Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 20
    Dün: 23
    Toplam: 90349

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1748
    Üye: 0
    Toplam: 1748

FrpWorld.Com :: View topic - WoD Karakter hazırlama yazılımı
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

WoD Karakter hazırlama yazılımı View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Quel-Shin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 16, 2007 2:07 pm Reply with quoteBack to top

WoD dünyası için kullanabileceğimiz yazılımların eksikliğinin farkındayım. Bu hedef doğrultusunda boş zamanlarımda bir yazılım hazırladım ( frpworld de daha önce duyurmuştum) . Aşağıda programın kısa açıklamasına yer verdim.
    Bu bağlantıya tıklayarak Embrace isimli yazılımı indirebilirsiniz. Türkçe çevirisi için yardım etmek isteyen arkadaşlar olursa hesabımdaki posta adresinden bana ulaşabilirler. İyi eğlenceler Smile .

"Embrace World of Darkness için hazırlanmış ufak ama kullanışlı bir karakter oluşturma yazılımıdır. şu an için sadece Vampire The Masquerade ile sınırlıdır. Diğer WhiteWolf sistemleri yakın zamanda eklenecektir. "

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 16, 2007 6:34 pm Reply with quoteBack to top

Ben yazılımı biraz kurcaladım hoşuma da gitti diyebilirim Very Happy Çeviri için yardım hala lazımsa elimden geleni yaparım ama bazı terimler o dünyaya ait olduğu için sorun çıkıyor ben denedim daha önce, bu sebeple çok fazla çeviri yanlısı değilim fantastik terimleri, sonuçta elimizde DnD kitaplarının türkçeleri gibi kötü ve komik örnekler var.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 16, 2007 11:32 pm Reply with quoteBack to top

Eline sağlık güzel olmuş. AlkıÅ?

Kötü olmak seni geri getirir mi acaba...
    Back to top View user's profileSend private message
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Sun Sep 16, 2007 11:41 pm Reply with quoteBack to top

Eski yüzleri tekrar buralarda görmek gözel Smile

Güzel olmuş gerçekten. Java da iyi bir seçim. Bir linux kullanıcısı oalrak hep emülatörlere muhtaçtım böyle yazılımlar için.

World of Darkness'ı tamamından ziyade Vampire için karakter kağıdı hazırlama programı olmuş sanırım. Diğer karakter tipleri için de genişletmek çok da fazla zorlamasa gerek. Sanırım projede böyle bişeyler düşünülüyor zaten. Oraya buraya biriki tane Vampire world of darkness logosu falan koymak belki görselliği geliştirebilir. şahsen ben pek aramam öyle şeyler ama bazıları programını janjanlı sever.

Son olarak da şey sorayım. Proje açık kaynak kodlu mu ya da öyle bi eğilim var mı? Very Happy

Quel-Shin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 17, 2007 11:15 am Reply with quoteBack to top

Quote:
    Eski yüzleri tekrar buralarda görmek gözel

Teşekkürler Smile .

Quote:
    Güzel olmuş gerçekten. Java da iyi bir seçim. Bir linux kullanıcısı oalrak hep emülatörlere muhtaçtım böyle yazılımlar için.

Ben de Linux kullanıcısıyım ve programı linuxte netbeans kullanarak hazırladım.

Quote:
    bazıları programını janjanlı sever.

Çncelikli olmasa da yapılacaklar listesinde böyle bir plan var.

Quote:
    Diğer karakter tipleri için de genişletmek çok da fazla zorlamasa gerek. Sanırım projede böyle bişeyler düşünülüyor zaten.

Aynen söylediğin gibi, programı çeviriye ve değişiklere destek verebilecek şekilde tasarladım. Kurallar dahil her şey değiştirilebilir.

Quote:
    Proje açık kaynak kodlu mu ya da öyle bi eğilim var mı?

Açık kaynak kodlu olarak düşündüm tabii ki(bir elin nesi iki elin sesi), ama dediğim gibi kodun biraz daha olgunlaşmasını tercih ederim bunun için. Sadece boş vakitlerimde hazırladığım için biraz dağınık oldu kod Smile . Ve kodu javadoc ile bezemek akıllıca olur, böylece bir şeyler katmak isteyenler rahatça ekleme ve değiştirme yapabilir. İstekli olanları gördükten sonra neden olmasın, açık yazılım felsefesi çok güzel bir hareket Smile.

Quote:
    Eline sağlık güzel olmuş.

Teşekkürlerrr...

Quote:
    Çeviri için yardım hala lazımsa elimden geleni yaparım ama bazı terimler o dünyaya ait olduğu için sorun çıkıyor ben denedim daha önce, bu sebeple çok fazla çeviri yanlısı değilim fantastik terimleri, sonuçta elimizde DnD kitaplarının türkçeleri gibi kötü ve komik örnekler var.

Evet çeviri için yardım hala lazım. Aslında çeviri olaylarının komik sonuçlandığını biliyorum, ancak hiç bilmeyenler için güzel bir şey olacaktır. Çzellikle ileriki sürümlerde fareyi bir şeyin üzerine getirince açıklasını yazmasını planlıyorum, ,burada oldukça işe yarayacaktır (Charisma: bla bla bla gibi).

Bu arada tavsiye ve eleştirilerinizi hevesle bekliyorum...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 17, 2007 11:40 am Reply with quoteBack to top

Vay Quel-Shin hoş geldin Sefalar getirdin Very Happy , seni tekrardan aramızda sık sık görmek isteriz Smile . Gerek wod çalışmalarınla gerekse tüm FRP tecrübelerinle. Ellerine sağlık AlkıÅ? .

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 17, 2007 2:53 pm Reply with quoteBack to top

quel-shin hoşgeldin demek istiyorum ben de.

yazılımı denedim. görsel olarak, VtM için fazla alacalı bulacalı. eğer ileride WoD chargen olacaksa, yaratılmak istenen supernaturale göre değişen bir teme giydirmenin altyapısını (kısaca skin desteği) sağlasan çok iyi olur.

bunun dışında yaratılan karakteri bastırma (print-out) da vazgeçilez bir özellik olacaktır.

kolay gele...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 17, 2007 6:02 pm Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar ben kodlardan yazılımdan falan anlamam ama White Wolf'un oyunları için hazırladığı, kaydedilemeyen, sadece çıktı almak için "interavtive char sheet" adı altında pdf dosyaları mevcut zannedersem içerik de oradan alınmış, tekrarlıyorum eğer biz de yapalım elimizde türkçesi olsun diyorsanız çeviri için elimden ne geliyorsa yaparım.

http://download.white-wolf.com/download/download.php?file_id=715

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 10:23 am Reply with quoteBack to top

Selamlayan tüm arkadaşlara teşekkürler Smile .

Herneyse konuya döneyim. Yazılımda tema desteği hep aklımda olan bir şey. Ancak öncelikle işlevsellik, görsellik bu projede ikinci planda. Bağlantısını verdiğiniz WhiteWolf şeysini bağlantımın kötülüğü yüzünden açamadım, ancak ben bu projeyi bu alandaki eksiklikten ötürü yaptım. Eğer bu pdfi görmüş olsaydım büyük ihtimal Embrace'i hazırlamazdım.Yazılımın tüm içeriği kural kitabından aktarılmıştır.

Yazdırma desteği ise karakterinizi kaydettikten sonra var. Kaydettiğiniz html dosyasını açın ve "yazdır" deyin, keyfinize bakın.

Tavsiyeler için teşekkürler ...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Oct 01, 2007 11:09 pm Reply with quoteBack to top

Profesyönel çevirmenlik hayatım acı bir son bulmuş olsa dahi böyle projelere gönüllü katılabilirim.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 02, 2007 11:49 am Reply with quoteBack to top

Samimi teklifin için teşekkürler, iletişimimizi elektronik posta aracılığıyla sürdürelim. Gelecek sürümlerde çeşitli dillere çeviri kaçınılmaz gözüküyor.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum