Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 17
    Dün: 35
    Toplam: 90381

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 783
    Üye: 1
    Toplam: 784

Şu An Bağlı:
    01 : mitinaef0iy

FrpWorld.Com :: View topic - Doğru Olanı Yapmak
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Doğru Olanı Yapmak View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    NIGHT
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jun 11, 2004 1:57 pm Reply with quoteBack to top

Doğru Olanı Yapmak

Tüm tepeyi koşarak çıkmıştı, mezarlığa ulaştığında nefes nefeseydi. Â?Niye acele ediyorum ki? Bir yere gidemezler zaten!Â? Yüksek sesle bölenmiş bu sözler beraberinde yapmacık kahkahaları getirdi. Gülmekten iki büklüm olmuştu. Mezar taşlarından birine tutunarak derin nefesler almaya başlamıştı. Kendini rahatlatmak için yapabileceği tek şey buydu.
    Elini mezar taşının soğuk mermerinden çekti ve çantasını aceleyle bir köşeye fırlattı ve sanki karşısında etkilemeye çalıştığı biri varmış gibi üstünü başını düzeltti.
    Â?Lara, seninle son bir konuşma yapmalıyız.Â? Gözlerine dolan yaşları durdurmaya çalıştı. Â?Seni bırakmayacağıma söz vermiştim amaÂ?Â? hazırladığı konuşmayı unuttu ve hatıralara daldı.
    Yerde yatan uzun saçlı bir kızın elini tutuyordu. Â?Hayır Lara, iyileşeceksin, daha yapacağımız çok şey var! Lara! Lütfen kendine gel!Beni bırakmayacaktın, hatırlıyor musun?! Beni yalnız bırakmayacaktın! Ben de seni bırakmayacağım! Birazdan gelecekler, lütfen dayan!Â? Kız yavaşça gözlerini açtı, çok güzel koyu mavi gözleri vardı. Â?Çlmeme izin verme..!Â?
    Görüntüler ve sesler karıştı, onlarca anı geçti gözlerinin önünden. Yağmur damlalarının yüzüne düşmesi, onu anılarında uzaklaştırdı.
    Verdiği sözü tutamamıştı. Gitmesi gerekiyordu. Yavaşça toprağa oturdu ve sırtını mezar taşına dayadı.
    Dalgın dalgın elini ıslak toprağın üzerinde gezdiriyordu. Â?Seni kaybettimÂ?Â? Fısıltı halinde söylenen bu sözler ona her seferinde daha da fazla acı veriyordu. Â?Sen beni kaybetmeyeceksin!Â? Ayağa kalkıp çantasını yerden aldı. Parçalanmaya yüz tutmuş siyah çantanın içinden bir yemek çatalı çıkararak mezar taşının üzerine koydu. Yaptığı şey gülmesine sebep oldu. Hatıralar tekrar hücum etti ve aklına güzel bir anı geldi.
    LaraÂ?yla beraber okullaydılar, konu-nereden çıktıysa-ölümdü. Kalkıp elinde kağıt kalemle gömülmek istediğini söylüyordu. Böylece öbür tarafa gittiğinde sevdiği ünlülerin imzasını alabilecekti.
    Sözleri yüzünden dersten atılıyordu ve dersi anahtar deliğinden izlemek zorunda kalıyordu.
    Sıra LaraÂ?ya geldiğinde, kalkıp elinde çatalla gömülmek istediğini, böylece yemekten sonra gelen tatlı gibi, ölümden sonra da güzel bir şeylerin geleceğine inandığını söylüyordu.
    Tekrar anÂ?a döndüğünde yağmur hızlanmıştı. Â?Hoşça kal Lara, seni tekrar görebilir miyim, bilmiyorum. Ama şunu bilmeni istiyorum; seni asla unutmayacağım.Â?
    Arkasını dönüp hızlı adımlarla yürüdü. Bir süre sonra koşuyordu. Doğru şeyi yaptığının bilinciyle, attığı her adım diğerinden daha kararlıydı.

Mezar taşının altında uzun sarı saçlı, koyu mavi gözlü bir kız, elini yukarıdaki toprağın altında gezdiriyordu. Güzel yüzü yaşlarla doluydu. Â?Evet, doğru olanı yaptın..Â? Artık dünyaya ait olmayan sesi taş duvarlı yer altı koridorunda yankılardı. Â?Doğru olanı yaptın.Â? şimdi elinde bir çatal vardı ve onunla oynarken gülüyordu. Arkasını dönüp sislerden oluşmuş gibi görünen merdivenlere adım attığında da gülüyordu. Tatlı zamanıydıÂ? Smile

Not;Başıma geldi bunlar, Lara orada mıydı bilmiyorum tabii...
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum