Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 9
    Dün: 23
    Toplam: 90338

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1613
    Üye: 0
    Toplam: 1613

FrpWorld.Com :: View topic - 4.Ed. D&D
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

4.Ed. D&D View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Nov 30, 2008 4:38 pm Reply with quoteBack to top

.

Irk eklemeleri:

Earth Gnome:
    Madenciler, gezginciler, numaracılar. 120 santim ve 40 kilo civarında küçük (small) yaratıklardır.

Irksal özellikleri:
    Ability bonusları: +2 Con ve +2 Int
    Size: Small
    Speed: Hızı 5 kare
    Vision: görüş; “low-light”
    Languages: Bildiği diller; Common, Darwen
    Skill bonusları: +2 Arcana ve +2 Stealth

Animal Affinity:
    Earth Gnom’ları kendileri gibi kovuklarda yaşamayı seven minik hayvanlarla (örneğin: tavşan, porsuk, gelincik) günde 1 defa konuşabilir! şöyle ki; “Commune With Animals” ritüelini component ihtiyacı duymadan, masrafsız (ritüel becerisi olmasa bile) yapabilir ve ritüelde belirtildiği şekilde hayvana sorular sorabilir.

Bastion of Illusion:
    Will defansına +1 ırksal bonus ve illüzyon etkilerine karşı +5 saving throw bonusu alır!

Hasty Stealth:
    Initiative check atılırken cover ya da concealment durumu varsa Stealth Check yaparak kendisini gözlerden gizliyebilir!

Battlefield Trickery: (racial power)
    At-will, minor action, personal
    Bir sonraki ranged ya da area saldırın, Opp attack’a sebep olmaz!

Neden Earth Gnome Oynamak İsteriz?
    İyi kalpli ama şakacı, ciddiyetten biraz uzak, laubali bir karakteri canlandırmak için.
    Savaş alanında görünmeden uzaktan saldırı yapabilen bir okçu ya da büyücü oynamak için.

Earth Gnome Karakteristikleri:
    Yumuşak başlı, neşeli, aldatıcı, azimli, inatçı, iştikaçi, para canlısı, işbirliği yapan, düzenbaz.

Evet, 3,5 edition’ın gözde ırklarından “Gnome”un ilk etapta gelmemesi olay olmuş, tepki çekmişti. Advanced Player book’da Gnome ırkı da ufak bir isim değişikliği ile ilave edilmiş.

Orc Blooded:
    1,5-2 metre boyunda, 80-127 kilo, insan ve orc ırkının birleşmesinden olan çocuklar. Orc kanı taşıyanlar! Genelde vahşi savaşçılardır ve hayvani bir asaletleri olur.

Irksal özellikleri:
    Ability bonusları: +2 Str ve +2 Wis
    Size: Medium
    Speed: Hızı 6 kare
    Vision: Görüşü “low-light”
    Languages: Bildiği diller: Common, Giant
    Skill bonusları: +2 Athletics ve +2 Nature
    Orc Weapon Training: Hand axe ve battleaxe silahlarında proficiency’leri vardır.

Primal Resilience:
    Orc-blooded’leri öldürmek zordur; Death Saving Throwlarına +2 bonus alırlar.

Savage Ferocity: (Racial Power)
    Encounter, free action, personal
    Bu power ile vurduğunuz bir hasarı (dmg) beğenmediyseniz tekrar zar sallama imkanınız vardır. 2. gelen sonuç geçerli olur.

Neden Orc-Blooded Oynamak İsteriz?
    Güçlü ve vahşet bir şavaşçı olmak için.
    Klanın ya da Tanrın adına düşmanlarını kesmek için!
    Milletin alnını karışlamak için!
    Savage Warrior, Fighter, Nature Priest ve Two-weapon Ranger olmaya müsait olduğu için.

Orc-Blooded Karakteristikleri:
    Wahşi, çabuk öfkelenen, azimli, intikamcı, onurlu (bazen), güçlü, kendine güvenen, meziyete saygılı.

.
    Back to top View user's profileSend private message
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 02, 2008 12:22 pm Reply with quoteBack to top

.

Class eklentileri:

Image

Savage Warrior:
    Barbar savaşçı! En büyük özelliği, güçlü ve dayanıklı olmasıdır. Genelde human ve orc-blooded ırkları sawage warrior olurlar. Güç kaynakları tabii ki “martial”
    Genelde 2 çeşit barbar, pardon Savage Warrior vardır; “Crushing Warrior” ve “Wilderness Warrior”

Crushing Warrior:
    Genelde two-handed silahlar kullanarak düşmanlarını ezen veya dilim dilim doğrayan güçlü savaşçılardır. Str tabii ki ilk sıradadır, ardından Con ve 3. olarak Dex gelir.

Wilderness Warrior:
    Evet, vahşi bir savaşçısın ama doğayı kendine bir müttefik olarak kullanıp, taktiksel anlamda da bir şeyler yapmak istersen bu yolu seçersin. Yine Str 1. ve Con 2. özelliklerin olsa da 3. sırada Wisdom’un yüksek olmalıdır; böylece Nature ve Perception skillerin yükselir! Tabii powerlarını da bu yönde seçersin.

Savage Warrior Class Features:
    Sınıf özellikleri

Devastating Charge:
    Savage warriorlar “charge” yapmakta uzmandırlar. Charge attack yaptıklarında (basic attack yerine) at-will powerlarını kullanabilirler! Ayrıca içinde “charge” kelimesi geçen başka powerlarda da kullanabilir bu ayrıcalığı. Ayrıca charge yaparak saldırdığı bir düşman, vursun ya da vurmasın mimlenir. (marked)

Primal Resilence:
    Bir encounterde ilk defa “second wind” kullandığında 1 healing surge’e ek olarak ayrıca (levelin + Con modifierin) kadar geçici hit point kazanırsın! (her encounterde 1 defa)

Fury:
    Çzellikle yaralandığında iyice öfkelenip (rage) daha müthiş savaşırsın! “Bloodied” olduğunda (yani hit pointin yarıya düştüğünde aşağıdakiler olur:
    -Kritik vuruşların 20 yerine 19-20 de olur!
    -Bütün attack roll’larına +1 bonus alırsın!
    -Leveline göre AC bonusu alırsın! (yalnız “heavy armor giymek” gibi Dex ya da Int bonusunu kaybettiren durumlar bu Fury bonusunu da kaybettirir) Fury AC bonusu; 1-10 levellerde +2, 11-20 levellerde +3, 21-30 levellerde +4

Reselentless Attack:
    Her raundda 1 defaya mahsus olmak üzere; bitişiğindeki düşman eğer arkadaşlarından birine melee ya da ranged attack yapmaya kalkışırsa, sen de anında bir Opp. basic melee attack yapabilirsin!

Savage Warrior Powers:

Level-1 At-will Exploits:

Distracting Blow:
    At-will, martial, standart action, melee weapon
    Attack: StrvsAC
    Hit:1[W]+Str modif dmg
    Ayrıca hedef kendisine saldıracak bir sonraki kişiye combat advantage verir!

Ground-Eating Charge:
    At-will, charge, martial, standart action, melee weapon
    Bu bir charge attacktır ve hızın kadar değil koşarak hızın+2 kadar ilerleyebilirsin vurmadan önce.

Mighty Roundhouse:
    At-will, martial, standart action, close burst 1
    Hedefler: burst alanı içindeki, görebildiğin bütün düşmanlar.
    Hit: Str modifierin kadar dmg

Staggering Blow:
    Attack: StrvsFort
    Ayrıca hedefi 1 kare kaydırırsın!

Warding Strike:
    Hit:1[W]+Str modifier dmg
    Ayrıca eğer hedef senin bir sonraki turunun başlangıcına kadar “Relentless Attack” class yeteneğini tetiklerse, yapacağın Relentless Attack için Wisdom modifierin kadar (en az 1) attack ve dmg bonus kazanırsın!

Level-1 Encounter Exploits:

Interposing Stride:
    Encounter, martial, standart action, melee weapon
    Hedef: Arkadaşlarından birinin melee menzilindeki bir kişi (yani büyük ihtimalle yanında)
    Ayrıca hedefi 1 kare kaydırırsın. Bu kaydırma düşmanı arkadaşından uzaklaştırır ve sen hemen düşmanın boşalttığı kareye geçiş yaparsın. (mecbur)

Iron Lightning:
    Encounter, martial, standart action, ranged weapon (sadece melee ya da thrown weapon)
    Hedef: 3 kare yakınlıktaki bir düşman.
    Hit:1[W]+Str modif
    Anında 2 kare shift edip silahını yerden ya da saplanmışsa düşmanından çekip alırsın. Bu power elindeki melee silahı ranged olarak kullanmanı sağlar. Ayrıca eğer silahın zaten thrown weapon idiyse, Dex modifierini de attack bonus olarak ekleyebilirsin saldırına.

Kick’em When They’re Down:
    Eğer düşmanın zaten “Prone” durumundaysa dmg’ına Wis modifin kadar (en az 1) bonus eklenir ve 15 ve yukarısı atılan zar kritik vuruş demektir!

Savage Intuition:
    Attack: (Str+Wis modif)vsAC
    Hit:1[W]+Str modif+Wis modif dmg

Level-1 Daily Exploits:

Hounding Strike:
    Daily, martial, standart action, melee weapon.
    Bu poweri uyguladığın hedef ne zaman hareket etse, hatta shift etse bile, sen hep onu hızın kadar takip edersin (free action) Tabii yürüyüşün onun bitişik karesinde sona ermeli. Bu encounterin sonuna kadar sürer.

Inexorable Strike:
    Daily, martial, standart action, melee weapon
    Hit:3[W]+Str modif
    Miss: Iskalama durumunda yarı hasar.

Twin Hammers:
    Daily, martial, standart action, melee weapon
    Attack: 1 hedefe 2 tane StrvsAC saldırı yap!
    İki isabet: Hit:2[W]+Str modif dmg ve 5 ongoing dmg (save ends)
    Bir isabet: Hit:2[W]+Str modif dmg
    Miss: ıskalama durumunda Str modif dmg

Level-2 Utility Exploits:

Blood Flows Swiftly:
    Encounter, martial, stance, minor action, personal
    Encounterin geri kalanında, bloodied olduğun zamanlarda hızın +2 artar!
    Not: bu poweri ve “Bloodied Resilience” powerini aynı zamanda aktive edebilirsin.

Boundless Endurance:
    Bu power, aynı isimli fighter poweri gibi çalışır! (bakınız: Fighter)

Victory Step:
    At-will, martial, Immediate Reaction, personal
    Trigger: Bu power düşmanını devirdiğinde harekete geçer.
    2 kare shift edebilirsin!

Level-3 Encounter Exploits:

Bite of the Hyena:
    Hit: 1[W]+Str modif
    Ayrıca hedef senin bir sonraki turunun başlangıcına kadar, her saldırıya combat advantage verecektir!

Deadly Dodge:
    Encounter, martial, Immediate Interrupt, Melee
    Trigger: Eğer bitişiğindeki bir düşman sana melee saldırı yaparsa ve bitişiğinde bir başka düşman daha varsa bu power harekete geçer.
    Attack: (Wis+2)vsRef
    Hit:Düşmanının vuruşu sana değil de bitişiğindeki senin seçeceğin diğer bir düşmana yansıtılır.

Knockback:
    Ayrıca hedefi 2 kare geri iter ve üstelik yere yapıştırırsın (prone)

Leap of the Hunting Lion:
    Encounter, charge, martial, standart action, melee weapon
    Hit:2[W]+Str modif
    Bu sıçrayarak, düşmanın üzerine atlayarak yapılan bir charge attacktır; difficult terrainin yavaşlatıcılığından etkilenmez!

Evet, böylece Savage Warrior sınıfını biraz tanıtmaya çalıştık. Conan tipli bir barbar savaşçı olmak isteyenler için ideal.

.
    Mark
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Dec 03, 2008 2:14 pm Reply with quoteBack to top

Image
    ]
    Buraya yazmayı uygun buldum. Birçok kişi, charge'ı kullanırken At-Will gücünü de ekliyor. Charge zaten Standart Action'dır. SavageWarrior hariç başka classlar, Charge yaparken At-Will kullanamaz. Haksızsam söyle, dwaxer. Kitaptaki metni de koydum.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Dec 03, 2008 2:30 pm Reply with quoteBack to top

Mark wrote:
    Image
    ]
    Buraya yazmayı uygun buldum. Birçok kişi, charge'ı kullanırken At-Will gücünü de ekliyor. Charge zaten Standart Action'dır. SavageWarrior hariç başka classlar, Charge yaparken At-Will kullanamaz. Haksızsam söyle, dwaxer. Kitaptaki metni de koydum.

Doğru haklısın aslında. Ben savaşçı arkadaşların hevesi kırılmasın diye ses çıkarmıyorum; +1 bonus veriyorum ama dediğin gibi içinde "charge" kelimesi geçmeyen powerlar charge yaparken kullanılamaz (istisnalar hariç)

.
    lightflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 12:08 am Reply with quoteBack to top

aasimar yok mu yoksa ben mi kaçırdım?
    Mark
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 1:29 pm Reply with quoteBack to top

Bir sonraki oyun için, martial artist yada shaman spirit'in 4th edition halini oynamak istiyorum, o varmı?

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 3:04 pm Reply with quoteBack to top

Mark wrote:
    Bir sonraki oyun için, martial artist yada shaman spirit'in 4th edition halini oynamak istiyorum, o varmı?

Martial Artist olmayı ben de düşünüyorum Very Happy

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Mark
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 3:48 pm Reply with quoteBack to top

Edmond wrote:
    Mark wrote:

Martial Artist olmayı ben de düşünüyorum Very Happy

Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 21, 2009 7:24 pm Reply with quoteBack to top

Dwaxer ellerine ve emeğine sağlık. Küçük çaplı bir kütüphane oluşturmuşsun burada. Bir ricam eklentiler örneğin "Earth Gnome" hangi kitapta açıklanıyor? Bu gibi asıl kaynağa yönlendiren notlar düşebilirsen (en azından şimdiden sonrası için) daha da güzel olur diye düşünüyorum.

4th. için oyuncu eksiği olan devam eden oyun var mı? Oyuncu olarak adım atalım yeni sisteme.
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 21, 2009 8:20 pm Reply with quoteBack to top

devrimk wrote:
    Dwaxer ellerine ve emeğine sağlık. Küçük çaplı bir kütüphane oluşturmuşsun burada. Bir ricam eklentiler örneğin "Earth Gnome" hangi kitapta açıklanıyor? Bu gibi asıl kaynağa yönlendiren notlar düşebilirsen (en azından şimdiden sonrası için) daha da güzel olur diye düşünüyorum.

4th. için oyuncu eksiği olan devam eden oyun var mı? Oyuncu olarak adım atalım yeni sisteme.

Bu başlıkta kullandığım bilgileri 4e PHB'den başka, 4e Advanced Player Guide ve 4e Forgotten Realms kitaplarından edindim.

Oyun istersen Combat ağırlıklı "Musibet Çetesi" diye kör topal devam eden bir oyunumuz var, istersen ona sokabiliriz seni. Forumda oyunlar pek ilerlemiyor ya da ben iyi DMlik yapamıyorum; 4e 3 tane oyun vardı biri ilgisizlikten kapandı diğerleri de her an kapanabilir. Fazla ümitlenme yani. Mr.Green

Hem oldukça tecrübe ettikten sonra 3,5 edition daha karmaşık ama 4e'ye göre daha zevkli diyebilirim (bence)

.
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 21, 2009 9:10 pm Reply with quoteBack to top

Devrim abiye belirtme: Dwaxer'ın oyunlarında en çok ölen eleman benim tahmin edebileceğin üzere Very Happy

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Starfell
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 26, 2009 6:28 pm Reply with quoteBack to top

Healing surge u biri anlatsın bana anlamadım ya Smile
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 26, 2009 7:58 pm Reply with quoteBack to top

Starfell wrote:
    Healing surge u biri anlatsın bana anlamadım ya Smile

Healing Surge senin toplam hit pointinin dörtte birine eşit! (dragonbornlarda daha fazla)
    İyileşme durumlarında healing surge harcıyorsun.
    Çrneğin senin HP:30 olsun; 1 healing surge değerin de 7 demektir! Diyelim ki combat oldu ve yaralandın, canın 12 ye düştü. Encounter arasında dinlenirken kendini (ya da arkadaşların seni) iyileştiriyorsun 2 healing surge harcarsan 2x7=14 HP iyileşirsin yani yaralı canın 12+14=28'e çıkar! İstersen kalan 2 puan için bir healing surge daha harcayıp onu da iyileştirebilirsin ama unutma ki günlük healing surge sayısı bellidir! Çzellikle ölüm durumları için geride en az 1 tane yedek tutmanda fayda var. Hele de hiç healing surge kalmamışsa kesinlikle savaşa girme!

.
    Starfell
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 28, 2009 9:05 pm Reply with quoteBack to top

http://rapidshare.com/files/190823520/Feat.doc.html

Walla elimden geldiğince çevirmeye çalıştım. Hepsi değil ama bi kısmını çevirdim. Çalışmalarım devam ediyor Very Happy
    Walter
    Yönetici

PostPosted: Wed Aug 12, 2009 11:24 am Reply with quoteBack to top

Hiç ısınamadığım 3.5 dan ötesine gidemediğim öğrenmek isteyip belki geri kafalılık belkide isteksizlikten ya da elimde phb si dışında hiç kitabı bulunmamasından dolayı uğraşmadığım sistem kendisi....

İlk phbside beni tatmin etmemişti açıkcası...

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum