Althar mührü Nemrut Dağında yani Türkiye'de. Daha Türkiye'ye neler neler olacak sizin haberiniz yok Smile
    Türklider
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Fri Aug 13, 2004 10:26 pm Reply with quoteBack to top

Niye iyilik kazansın ki?

Ama geçişler olmamış... Kötülüğün büyümesi filan bi ingiltere'den buraya uçuşta olmuş... Ve insanlar belki de bir kaç saat içinde nasıl direkt uyuşturucuya başlamışlar? O kadar uyuşturucu nereden gelmiş?

Sonra ormanların hepsi bir kaç saniyede nasıl yanar? Büyü bile olsa bunun yayılması var söndürme çalışması var...

Hikaye çok kısa kalmış anlayacağın...

Saygılarımla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Aug 14, 2004 9:37 am Reply with quoteBack to top

Â?Bu iş oldukça zevkli ve sıkıcı bir hal almaya başlamıştı.Â?
    Hikâyede ilgimi çeken birkaç cümleden birisi buydu. Diğer ikisini Turkleader belirtmişti. Sende düzelteceğini belirtmişsin.

Hikâyede belirli bir edebi eksiklik var. Sadece konu üzerine yoğunlaşılmış. Eskiden yaptığım büyük bir hataydı aynısı. Neyse ki düzelttim. Umarım sende düzeltirsin ve bu eşsiz konuya eşsiz bir estetik katmış olursun.

Birkaç paragraf oluşturman yararınadır. Hikâyede yalın bir anlatım var. Paragraflar hikâyeyi şekillendirir ve duygu katar. Dümdüz, ruhsuzca okunmasını önler. Senin yazarken hissettiğin o ahengi bizde hissederiz paragraflar sayesinde. Paragrafların olması gereken yerlerin dümdüz ilerlediğini görmek beni oldukça üzdü. Umarım düzeltirsin bunu.

şu süper cümleyi süperlikten kurtar derim: Konsantrasyonunu fule çıkardı. Böyle konuşma dili için süper olan cümleler yazı dili için anti süperdirler. Açıkçası benim az önce kurduğum cümle gibi berbattırlar:)

Hikâyenin en değer verdiğim yeri olan konusuna geçersek: Buffy The Wampire Slayer izler misin diye sormayacağım izlediğini nickÂ?inden dolayı biliyorum. NickÂ?in Willow ve bana Lilly de bir Willowmuş gibi geldi:) Yani harika! Konuda sanırım Buffy The Wampire Slayer ile aynı paralellikte geçiyor ve biz buna Buffy The Wampire Slayer tabanlı bir hikaye desekte olur:) Bunlarda aynı paralellikteki büyücüler olmalı.

Umarım hikâye ile ilgili görüşlerimi kabul edersin. Eminim senin fikirlerin daha şimdiden aklındadır ama ben yinede görüşlerde bulunayım. Eğer hikâye düşündüğüm gibi Buffy ile aynı paralellikte geçiyorsa artık dünyanın her yerinde doğumundan itibaren ortaya çıkan avcıları ve o muhteşem iblis ırklarını da hikâyeye dâhil etmen senin yararınadır. Ama bunlar öneri sakın seni bir etki altında bırakmam. Sonuçta hikâye bizzat yazarının görüşleri ile oluşur.

Hikâyede bir iki noktada kendi görüşlerini belirtmişsin ve bu düzende bozukluklara neden olmuş. Bence bunları hikâyeden çıkart.

Kurgusal olayları gerçeklerle yoğurmandan da etkilendiğimi belirtmeliyim. Gerçekten harika olmuş.

Hikâye ile ilgili olmayan bir şey belirtmeme izin ver lütfen. Sabah bizzat senin tarafından elime geçen Â?Bana yorum yap!Â? mesajından hiç hoşlanmadım ve normal şartlar altında bu yorumu yapmamam gerekirdi. Ama bana o mesajı atmasaydın da bu yorumu alacaktın şimdi karşında yorumdan ziyade hikâyenin satır satır incelenerek oluşturulmuş bir incelemesi duruyor. Sana istediğini fazlası ile verdim ki hiçbir şekilde bunu yapmamam gerekirdi. Umarım bir sonraki yorum talebin daha hoş bir dile sahip olur. Sonuçta geleceği parlak senin gibi bir yazardan bende yorum isteseydim Â?Bana yorum yap!Â? gibi kaba bir dil kullanmazdım. Emir cümleleri atılan mesajlarda pek hoş karşılanmazlar. Sanırım buda attığın mesaja olan yorumum oluyor.

Lütfen söylediklerim seni rahatsız etmesin. Ben sadece hikâyede gördüklerimi yazıyorum ve umarım bize bu güzel hikâyenin devamını bahşedersin. Yorum istersen belirtmen yeterli ki ben atmazsam zaten belirtÂ?

Hisset yaÅ?amak için olan savaÅ?ını, böylece elde edersin o sonsuz anlamı...
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailICQ Number
    Türklider
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sat Aug 14, 2004 4:34 pm Reply with quoteBack to top

Bence kendi görüşü gibi duran yerler hikayeye asıl şeklini katan şeyler... Ben de benzeri bir şeyler kullanmayı düşünüyordum hikayelerimde... Hikayeye tat veriyor diye düşünüyorum ben...

Paragraf konusuna da değinmek üzereydim...

Saygılarımla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Aug 14, 2004 4:45 pm Reply with quoteBack to top

Her zaman bir yazar hikâyesinde sadece ama sadece kendi fikirlni kullanmalıdır ve kesinlikle başkasının fikirleri onu etkilememelidir. Ancak bu şekilde gerçek bir yazar olunur. Umarım benim söylediklerim seni etkilemez. Daha çok kendini geliştirmene yardımcı olacaklarını umuyorum ama konusu bizzat sana ait olmalı.

Hisset yaÅ?amak için olan savaÅ?ını, böylece elde edersin o sonsuz anlamı...
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailICQ Number
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum