Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 34
    Dün: 35
    Toplam: 90398

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 902
    Üye: 1
    Toplam: 903

Şu An Bağlı:
    01 : amyjigig

FrpWorld.Com :: View topic - 24 (Yorumlar)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

24 (Yorumlar) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Sep 09, 2010 2:51 am Reply with quoteBack to top

Benim icin dogrusu gizem buyuk oranda devam ediyor, asil merak ettigim sorulara daha cevap bulamadim, ama hikaye kesinlikle surukluyor. Ozellikle karakterlerin renkli olmalari hikayeyi daha da surukleyici hale getiriyor. Henuz hikayenin New York un kritik yerlerinde gecen bir bolumu yok. Hikayedeki mekanlar New Yorkta her hangi bir yerde geciyor olabilir. O nedenl cok fazla New York u bilmeden de yazilabilecek bir hikaye su ana kadar sanirim. Ama tanidik New York mekanlarinin da tasvirleri olsa hikayede aslinda guzel olurdu. Ozellikle de Harlem in olmasini isterdim.

Back to top View user's profileSend private message
    Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Sep 11, 2010 3:36 pm Reply with quoteBack to top

Biliyordum, Gürhan'ın göründüğü kadar masum olmadığını nedense biliyorduum. Ama Mandy'nin patronu olduğunu öğrenmek beni şaşırttı, bu kadar da bekelemezdim. Hem CTU'da çalış, masum görün, hem de listeleri ele geçir...

Bu arada Catboy, listelere özel bir düşkünlüğün var sanırım Smile Kırılgan'da da bir liste eklemiştin. Ama sanırım buradaki liste biraz daha uzun, ve merakımı uyandırdı.

şimdi bir tahmin yapmak istiyorum.

Gürhan muhtemelen Cole'u kaçırttı. Ve onu kendisi için kullanacak.

Nasıl kullanacağı hakkında henüz bir fikrim yok, ama bizi bekleyen süprizlerin sadece minicik bir kısmı bence bu bölümde okuduklarımız. Bakalım sonraki bölüm Mandy ve Gürhan neler yapacak.

Gürhan'ın ileride Arlo'nun başını yakacağı ise kesin Very Happy

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sat Sep 11, 2010 11:05 pm Reply with quoteBack to top

Kırılgan'daki liste olayı Lost'a göndermeydi sadece, burada ise senaryoda daha bir yeri olan bir öğe olacak. Belirtmek isterim. Smile Yorumun için teşekkür ederim, Illyra Smile
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sat Oct 16, 2010 5:17 pm Reply with quoteBack to top

İlk 4 bölümü okumuş olanlar, 5. bölümde tüm aklınızı kurcalayan sorulara yanıt bulacaksınız. Umarım tatmin edici bir bölüm olmuştur, özellikle Gürhan karakteri hakkında ne düşünüyorsunuz? İy mi kötü mü yoksa beyni yıkanmış biri mi? Yorumlarınızı bekliyorum... Smile
    Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Oct 16, 2010 7:03 pm Reply with quoteBack to top

yaaaaaa ama ne oldu en sonunda gürhan öldümü Sad kötü karakter de olsa hikayede en sevdiğim ve yakınlık duyduğm karakter kendisiydii. el altından ne kadar da güzel planlar uygulayıp harekete geçmişti Sad

şimdi gürhan öldüğüne göre, bence hikayeye mandy den başka yeni bir boyut kazandıracak kötü bir karakter gelecek demektir. yeni bölümü de sabırsızlıkla bekliyor olacağımi yeni kötüyü de....

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sat Oct 16, 2010 7:34 pm Reply with quoteBack to top

24'ü beş perdeye ayırdım, ilk 5 bölüm ilk perdenin bölümleriydi. Sahte banka soygununun ardından başlayan belge kovalamaca üzerine kurulu idi, üç ayrı grup ve CTU'nun olayın içine karıştığı bu olayda belgeyi Gürhan'ın içinde bulunduğu grup kaptı. 2. perdede Gürhan'ın içinde bulunduğu grup bu belgeyle ne yapmayı amaçlıyor, dahası iyiler mi kötüler mi bu ortaya çıkacak. İlk perdenin baş kötüleri Mandy, Henry Reed ve Gürhan Çztürk idi. Umarım olaya giriş niteliğindeki ilk macerayı sevmişsinizdir, bu ilk maceranın sonu idi, diğer bölümde yeni bir macera başlayacak... Smile
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Oct 19, 2010 1:33 am Reply with quoteBack to top

Hmm daha kimin iyi kimin kötü olduğu çok belli değil gibi. Gürhan ın da iyi mi kötü mü olduğuna çok emin olamadım. Eh en azından klasik 24 bölümlerin de bazen kimin iyi kimin kötü olduğuna ilişkin görünen durum defalarca değişebiliyor.

Ama Gürhan ın birden bire öne çıkması cidden ilginç oldu. Çzellikle de daha önceki durumundan sonra. Bu arada olay tamamen New Yorkta geçiyor değil mi şu ana kadar, ABDnin her hangi bir başka yerine olaylar sıçramadı daha...

catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Oct 19, 2010 7:11 am Reply with quoteBack to top

bu bölümün neredeyse tamamı CTU'da geçiyordu zaten Smile ve son olarak Michael'ın grubu dolayısıyla casusları Kate'in de iyi olduğu en azından belli oldu artık, Gürhan'ın bağlı olduğu grup iyi mi kötü mü bilmiyoruz ama kendi yaptıklarını iyi olarak görüyorlar bunu biliyoruz. Smile
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Oct 19, 2010 2:29 pm Reply with quoteBack to top

Ama isler yine ters donebilir Catboy... Mesela Kate ayni zamanda bir ucuncu grubun da casusu cikabilir. Ya da Micheal in grubunun aslinda cok da iyi olmayan baska bir amacinin da oldugu cikabilir. Gercegin defalarca ters yuz edilmesi, senin hikayelerin ile 24 dizisinin ortak ozelligi sanirim...

catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Oct 19, 2010 8:23 pm Reply with quoteBack to top

24'ün gelecek bölümlerinde...

Yeni tehdidin karşısında herkesin kendi insanlığını sorgulaması gerekecek öncelikle.

Image

"Çç saat içinde bu insanların kanlarını kaldırımlara saçılmış bir biçimde görmezsem önce herhangi bir hastaneyi, ardından da gelişigüzel seçmiş olduğum bir okulu patlatırım."

"İnsanlar kafayı yemiş durumda. Durduramıyoruz."

"Kardeşim ameliyatta ve siz hala onu suçluyorsunuz, o masum kaç kere demem gerekiyor."

"Bu iş daha bitmedi, Ajan Ortiz. Sizi öldürmek için başka yollar da elbette bulurum."

"Başka çaremiz kalmadı, efendim. Çğrencilerin tamamını kurtarmak istiyorsak kendimi feda etmem gerekiyor. Sizinle tanışmak büyük bir onurdu benim için."

"Umarım yakın zamanda ameliyattan çıkar, böylece onu kendi ellerimle öldürebilirim."

24, çok yakında yeni bölümleriyle...
    Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Oct 19, 2010 8:32 pm Reply with quoteBack to top

şimdi bu kadar reklamı yaptıktan sonra insan yeni bölümü okumak istiyor değil mi?

damla'nın repliğini hemen anladım ama sonuncuyu söyleyen kim bilmiyorum (ama o kimse başına bir şeyler gelebilir Razz burası 24 her an her şey olabilir Cool )

cole'de pek bir havalı çıkmış bu resimde ne desem ki, yeni bölümü bekliyoruz efendim...

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Dec 28, 2010 11:35 am Reply with quoteBack to top

aaa ben bu öykünün devam bölümlerini siteye eklemeyi unutmuşum bir de o kadar buraya reklam yapmışız iyi mi? 24 bölüm olacaktı toplamda neyse şu son yazdığım bölümleri tekrardan gözden geçireyim öyle koyayım buraya... Smile
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Dec 28, 2010 5:45 pm Reply with quoteBack to top

bu sefer bölümün başına eklediğim özetler ilk defa bu kadar işe yarayacaktır muhtemelen uzun zaman oldu buraya yeni bölümünü eklemeyeli, ama 24 bölümü kesin olarak tamamlayacağım kurgusu bitmiş durumda sadece taslak halinde olan ve yazıya geçirilmesi gereken bölümler var. Neyse bu bölümde yeni karakterler ve yeni bir tehdit devreye giriyor, yorumlarınızı bekliyorum... Smile
    Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun Jan 02, 2011 8:47 pm Reply with quoteBack to top

aaaa damla girmiş hikayeye, bayağı panikle ve heyecanla koşturuyor Smile

bence, avı başlatacaklar, tek tek o adamları yakalayacaklar. tehdite de bak, okulu bombalayacakmış. bende en önce o adamı yakalasınlar...

çok güzel bir bölüm, devamını isterim Smile

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sun Jan 02, 2011 9:40 pm Reply with quoteBack to top

office 2010'un bende deneme süresi vardı, süresi bitince de ne word ne de excel kullanıma açık şu anda bir yerden temin edene kadar yazamama sıkıntısı oluştu bende, neyse yarına halletmeye çalışacağım. Neyse ben eğer bu ayda da ayın öyküsü yarışması düzenlenecekse bu öyküm ile katılmak istiyorum. Yakında yeni bölümleri de eklemeye devam edeceğim. (Bu arada büyücüler için de bir final bölümü aklımda var, buradan belirteyim dedim yani o öyküye bir son yapmadan bırakacak değilim.) Smile
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum