Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 17
    Dün: 23
    Toplam: 90346

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 757
    Üye: 1
    Toplam: 758

Şu An Bağlı:
    01 : owiqareqa

FrpWorld.Com :: View topic - Büyücüler (Tanıtım ve Yorumlar)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Büyücüler (Tanıtım ve Yorumlar) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Poll :: Günümüzde büyücü olsanız hangi tarafta yer almayı tercih edersiniz?

IÅ?ık (Vicdan)
    6%
     6%  [ 1 ]
    Gölge (Korku)
    26%
     26%  [ 4 ]
    AteÅ? (Ã?fke)
    20%
     20%  [ 3 ]
    Su (Sabır)
    6%
     6%  [ 1 ]
    Toprak (Düzen)
    26%
     26%  [ 4 ]
    Hava (Kibir)
    13%
     13%  [ 2 ]
    Total Votes : 15

Author Message
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Mon Nov 22, 2010 10:38 pm Reply with quoteBack to top

catboy wrote:
    Efla wrote:

Fizikle ilgili kısımlarda bence bir sakatlık yok. Ama hoşuma giden bir paradoksu doğurdu bu. O zaman Işık yolundaki büyücülerle gölge yolundaki büyücüler birbirine ne kadar zır görünse de aynı şeyleri mi yapıyorlar?

Gölge büyücüleri ışığı manipüle edip gölgenin şeklini değiştiriyorlar, ışık büyücüleri ise ışığı kendileri oluşturuyorlar ve ışığın şiddetini ayarlayabiliyorlar. Very Happy Böyle bir mantık kurdum ben bilmem olur mu? Very Happy

Hmm evet olabilir. Böylece gölge büyücüleri ışık yaratamaz. Işık büyücüleri de varolan ışığı yok edemez anladığım kadarıyla. Ama temelde ikisi de ışık üzerinde kontrol sahibi aslında.

Bu durumda bir gölge büyücüsüyle ışık büyücüsünün duellosu değişik olurdu.
    Acaba ışık büyücüleri sadece gözle görünebilir elektromagnetik dalgalar üzerinde mi güç sahibi. Mesela X ışımı gama ışını yani ultraviole ışınlar yayabiliyorlarsa fena toz edebilirler adamı Very Happy (TAbi bu bir çelişki olur ya neyse)

Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Nov 23, 2010 6:01 pm Reply with quoteBack to top

Hmmm.... Golge ile ilgili kafama takilan bir konu.... Evet golgenin yeri degistirilebilir. Ama golgenin ancak kati bir maddenin ya da belki cok cok yogun bir sivi maddenin yapabilecegi sekilde bir insanin bacagindan yakalamasi nasil saglanabilir... Yani golgeye madde hatta kati bir madde ozelligi kazandirilabilir mi? En azindan simdilik gozumde bunun nasil yapilabilecegi cok canlanmadi...

Ama acikcasi olaylarin arka planini ogrenmek gercekten iyi oldu... Oykunun boylece dusundugumuzden daha derin oldugunu ogrenmis olduk... Aslinda Gurhan biraz bu buyuculerin biyolojik arka planini da incelese o da ilginc olabilirdi... Boyle bolumlerden sonra genelde oncekileri de tekrar okurum... Simdi de ozellikle buyunun dogasi ile ilgili yerleri okuduktan sonra bir su Walter Illyra arasindaki kavgaya yeniden baktim...

Back to top View user's profileSend private message
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Nov 23, 2010 6:13 pm Reply with quoteBack to top

Bazı kısımlar Assassin's Creed 2'yi hatırlattı bana Very Happy "Onlar bizelere tanrı demişlerdi" falan kısmında. Ama yine de öyle bağlaman hoşuma gitti. Yalnız biraz daha gizem kat işin içine. Daha şimdiden Gökhan'ın başa seçileceğini anladık, olmadı Dil

Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Nov 23, 2010 6:23 pm Reply with quoteBack to top

Bence böyle önceden öğrenmek daha güzel, o zaman insan hiç değilse biliyor Razz

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Nov 23, 2010 7:58 pm Reply with quoteBack to top

Alenthas wrote:
    Bazı kısımlar Assassin's Creed 2'yi hatırlattı bana Very Happy "Onlar bizelere tanrı demişlerdi" falan kısmında. Ama yine de öyle bağlaman hoşuma gitti. Yalnız biraz daha gizem kat işin içine. Daha şimdiden Gökhan'ın başa seçileceğini anladık, olmadı Dil

Oynamadım Assassin's Creed 2'yi bilemeyeceğim bu yüzden Smile

Zaten bu öyküyü pek gizemli olsun diye yazmıyorum, Gökhan baş kişi olması için seçilmiş olanlardan biri, bu yüzden bir eğitim dönemi geçirecek ve tüm tarafları öğrenmeye çalışacak. Bu süreçte de kişiliğini tanıyacak, ailesi, arkadaşları, dersleri ve yeni hayatı arasında denge tutturmaya çalışacak. Smile
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Nov 23, 2010 7:59 pm Reply with quoteBack to top

Illyra wrote:
    Bence böyle önceden öğrenmek daha güzel, o zaman insan hiç değilse biliyor Razz

Bunu saymam son bölüm ile ilgili daha düzgün yorumunu bekliyorum hala Rolling Eyes
    Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Nov 26, 2010 8:00 pm Reply with quoteBack to top

Tamam kızma yazıyorum Very Happy

Bir kere, bilgi açısından zengin bir bölüm olmuş, neyin ne olduğunu iyice anlayabildim. ALenthas'ın arka koltukta saklandığını öğrenince ne diyeyim, şaşırdım doğrusu. Tanıtım yazısı da çok güzel bu arada, hani böyle film fragmanlarında anlatılan tanıtımlara benziyor.

Yalnız, o zaman Damla'da, Baran'da ve diğer büyücüler de bayağı yaşlı olsa gerek, ta Osmanlı Döneminden bahsediyorlar. Gayet te normal bir şeymiş gibi, benim bile tüylerim ürperdi burda.

şimdi benim anladığım kadarıyla Gökhan seçilmiş bir büyücü! Belirli gruplardaki büyücüler de onu ilk bulup üstlerine götürmek istiyorlar. BUradaki amacı çok iyi anlayamadım. Hangi çeşit büyücüyse onların yanında eğitim görmesi gerekmiyor mu ? Ya da diğerleri de onu eğitebilir mi?

Gerçi şimdilik Damla, kozları elinde tutuyor gibi gözüküyor. Bana kalırsailk Gökhan'ı emin ellere teslim edecek olan o derim Razz

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sat Nov 27, 2010 3:07 pm Reply with quoteBack to top

Illyra wrote:
    Tamam kızma yazıyorum Very Happy

Bir kere, bilgi açısından zengin bir bölüm olmuş, neyin ne olduğunu iyice anlayabildim. ALenthas'ın arka koltukta saklandığını öğrenince ne diyeyim, şaşırdım doğrusu. Tanıtım yazısı da çok güzel bu arada, hani böyle film fragmanlarında anlatılan tanıtımlara benziyor.

Yalnız, o zaman Damla'da, Baran'da ve diğer büyücüler de bayağı yaşlı olsa gerek, ta Osmanlı Döneminden bahsediyorlar. Gayet te normal bir şeymiş gibi, benim bile tüylerim ürperdi burda.

şimdi benim anladığım kadarıyla Gökhan seçilmiş bir büyücü! Belirli gruplardaki büyücüler de onu ilk bulup üstlerine götürmek istiyorlar. BUradaki amacı çok iyi anlayamadım. Hangi çeşit büyücüyse onların yanında eğitim görmesi gerekmiyor mu ? Ya da diğerleri de onu eğitebilir mi?

Gerçi şimdilik Damla, kozları elinde tutuyor gibi gözüküyor. Bana kalırsailk Gökhan'ı emin ellere teslim edecek olan o derim Razz

Belki de Damla iyi niyetle yaklaşarak Gökhan'ı yanına çekmeye çalışıyor böylece onu ilk götüren kendi grubu olacak. Walter gibi zorla götürmeye çalışmıyor ya da diğer gruplar gibi. İhanet mi yoksa? Cazası Çlümmmm! Very Happy
    Vitnai
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Nov 27, 2010 5:44 pm Reply with quoteBack to top

su cevabını seçtim. sabrı o tarafta gördüğüm için.
    -"Patience, my young padawan."
    Star Wars serisinden usta jedi'ın padawan'ına karşı bir lafı. Bilmiyen varsa dedimde Smile

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sat Nov 27, 2010 5:50 pm Reply with quoteBack to top

Vitnai wrote:
    su cevabını seçtim. sabrı o tarafta gördüğüm için.
    -"Patience, my young padawan."
    Star Wars serisinden usta jedi'ın padawan'ına karşı bir lafı. Bilmiyen varsa dedimde Smile

Çoğu kişide olan en büyük eksiklik aslında, sabredemiyoruz nedensiz yere çoğu zaman. Smile
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Dec 06, 2010 4:18 am Reply with quoteBack to top

Su ana kadar en sevdigim bolum oldu bu bolum, hem boylece golge buyusunun tam anlami ile nasil yapildigini da ogrenmis oldum. Kullanilan golgenin kaynagi yok olunca demek ki golge buyusu yok oluyormus... Ama simdi birden fazla isik kaynagi olunca ayni cisim birden fazla golge olusturabilir. O zaman isigin ayni anda golgelerden birisini yok ederken bir baska golge olusturuyor olma ihtimali de var.

Back to top View user's profileSend private message
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Mon Dec 06, 2010 7:22 am Reply with quoteBack to top

Bu bölümdeki en sevdiğim kısım da şu oldu Very Happy

Quote:
    Yüce beyazmış, angora tavşanı yününden yapılmış atkı takıyor sonra neymiş ben beyazım. Hadi oradan..

Olaylar ilginç bir hal almaya başladı.

Ama hikaye'deki Efla'yı iyi anladım.Bazen yapılması gerekli gibi görünen bir şeyi yapmamanın ne demek olduğunu biliyorum sanırım =)

Işık ve gölge arasındaki çelişkiye de iyi bir vurgu olmuş.
    Işık olmadan gölgeler olamaz. Diğer yandan Gölgeleri tamamen yok etmek için ışığı da tamamen yok etmek gerekiyor.

Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Dec 06, 2010 1:18 pm Reply with quoteBack to top

Illyra'da pek bir sinsi çıktı efendim, hemen çocuğu arada lanetleyivermiş, kimse anlamamış bile ne olduğunu. Ama kumar oynadığı konusun da ben de katılıyorum.

Yalnız anlamadığım bir şey bar. Bu bağ, nasıl bir bağ ? Ççünü kişiden bahsediliyordu, yani bu üçüncü kişi kim ya da ne ki araya girdiğinde bağın bozulması söz konusu ? Büyüden bile güçlü olan şey aşk mı ? Yoksa başka birisinin gelip Catboy'u kendi çırağı yapmasımı söz konusu. Ya da bu laneti bozmanın yolu Illyra'yı öldürmekse ?

O zaman eminim kırmızı ve turkuaz onu öldürmeye kalkışacaktır. Bu durum da hem Catboy'u hem de Illyra'yı koruma görevini kim üstlenecek merak ediyorum Smile

Işığın ve gölgelerin çekişmesi çok hoş olmuş, yani hani ışık ve karanlık değil de gölgeler olması. Sonuç olarak çok doğru bir teori, eğer ışık olmaz sa gölge de olmaz. Karanlık ise sadece ışığın var olmadığı yerlerdir. Gölge ve karanlık aynı gibi gözükse de, bence hiç aynı şeyler değil. Ayrıca iki tarafın birbirlerine düşmanca yerine, daha yapıcı yaklaşımı çok hoşuma gitti.

Bence sonraki bölüm de kırmızı ile turkuazı bol bol Catboy'un peşinden koşarken göreceğiz. Aralardan bir yerden de Alenthas olaya müdahale edecek gibi gözüküyor. Razz

Yönetici

PostPosted: Mon Dec 06, 2010 3:47 pm Reply with quoteBack to top

Efla'nın tsvir edilişi, soylu bir adamın sakin ustruplu konuşması gibiydi ayrıca beyaz atkısı onun bu görünüşünü vurguluyor tabi, sözler falan da gayet hoştu. Gölge ışığı yenebilir mi ? şeklinde bir soru , zıt kynaklar biribirinin etkisinde yok oluyorlar kim daha güçlüyse o kazanacak gibi.. Tabi Efla grçekten etkileyici bir haraket yaptı orada, Işığın gücünü gösterdi.

Buradan anlıyoruz ki Efla bir Kuchiki Byakuya'ymış =)

Edit = bilmeyenler için Byakuyanın bir resmi...

Image

şaka bir yana güzel bi bölüm, hava ve ustalarıının kim olduğunu Edomd (usta mı çırak mı bilemedim) ve bu ustaların sırayla karşılaşmalarını bekliyorum açıkcası, ayrıca catboya da devamını bekliyoruz dediğim günün ertesinde hikayeyi yayınladığı için teşekkür ettiğimi de bildireyim..

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Dec 06, 2010 4:49 pm Reply with quoteBack to top

Firble wrote:
    Su ana kadar en sevdigim bolum oldu bu bolum, hem boylece golge buyusunun tam anlami ile nasil yapildigini da ogrenmis oldum. Kullanilan golgenin kaynagi yok olunca demek ki golge buyusu yok oluyormus... Ama simdi birden fazla isik kaynagi olunca ayni cisim birden fazla golge olusturabilir. O zaman isigin ayni anda golgelerden birisini yok ederken bir baska golge olusturuyor olma ihtimali de var.

Yorumların için teşekkür ederim Firble ağabey, asıl Firble vs. Efla sahnelerine ne yorumlar yapacaksın çok merak ediyorum... Smile
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum