Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 12
    Dün: 23
    Toplam: 90341

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1549
    Üye: 0
    Toplam: 1549

FrpWorld.Com :: View topic - Yıldız Savaşları: Cumhuriyet'in Mirası! (Ortak Çykü)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Yıldız Savaşları: Cumhuriyet'in Mirası! (Ortak Çykü) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Bogus
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Aug 31, 2010 7:52 am Reply with quoteBack to top

Ben de katılmak isterdim ama sanırım yer kalmadı...

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Aug 31, 2010 8:16 am Reply with quoteBack to top

Adı: Sirdar

Image

Irk: İnsan

Meslek: Usta Jedi (Hekim)

Geçmişi: Galaksinin dış halkasına bağlı Azurbani Sistemindeki Kiffex isimli ufak bir gezegende doğdu. Ufak yaşta keşfedildi ve CoruscantÂ?taki Jedi tapınağına götürüldü. Çnce diplomasi ve hukuk alanıyla ilgilendi, bu sayede bir sürü sistem ve gezegeni görebilme fırsatı oldu. Yeni keşfedilen gezegenlerin CumhuriyetÂ?e bağlanmasu, isyan çıkartan gezegenlerin sakinleştirilmesi gibi siyasi içerikli görevleri oldu, barışı sağlamak bir Jedi görevi olduğu bilinciyle CumhuriyetÂ?e sonuna kadar sadıktı bu yönden ve hiç bir zaman görevlerini sorgulamadı. Ama isyankar bir gezegeni ziyarete gittiğinde hastalığı ve sefaleti kendi gözleriyle gördü, oradakilere acıdı ve CoruscantÂ?ta bizzat kendisi onları savundu, sonunda ise düşman olarak belirlenen o gezegenin yok edilmesine tanık oldu, kendisi bile en yakındaki ufak uyduya zor kaçabildi. Bu olaydan sonra hukuka olan bağlılığı koptu, yine de Cumhuriyet tökezlese bile varlığına inanmayı sürdürdü.

Tıp konusunda kendisini geliştirdi ve usta Jedi hekimlerinden biri haline geldi. Çzellikle az gelişmiş gezegenlere giderek oradaki ölümcül hastalıklara bir çare bulmaya çalıştı. Klon Savaşları başladığında CoruscantÂ?taydı, saygı duyulan bir Jedi olarak Yoda ve diğer Jedi konseyi üyelerinin bir general olarak JediÂ?ların bu savaşta yer almamasını, ayrılıkçı güçler ve Cumhuriyet arasında barış yolları aranması gerektiğini savundu. Ayrılıkçıların başında yer alan kişinin Kont Dooku olması ve JediÂ?ları da düşman olarak görmesi yüzünden Jedi Konseyi onun fikirlerini dikkate almadı. O da geri çekilmedi ve savaş bölgelerine gitti, zor durumda olan halkın ve savaşan askerlerin yaralarıyla ilgilendi. Ne olursa olsun eli silahına gitmeyecekti ve tarafsızlığını bozmayacaktı, en azından o yöle düşünüyordu.
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Aug 31, 2010 8:18 am Reply with quoteBack to top

Bogus wrote:
    Ben de katılmak isterdim ama sanırım yer kalmadı...

Aegron'un karakterini bekliyorduk, ama sen de karakterini yazabilirsin. Daha başvuru süreci bitmedi... Smile

Zaten farklı karakterler olması daha keyifli olacaktır, farklı ırk veya meslekte katılmayı düşünüyorsan ben hatta katılmanı isterim... Very Happy
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Aug 31, 2010 9:44 am Reply with quoteBack to top

6 kişi oluruz yav nolacak ki?

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Aug 31, 2010 9:48 am Reply with quoteBack to top

Ben Scoundrel tadında, force sensitive, Jedi Akademi terk, insan, erkek, pilot/smuggler olmayı düşünüyorum. Detaylı bir şekilde formata uygun yazıp gönderirim gün içinde.

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Aug 31, 2010 1:18 pm Reply with quoteBack to top

Bugüne yetiştiremedim, yarın öğlene kadar söz.

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Wed Sep 01, 2010 1:00 pm Reply with quoteBack to top

Resmi şu anda iş yerinden doğru düzgün upload edemiyorum, ama geri kalan karakter bilgileri hazır:

http://www.glowfoto.com/static_image/01-062856L/5963/jpg/09/2010/img5/glowfoto

Image

İsim: Jix Â?AbsentÂ? Wade

Irk: İnsan Yaş: 20

Meslek: Pilot, Smuggler, Gambler, Merchant (Scoundrel)

Geçmişi:

Telos IV gezegeninde baharat bağımlısı bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelir. Uyuşturu yüzünden anne babanın kim olduğunu unutmuştur ve asla hatırlayamaz. Annesinin gebelikte ve emzirme döneminde yüksek dozda uyuşturucu kullanması JixÂ?de bazı kalıcı hasarlar bırakır, ancak normalde bir bebeği öldürecek olan bu doz JixÂ?i öldüremez. Jix güce fazlasıyla yatkındır ve kanındaki yüksek midi-chlorian seviyesi onu ölümden kurtarmışır. Ancak geride tedavi olunmaz, arada bir ortaya çıkan Â?Kısa süreli hafıza kayıplarıÂ? bırakmıştır. JixÂ?in takma ismi Â?AbsentÂ? da buradan gelir.

3 yaşındayken bir Jedi şövalyesi tarafından gezegenin varoşlarında çöplerin arasında eşelenirken bulunur, Jedi çevredekilerden annesinin JixÂ?i unutup tanımadığı bir yabancının peşinden başka bir gezegene gittiğini öğrenir. Çocuktaki güce yatkınlığı görünce onu akademiye götürür.

Jix akademiye kabul edilir ve bir youngling olarak eğitimi başlar ancak hafıza sorunu varlığını, Jix büyüdükçe daha da belirgin bir şekilde göstermeye başlar. Jix kuralları bilmekte ve onlara uymaktadır, ancak arada bir onları unutmaktadır. Yine de bu eksikliğini mükemmel bir şekilde kapatmayı öğrenmiştir. Yaşıtı Sudime WaverÂ?a olan ilgisi de belki bu şekilde başlamıştır. Dahası bu ilgi karşılıksız da değildir.

13 yaşına geldiklerinde ilgi aşka ve nihayetine bağlılığa dönüşür. Bu yakınlaşma dikkatlerden kaçmaz ve çocuklar bu konuda uyarılır. Bir Jedi tarafından Padawan olarak seçilecekleri yarışmaya çıkmadan önce ikili hayatlarının geri kalanında birlikte olabilmek için akademiden ayrılmaya karar verir. Zira bu yarışmadan sonra yolları ayrılacaktır. Yarışma başladığında JixÂ?in kaybolduğu ortaya çıkar Â?Â?absentÂ? ismini biraz da buradan alır-. Bu sırada Jix akademinin dışında, CoruscantÂ?ın aşağı seviyelerinde bir cantina da sevgilisi SudimeÂ?yi bekler ama kız gelmez. Gerçekten de Sudime JixÂ?i unutup bir Jedi olmayı seçmiştir. Yarışmada bir ustanın gözüne girmeyi başarır ve padawan eğitimi almaya başlar. Jix ise kalbi kırık bir şekilde CoruscantÂ?dan ayrılan ilk gemiye çalışması karşılığında karın tokluğuna ayrılır.

Kaçakcı akıl hocası, aynı zamanda karın tokluğuna çalıştığı geminin kaptanı Gant Luss ile yolları bu sayede kesişir. Güce yatkınlığı, JixÂ?in kısa zamanda başarılı bir pilot ve kumarbaz olarak öne çıkmasına katkı sağlar. Bildiği pek çok şeyi hem arkadaşı, hem de babası saydığı GantÂ?dan öğrenir.

Klon savaşının başlaması ile birlikte ikilinin yolları ayrılır. Luss savaş sırasında ortaya çıkan tehlikeli ama Â?karlıÂ? işlerin peşine düşmek ister, ancak oğlu saydığı öğrencisini tehlikeye atmak istemez. Jix karşı çıksa da onu gemisinden kovar ve yanında kaldığı sürece sürekli bir asalak gibi yaşayacağını, bu gidişle asla bir gemiye sahip olamayacağını söyler. Â?Kaptanı olduğun bir gemi bulmadan sakın karşıma dikileyim deme!Â? diyerek JixÂ?i başından savar.

Jix şimdi güzel bir başlangıç yapmak için, bu yola ilk çıktığı yere, CoruscantÂ?a geri dönmektedir. Amacı bir gemi sahibi olmak ve savaş bitmeden voleyi vurmaktır.

Karakteri: Bir kaç defa ölümle burun buruna geldiğinde blasterÂ?ını yanına almayı unuttuğunu fark ettiği için silahını sürekli olarak beline bir zincirle bağlar.

Bazen işine geldiğinde, onu tanıyanların arasında bir şeyleri unutmuş gibi yapar.

Oldukça tasasız ve gamsızdır. Çapkınlığı sever. Muhtaç olanı kazıklamaya yüreği el vermediği için iyi bir tüccar değildir ama pek çok şeyin nerede ne kadar ettiğini bilir.

SudimeÂ?yi bir daha hiç görmediği için onu merak eder. Bir kaç defa güç ona SudimeÂ?nin yakınlarında olduğunu fısıldamıştır, ama Jix kendisinde kızın yanına gidecek cesareti asla bulamaz.

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Wed Sep 01, 2010 8:54 pm Reply with quoteBack to top

Bogus çok güzel hazırlamışsın karakterini, öyküymüşcesine okudum karakter geçmişini. hatta kıskandım bile diyebilirim... Very Happy
    Bogus
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Thu Sep 02, 2010 6:04 am Reply with quoteBack to top

Teşekkür ederim Catboy. Starwars'u çok severim ve Klon Savaşları dönemi de en çok incelediğim dönem. Daha da yazacaktım geçmiş ile ilgili ama kalanları da hikayede yavaş yavaş yeri gelince anlatırım diye düşündüm.

Bence herkes birbirinden farklı çok güzel karakterler yaratmış. Kadro beni heyecanlandırıyor açıkcası.

CLIKS belki senin Padawan'ın olabilir Catboy. Breezella'nın politikacısı olduğu gezegeni merak ediyorum. Yanımızda bir klon savaşçının da olması hikayenin geçtiği zamanın ruhunu yansıtması açısından çok isabetli olmuş. Ama müfrezesinden ayrı bizimle nasıl takılacak onu da merak ediyorum. Çzel bir görev alacak herhalde.

Sirdar ise hem mentor, hem quest giver olacak gibi... Hikayenin yönünü çizeceğine göre böyle otoriter ve ağırbaşlı bir karakter olması en isabetlisi. Biraz Tholme'a benzettim kendisini, inşallah sonu da benzemez..

Tek eksiğimiz bir droid bana göre.

Eee? Ne zaman başlıyoruz? Wink

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 02, 2010 3:46 pm Reply with quoteBack to top

hangi gezegen düşünmedim ama filmlerden bildiğim naboo, alderaan gibi bir gezegen olabilir yada artık hangisi uygunsa
    Back to top View user's profileSend private message
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Sep 03, 2010 4:57 pm Reply with quoteBack to top

Ne zaman başlıyoruz? Star Wars: The Old Republic'de space combatı olacağını duyunca gaza geldim de Very Happy

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sat Sep 04, 2010 11:01 am Reply with quoteBack to top

Clicks'in karakteri ile usta-padavan ilişkisinde olmamız umarım sorun olmaz... Smile

Sadece çok kısa bir giriş yazısı yazdım ki daha siz karakterinizi öyküye sokmadan fişek gibi ilerlemiş olsun istemedim. Bu sefer birbirlerimizle daha bir ilişki şeklinde ilerlemesini istiyorum. O zaman bazı arkadaşlar olaydan bağımsız kalabiliyorlar ve onlar için sıkıcı oluyor sırf okuyup, kısaca bir şeyler yazıp devamını beklemek...
    CLiCKs
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 12, 2010 9:31 am Reply with quoteBack to top

Çok yavaş ilerliyoruz hikayede, daha başındayız Neutral

catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sun Sep 12, 2010 10:22 am Reply with quoteBack to top

ben bu akşam adana yolcusuyum, bir hafta giremeyebilirim malum ondan sonra da dersler başlıyor. bu kadar yavaş gideceğimizi tahmin etmemiştim, ben de şaşırdım en azından 3-4 sayfa da olsa ilerleriz diye ummuştum. neyse eğer benim karakter ile ilgili bir şeyler yazılacaksa sadece CLİCKs'in yazmasını istiyorum Smile
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Sep 13, 2010 7:23 pm Reply with quoteBack to top

Jedilar varken bize bir şey düşmez diye düşündüm yakın combatta. Hadi çocuklar dövün şu herifleri Dil

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum