Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: SharonMass
    Bugün: 21
    Dün: 23
    Toplam: 90350

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1724
    Ãœye: 0
    Toplam: 1724

FrpWorld.Com :: View topic - Büyücüler (Tanıtım ve Yorumlar)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Büyücüler (Tanıtım ve Yorumlar) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Poll :: Günümüzde büyücü olsanız hangi tarafta yer almayı tercih edersiniz?

IÅ?ık (Vicdan)
    6%
     6%  [ 1 ]
    Gölge (Korku)
    26%
     26%  [ 4 ]
    AteÅ? (Ã?fke)
    20%
     20%  [ 3 ]
    Su (Sabır)
    6%
     6%  [ 1 ]
    Toprak (Düzen)
    26%
     26%  [ 4 ]
    Hava (Kibir)
    13%
     13%  [ 2 ]
    Total Votes : 15

Author Message
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Dec 06, 2010 4:50 pm Reply with quoteBack to top

Efla wrote:

Olaylar ilginç bir hal almaya başladı.

Ama hikaye'deki Efla'yı iyi anladım.Bazen yapılması gerekli gibi görünen bir şeyi yapmamanın ne demek olduğunu biliyorum sanırım =)

Işık ve gölge arasındaki çelişkiye de iyi bir vurgu olmuş.
    Işık olmadan gölgeler olamaz. Diğer yandan Gölgeleri tamamen yok etmek için ışığı da tamamen yok etmek gerekiyor.

Umarım seni çağrıştıran bir Efla'yı öyküye eklemeyei başarabilmişimdir Efla, yorumların için çok teşekkür ederim... Smile
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Dec 06, 2010 4:52 pm Reply with quoteBack to top

Illyra wrote:
    Illyra'da pek bir sinsi çıktı efendim, hemen çocuğu arada lanetleyivermiş, kimse anlamamış bile ne olduğunu. Ama kumar oynadığı konusun da ben de katılıyorum.

Yalnız anlamadığım bir şey bar. Bu bağ, nasıl bir bağ ? Ççünü kişiden bahsediliyordu, yani bu üçüncü kişi kim ya da ne ki araya girdiğinde bağın bozulması söz konusu ? Büyüden bile güçlü olan şey aşk mı ? Yoksa başka birisinin gelip Catboy'u kendi çırağı yapmasımı söz konusu. Ya da bu laneti bozmanın yolu Illyra'yı öldürmekse ?

Aslında çoğu kişiden o bağlanma laneti ile ilgili kısımlarla ilgili tahminlerini almak istiyordum, acaba nasıl bir lanet, ne etkisi var, üçüncü kişi kişi ne yapıyor da kişinin ölümüne bile yol açabiliyor bu lanet?

Yorumların için teşekkür ederim, Illyra. Umarım öyküdeki Illyra'yı sevmişsindir... Smile
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Dec 06, 2010 4:53 pm Reply with quoteBack to top

Walter wrote:

şaka bir yana güzel bi bölüm, hava ve ustalarıının kim olduğunu Edomd (usta mı çırak mı bilemedim) ve bu ustaların sırayla karşılaşmalarını bekliyorum açıkcası, ayrıca catboya da devamını bekliyoruz dediğim günün ertesinde hikayeyi yayınladığı için teşekkür ettiğimi de bildireyim..

Yorumların için teşekkürler Walter, ve evet senin Nostalji bölümüne yazdığın yorumda büyücülere yeni bölüm beklediğinden de bahsetmiştin ya biraz onun da etkisiyle hemen yeni bölümü yazdım. Verdiğin destek için tekrardan çok teşekkür ederim... Smile
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Mon Dec 06, 2010 5:47 pm Reply with quoteBack to top

catboy wrote:
    Firble wrote:
    Su ana kadar en sevdigim bolum oldu bu bolum, hem boylece golge buyusunun tam anlami ile nasil yapildigini da ogrenmis oldum. Kullanilan golgenin kaynagi yok olunca demek ki golge buyusu yok oluyormus... Ama simdi birden fazla isik kaynagi olunca ayni cisim birden fazla golge olusturabilir. O zaman isigin ayni anda golgelerden birisini yok ederken bir baska golge olusturuyor olma ihtimali de var.

Yorumların için teşekkür ederim Firble ağabey, asıl Firble vs. Efla sahnelerine ne yorumlar yapacaksın çok merak ediyorum... Smile

Çok ilginç Firble'la Eflanın gerçekten müadele etmesi için senaryoyu çok iyi bağlaman gerekecek bence Very Happy Hikayedeki Efla benden çok daha şefkatli Hikayedeki Firble'ın da Firble'dan çok daha sakin olacağını varsayabilirim =)

Merakla bekliyoruz

Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Dec 06, 2010 7:19 pm Reply with quoteBack to top

Efla used Ban on Alenthas.

It's super effective!

Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Mon Dec 06, 2010 8:36 pm Reply with quoteBack to top

Alenthas wrote:
    Efla used Ban on Alenthas.

It's super effective!

O büyü kadim zamanlardan kalma yasak bir büyü Alenthas. Kullanmıyoruz artık. Umarım ilerde de hiç gerek kalmaz =)

catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Dec 06, 2010 8:45 pm Reply with quoteBack to top

Bir de interaktif bir öykü olmasından yanayım, yorumlarınızı eksik etmiyorsunuz sağolun ama bir de öyküdeki gizemler için tahminlerinizi de eksik etmezseniz sevinirim. Yani en fazla şu olur, o gizemleri tahminlerde bulunulmazsa daha ilerlerde açıklarım yani biraz merak unsuruna bağlı olarak kurguyu ileri geri çekebilirim... Smile
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Mon Dec 06, 2010 8:54 pm Reply with quoteBack to top

Bence birilerinin çıkıp catboy'un ne istediğinin sorulması gerektiğini savunmak lazım. Yani Efla karakteri üzerine konuşmak gerekirse mesela. yapısı gereği yine catboy'un iyiliğini düşünüyor ama bana göre yine de tam olarak doğru bir bakış açısı onda da yok. can güvenliği kadar kendisine tercih verilmesi de önemli belki de. Bunu savunan bir karakter belki de yapılması en gerekli şeyi yapardı.

Hatta belki şu yapılmalı. Neye uygun olduğu gözlemlenmeli. Belki bütün büyücülerden ileri gelenler felsefi ve yetenek yatkınlığını ölçmeliler. Bir nevi harry potterdaki şapka gibi bir şey.

Ha tabi bir de herkesin niye peşinde koştuğu mevzusu var doğru. Ben bu tarz kehanet seçilmiş kişi senaryolarında seçilmiş olmayıp da yetenekli olan karakterleri sevmişimdir hep. =) Belki de catboy'un sınıfında bir çalışkan öğrenci daha olsa hikaye renklenirdi :p

Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Dec 07, 2010 3:31 am Reply with quoteBack to top

Toprak ile Isik nasil mucadele eder gozumde tma canlandiramadim. Topragin dogrudan isiga onunu kesmek disinda yapabilecegi bir sey yok gibi geliyor.

Back to top View user's profileSend private message
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Tue Dec 07, 2010 6:20 am Reply with quoteBack to top

isiga var midir bilmem ama buyucunun kendisine olur kesin (tas yok mu tas Smile ) Ayni sekilde isik da kisa vadede toprak icin birsey ifade etmeyebilir. Ilginc olur bencede.

Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 12, 2010 3:19 pm Reply with quoteBack to top

Aralık ayı yarışmasını değerlendirmek için ilk olarak Büyücüler hikayesini seçtim ve daha önce okumadığım için baştan aşağı hepsini büyük bir keyifle okudum.

İlk başta eleştiri ve soru olarak aklıma birçok şey gelmişti ama hepsini okuyup bitirince bu soruların büyük bir kısmı azaldı ve geriye kalanların yeni bölümlerde tükeneceğini anlamış oldum. Kurguyu bizim söylediklerimize göre şekillendirme derim. (interaktif yapma yani) Çünkü bu tarz bir hikayede en önemli şeydir kurgu, önceden her bir adım düşünülmezse, yazık olabilir.

Sonuç olarak kafada sürekli soru işaretleri yaratıp, zaman geçtikçe bu sorulara cevap veren bu tarz bir yazı çok hoş gerçekten. En güçlü yönün diyaloglar, sık sık gülümsetti.

Aşağıdaki diyalog bu gülümsemelerin en büyüğüne sebep oldu bu arada.
    Quote:

"Zorla götürmeye kalkarsa?"
    "Zorluk seviyesine göre konuşmak lazım."
    "Kabus seviyesinde biri çıkarsa karşıma?"

Bunun dışında yapılan büyülerin fiziksel özelliklerinin anlatılması da hoşuma gitti diyebilirim.
    Buna da devam edebilirsin bence.

Aslında hikaye, büyücüler'i değil, aralarında sıkışıp kalmış bir insan'ı anlatıyor şu ana kadar.
    Bu haliyle de bir hayli beÄŸendim ben.
    Bakalım Gökhan'ın başına daha neler gelecek...

Kalemin asla kırılmasın!
    Yoksa asa'n mı demeliydim?

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sun Dec 12, 2010 8:36 pm Reply with quoteBack to top

Artemis Entreri wrote:
    Aralık ayı yarışmasını değerlendirmek için ilk olarak Büyücüler hikayesini seçtim ve daha önce okumadığım için baştan aşağı hepsini büyük bir keyifle okudum.

Kalemin asla kırılmasın!
    Yoksa asa'n mı demeliydim?

Çncelikle yorumların için ve en önemlisi en son söylediğin dileğin için sonsuz teşekkürlerimi sunarım Batı... Smile
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sun Dec 19, 2010 11:40 pm Reply with quoteBack to top

Belirtmek isterim ki alev ve hava büyücüleri sadece kontenjan doldurmak amaçlı o tarafta yer alıyorlar yani toprak ya da ışık da olabilirlerdi. Yani ben kibirli ya da öfkeli kişiler olduklarına yüzde yüz emin olduğumdan karakter analizleri yapmışım gibi sanki kimseye sen bu taraftansın demedim. Zaten bu yüzden anket koydum hani öyküde yer almasını istediğim kişinin kendi arzu ettiği bir taraf varsa onu o taraftan yaparım diye. Neyse yanlış anlaşılmasın diye bunu belirtmek istedim. Çünkü son bölümde alev ve havanın biraz kötülük dolu hareketlerine tanık oluyoruz da Smile
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Sun Dec 19, 2010 11:55 pm Reply with quoteBack to top

Aslında ileride işler değişebilir. İnsan iyi olup öfkeli olabilir yada kibirli olduğu halde iyi olabilir.
    Havayı ben kibirden çok dengesizlik olarka yorumlarım biraz aslında uçar kaçar böyle bir yerlere sığmaz=)

Avatardaki gibi aslında elementler için belki farklı motivasyon kaynakları bulunabilir.
    Spoiler:
    mesela çoğu ateşbükücü öfkeden beslenirken motivasyonu öfke olmayabiliyordu. Ateşi aynı zamanda enerji yaşam kaynadğı olarak görebiliyorlardı ama tabi burası farklı bir dünya

Hoş olmuş sabır hakikatten çok sabırlı olmuş. Bir de neymiş bu böyle arkadaş. Herkes birbirini yedi. Firble gelsin de bir düzen getirsin yahu ortalığa. Bence o seçilmiş dahi olsa ortalığı velveleye vermeyecek kadar mantıklı bir karakter olarak çıkacak. Bekli farklı sebepkerden ama onun da şiddet karşıtı olacağını düşünüyorum. Bildiğimiz firble portresine uygun =)

Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Dec 25, 2010 6:16 pm Reply with quoteBack to top

Çok heyecanlı ve çekişmeli bir bölüm olmuş. Saflar iyice kızışıyor, herkes lanetlenmiş olan seçilmişi ele geçirmek istiyor. Böyle giderse daha çok katliam olur. Ben de yine yermiş gibi okurum.

Eline sağlık, müthiş ve aksiyonlu bir bölüm olmuş Smile

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum