Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: HallieTheo
    Bugün: 23
    Dün: 23
    Toplam: 90352

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1105
    Ãœye: 1
    Toplam: 1106

Şu An Bağlı:
    01 : yxeqivyb

FrpWorld.Com :: View topic - 24 (Yorumlar)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

24 (Yorumlar) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Aug 31, 2010 8:21 pm Reply with quoteBack to top

24 dizisindeki gerçek zamanı deneyeyim dedim ben de, bakalım okuyup beğenen olacak mı? Rahat olun okurken, dizideki baş karakter Jack Bauer ile alakası yok yani hiç bir şekilde spoiler söz konusu değil dizisiyle ilgili... Smile
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed Sep 01, 2010 3:33 am Reply with quoteBack to top

New Yorkta gecmesi olaylarin benim icin nostaljik oldu.. : ) ) Bunun disinda kesinlikle sahneler cok guzel ve surukleyici, karakterler de oyle. Ama belki birkac yan olay daha eklenebilir, sonucta filmde, bir saatlik bolumun gercekten bir saat surmesini biraz da icice gecen bir suru olay sagliyordu. : ) )

Back to top View user's profileSend private message
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Wed Sep 01, 2010 8:00 pm Reply with quoteBack to top

okunacağını bilsem uzatır bir saatin daha dolu dolu geçmesini sağlardım ama bu kadarı bile çoğu kişiye uzun gelecektir diye tahmin ediyorum. yorumun için sağol Firble... Smile
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 01, 2010 8:46 pm Reply with quoteBack to top

Bence uzatma Mr.Green Okunma açısından değil ama konuyu bu şekilde bir saat olarak işlemen, yer ve zamanı ayrı ayrı belirterek anlatman sanki bir dizinin içinde sahneden sahneye atlıyormuşum hissi yarattı ki oldukça sevmeme yol açtı.

Gerçekten çok güzel başlamışsın. Devamını da en kısa zamanda okuruz umarım.

catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Wed Sep 01, 2010 8:51 pm Reply with quoteBack to top

Yorumların için teşekkür ederim Aegron, peki çapkın analizci Arlo'yu nasıl buldunuz? Very Happy
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 01, 2010 9:08 pm Reply with quoteBack to top

catboy wrote:
    Yorumların için teşekkür ederim Aegron, peki çapkın analizci Arlo'yu nasıl buldunuz? Very Happy

Arlo mu Aegron mu diyesim geldi Mr.Green
    Sevdim bu adamı!

catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Thu Sep 02, 2010 1:11 am Reply with quoteBack to top

2. bölüm de eklenmiştir, "önceki bölümlerde" kısmı da geri döndü... Very Happy

Umarım şaşırtıcı gelişmeler karşısında sizler de şaşırırsınız okurken... Smile
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 02, 2010 4:15 am Reply with quoteBack to top

catboy wrote:
    2. bölüm de eklenmiştir, "önceki bölümlerde" kısmı da geri döndü... Very Happy

Umarım şaşırtıcı gelişmeler karşısında sizler de şaşırırsınız okurken... Smile

Çnceki bölümler kısmında Arlo'yu da görmek isterdim Mr.Green (önemli ne yaptıysa sanki)

Bu bölümü de severek okudum catboy. Giderek daha da güzelleşeceğe benziyor.

Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Sep 02, 2010 7:51 pm Reply with quoteBack to top

Quote:
    Yoğun geçen kar yağışının ardından güneş kendini yeni göstermeye başlamıştı. En sonunda kış yerini bahara bırakmaya karar vermişti. Yollarda yürümek işkenceydi hala ama, dükkanların camları bile soğuktan çatlamıştı, direklere yanlışlıkla değdiğinde ise derini kopartacak kadar soğuğun hala etkisini sürdürdüğünü acı içinde keşfedebiliyordun.

şimdi bir kere bu açılı şahnesi beni tam kalbimden yakaladı, hava durmunu anlatarak başlayan hikayelere bayılırım. insana hayal kurmak için aklına bir zemin hazırlıyor.

kalan iki bölümü de heyecanla okudum. 24 dizini pek seyretmemiştim ama olayların sahne atlayarak anlatım şekli çok hoşuma gitti, özellikle özet kısmı mükemmeldi. ipek gibi pürüzsüz bir anlatım kullanmışsın catboy, ve cidden diziden bir sahne olsa ancak bu kadar olurdu. Ortiz karakterini çok beğendiğim de eklemek istiyorum, arlo'nun aksine. kendisine gıcık oldum.

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Fri Sep 03, 2010 9:21 pm Reply with quoteBack to top

yoğun istek üzerine her gün bir bölüm eklenmesine ara verilmiştir... Very Happy
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Sep 04, 2010 3:17 am Reply with quoteBack to top

: ) ) ) Acikcasi hikayedeki bir yan hosuma gitti. Ozellikle ikinci bolumde, hem gozumde film sahneleri gibi sahneler canlanabiliyor, hem de insanlarin ic seslerini de bildigimiz icin hikaye daha renklenmis.... Aklimda birkac tane soru var aslinda muhtemelen CTU dan birisi de ajan cikacak.. Aslinda mekanlari da aklimda belli yerlere yerlestirdim. Mesela su ucuz otele Latin Amerikali ya da Afrikadan goc etmis birileri de ugrayabilirdi. : ) )) ) Hamam Boceginden bahsedince de benim aklimda hemen tahtakurusu canlandi... Daha olay hala belirsiz ama sanirim.

Back to top View user's profileSend private message
    Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Sep 06, 2010 8:25 pm Reply with quoteBack to top

Ççüncü bölüm de pek hoşuma gitti, özellikle Gürhan karakteri çok ilgimi çekti. Daha önce de kendisini pek çok hikayede gördük. Burada ise Arlo'nun yardımıcısı rolünde, pek uysal ve akıllı veee cici bir karakter olarak kendisini beğeniyoruz. Kahvenin köpüğü kalmadığı için ciddiyetle üzülüyor, gözlüğünü bile tutmuyor. Ama senin yazılarını ve tarzını gayet iyi bildiğim için Gürhan'ın ileride kilit karakter olacağından eminim, ve ayrıca başka süprizlerde bizi bekliyor olabilir!

Onun dışında, artık Mandy için söyleyecek tek kelime bulabiliyorum, o da sosyopat. Sevgilisini bile içi acımasına rağmen öldürebilmesi beni şoka uğrattı. Gerçi ikinci bölümde adam ile kızını gözünü kırpmadan öldürmesi de tüyler ürperticiydi.

Cole'un başına gelenler konusunda ise tahminim, kendi bankasını soyduran adamın, Ortiz'in neler döndüğünü anladığını fark ettiği için kaçırılmasını emretmiştir.

Benim asıl merak ettiğim Gürhan karakteri, bence önemli bir şeyler yapacak (yapmalı da Razz ). Mandy sonraki bölümde kaç kişiyi öldürür bilmiyorum ama Arlo'nun salaklıklarına da devam edeceği kesin gibi.

Çok başarılı bir bölümdü, sonrakinide bekliyoruz efendim Smile

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Sep 07, 2010 12:59 am Reply with quoteBack to top

Umarım 4. bölümü okuduktan sonra bilgisayarlarınızın başında bir OHA nidası çıkartırsınız... Very Happy
    Bogus
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Sep 07, 2010 10:22 am Reply with quoteBack to top

En çok hoşuma giden karakter Mandy. Laga lugaya girmeden çekip vuruyor. Umarım hikayenin sonuna doğru içinde bastırdığı insanlığı hatırlayıp hidayete ermez. Böyle kalsın, kötü olsun.

Gürhan tam beklediğim gibi çıktı, Ilyra gibi ben de artık yazılarını tanıdığım için Gürhan'ın Mandy ile bir bağlantısı olduğunu az çok tahmin ediyordum. Ama asıl önemlisi, Gürhan'ın CTU'nun içinde ne aradığı... İstediği bilgilere kendi imkanalrı ile ulaştığına göre CTU'yu hangi amaçla kullanacağını henüz bilemiyoruz. Genç olduğu için bir suç örgütünün lideri olma ihtimalini yok sayıyorum, büyük ihtimalle bir başka istihbarat biriminin bir üyesi. 26 kişilik örgütün bir elemanı olma ihtimali de var, ama bu da gençliği yüzünden kafamda azalttığım bir ihtimal.

Clive Owen'ın oynadığı Inside Man diye bir film vardı. Bu kasadan çıkan belge onu getirdi aklıma ister istemez. Hatta sakız çiğneyen Davon'u okuyunca o geldi aklıma. İzlemeyenler için filmi spoil etmek istemem:

Spoiler:
    Orada da bankanın sahibi kendi bankasında, kendisi ile alakalı çok önemli bir belge saklıyordu. Adam bir Nazi savaş suçlusuydu ve belgeler suçlu olduğunun kanıtıydı.

Bu gizli örgüt nasıl bir şey acaba?

Ama Henry'nin bu belgeye ulaşması için neden bir soyguna ihtiyacı var? Kendi bankası olduğu için bu işi daha kolay halledemez miydi?

Muhtemelen Henry'de bu örgütün bir mensubu ve bu örgütün üyeleri birbirlerini tanımıyor olabilirler. Ben yaralı yüzlü adamın da o listede isminin olduğundan şüpheleniyorum.

Gürhan sonuda iyi tarafta çıkacak gibime geliyor. Bu yasadışı anlaşmanın zararını gören kesimden olabilir.

Gelelim hikaye ile ilgili eleÅŸtirilerime.

Anlatımın çok sürükleyici ve yalın. Bu büyük bir meziyet Catboy. Yazacağın kısmı çok iyi seçiyor, anlattığın kısımla öncesini ve sonrasını fazla detaya girmeden okuyucunun zihninde canlandırıyorsun. Bu da hikayeni oldukça sürükleyici bir hale getiriyor. Bu şekilde kısa kısa yazılan bir aksiyon hikayeleri türünün öncüsü bile olabilirsin.

Ama bir tane de negatif eleştirim olacak. Daha ilk bölümde "New York Bankası" yazısını okuduğumda yüzüm biraz ekşidi. Biliyorsun Amerikanın ilk bankası o... Yani onun sahibi senin kurgunda Henry Reed, ama işin aslı Bank of New York tek bir sahibi olamayacak kadar eski ve büyük bir banka. Hissedarların temsilcilerinin oluşturduğu bir Board of Management'i ve bu BOM'un atadığı bir CEO'su vardır.

Çzellikle macera yazarları, dünyada meşhur olanları hiç değilse, araştırmaya çok büyük önem veriyorlar artık. Maceranın geçtiği mekanı, ülkeyi yalayıp yutup, ondan sonra kalemi alıyorlar ellerine. Bir sürü uzmanla görüşüyorlar, uzmanı olmadıkları bir konuda uzman bir karakterin yaptıklarını anlatabilmek için.

House gibi dizileri izledikten sonra eski Türk filmlerindeki doktorlara gülmüyor muyuz? Steteskop'u hastanın sırtına dayayıp çektikten sonra, "Amansız bir hastalığa yakalanmış, tıp bu konuda çaresiz." dediklerinde?

Daha hikayen bitmediği için kesin bir söylemde bulunmayacağım, belki bu da kurgunun bir parçasıdır veya belki kurgunun bir parçası haline getirmeyi düşünebilirsin. Ama pek çok yazar böyle bir durumda, hele ki konu hukuk cambazı bankalar olduğunda ve eserini bastırmayı düşünüyorsa,jenerik, uydurma bir banka yazıverirler.

Azmine ve bol eser oluşturmana bakarak yakında kitap basmaya başlama olasılığın da çok büyük. Böyle şeylere yavaş yavaş alışman lazım.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 07, 2010 9:26 pm Reply with quoteBack to top

Ohhhhhhhhhh beeeeeeee....
    Bu sonunda son bölümüde okuyup yorum yapabileceğim için dışa vurdugum bi duyguydu. Bir kaç gün daha geciksem sanırım ben de kafamda bir silahla uyanıp Gürhanla tanışma zevkine ulaşabilirdim. Neyse.

Başta kendi ismini verdiğin birini böyle aptal biri gibi gösterdiğini sansamda sonra okurken kendi ismini verdiği bir karakteri boş bırakmayacağını farkedip sonunda da bunun yanıtını almam açıkcası beni mutlu etti. Çykünün de giderek ilginçleşmesi ve başından beri hoşuma giden saat ve dakikalara ayırarak yazman öyküye daha da bağlanmamı sağladı dostum. şu an için çok güzel hatta süper gidiyor diyebilirim. Gerisini heyecanla bekliyorum.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum