Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 22
    Dün: 23
    Toplam: 90351

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 876
    Üye: 1
    Toplam: 877

Şu An Bağlı:
    01 : yxeqivyb

FrpWorld.Com :: View topic - Merimac'ın Dönüşü
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Merimac'ın Dönüşü View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Dec 13, 2008 9:38 pm Reply with quoteBack to top

Ben devam edemiyeceğim siz debam edin arkdaşlar bakalım orataya ne çıkacak Very Happy

Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Dec 13, 2008 9:40 pm Reply with quoteBack to top

Merimac’ın Dönüşü

1.Bölüm:Çnceki Savaş

3 yıl önce başlamıştı her şey. Tam 3 yıl geçmişti büyük savaştan. Orklarla ölümlüler bir taraf olmuş, insanlar,elfler ve cüceler bir taraf olmuştur. Dünyanın dengeleri birkez değişmişti ve yine değişecekti. Soğuk savaş devam ediyordu. Ama ne zaman patlak verecekti.
    Orklar geçimsiz yaratıklardı. Çıkarları doğrultusunda yapamayacakları şey yoktu. Gülmek eğlenmek şarap içmek onların hayat felsefesiydi. Bir de savaşmak tabiî ki.
    Leguvas Rihoin ve Vordini teke tek mücadelede meydan okumuştu ve yenmişti. Bu yüzden ona göre orrklar dünyanın tek hakimi olmalıydılar. Bu yüzden başladı tüm savaşlar.Çlümsüzleride saflarına katmayı başardı Leguvas. Serugor’un tek isteği bir ejderhası olmasıydı. Leguvvas bunun karşılığında ortaklık teklif edince kabul etti.
    Çlümsüzler bilinmeyen zamanlardan beri yaşayan iğrenç yaratıklardır. Sadece saf gümüş bir kılıc onları yaralayabilir ve ya öldürebilirdi. Sayıları azdı. Hava, toprak, su ve ateşi kontrol edebilen yaratıklardı. Bu yüzden de sayıları çok onemli değildi..
    Elfler, insanlar ve cüceler iyi yönelimlilerdi. Dostcul bir şekilde yaşıyorlardı. Gizemliler gibi dünyanın dengesini sağlamayı kendilerine görev edinmişlerdi. 3 yıl once olan büyük savaşta orklar ve ölümsüzler güçlerin çok iyi değerlendirdiler. İnsanlar, Elfler ve Cüceler büyük bir yenilgiye uğradı.
    Bunun tek nedeni ölümyıldızıydı. Ejderhaların ölümsüz kralı. Leguvas ejderhaları severdi. Çlümyıldızını gafil avladı ve şu anda dahi tutsağı. Bu yüzden tüm ejderhalar emrinde. Bu savaşın dengesini büyük ölçüde etkilerdi. Alevlerin göğü kapladığı, bağırış haykırış ve ölü cesetleriyle dolu bir dünya kaldı savaşın sonunda. Leguvas geri çekilmişti sanki. Ama büyük planları vardı. İçten içe daha gelişiyor ve yeni savaşa hazırlanıyordu Bu sefer her şey değişecekti ona göre.

2.Bölüm: Gizemlilerden Biri

Yine sabahın keskin ışıkları odasın camından içeri giriyor ve Merimac’ı rahatsız ediyordu. Yerinden kalkmadan Eliyle bir sihir yaparak perdeyi kapattı. Ayağa kalkmak için doğrulduğunda acı bir ciyaklama sesi duydu.

‘Lanet olası köpek. Senin orda işin ne’ diye haykırdı.Köpek korkmuştu ve hızlı bir şekilde evden dışarı çıktı. Oturduğu ev tek odadan oluşuyordu ve ev demek garip kaçardı burası için.Daha çok bir baraka gibiydi. Merimac böyle yerlerde oturmayı hep severdi. Onun için büyük evler veya şatolar sıkıcıydı. Her şeyinin elinin altında olmasını isterdi. Rahatlık onun içinde vardı. Dışarı çıkmak için kapıyı açtı ve kapının onundeki çeşmeye doğru yöneldi. İki avucunu suyla doldurup yüzünde vurdu. Az da olsa kendine gelmişti. Tam bu sırada at arabasını sesi geliyordu ve birden o yöne yöneldi. At arabası mahkumları götürüyordu. Merimac gülümseyerek :

‘Nasılsın Rieble’ dedi. Reible gülümsedi ve:

‘Yeni mahkumları götürüyorum. Bu seferkinler tehliklei bir ork grubu. Rugas yakınlarında yakalandılar’ dedi. Merimac:

‘Cezalarını çeksinler o zaman’ dedi ve Rieble ye el salladı. Tam arkasını dönecektiki biri:

‘Naber Merimac’ diye seslendi.Bu Karasus du.. Gizemlilerden biriydi ve telaşlı bir şekilde Mermac’ın yanına geldi.Merimac şaşkın şaşkın bakınırken adam kimseye görünmemek için hızlı hareket ediyordu. Merimac onun bir gizemli olduğunu anlamıştı. Çzerinde cüppede iki ejeder arasında bir asa olan bir sembol vardı.şaşkınlığıda bu yüzdendi.Adam Merimac’ı tuttuğu gibi evin içine soktu ve soluklanmaya çalışırcasına ellerini dizlerine koydu ve nefes alıp vermeye başladı hızlıca.Merimac hala ne olduğunu anlamamıştı. Uykusu daha açılmamıştı bile. Son görevinden sonra bir daha bir gizemli görebileceğini sanmıyordu. Karasus Merimac a baktı ve:

‘Uyan artık kendine gel’ diyerek Merimac’ı dürttü. Merimac Karasus’a bakıp:

‘Siz bir gi…’demeye kalmadan Karasus:

‘Evet. Ben bir gizemliyim ve seninle onemli bir konuda konuşmam gerekiyor. 3 yıldır seni bizzat ben takip ediyorum. Gün gün…’ Merimac üzerindeki şaşkınlığı hala atamamıştı ve adamı dinlemeye devam etti:

‘Senin üst seviye bir büyücü olduğunu biliyoruz. Senin yardımına ihtiyacımız var’ dedi. Merimac gülümseyerek:

‘Son görevimden sonra bu teklifin bana gelmesi garip’ dedi. Karasus gözlerini Mermac a dikti ve:

‘Günlerdir konseye senin affın için demediğim kalmadı. Sonunda seni affedebileceklerini söylediler. Ama bir de şartları var’ dedi. Merimac duyduklarının gerçek olduğuna inanamıyordu. Sonunda eski onuruna kavuşma fırsatı ayağına gelmişti ve heyecanlı bir şekilde Karasusu dinledi:

‘Lasibradan üç ejderha. Rugasın kuzeyinde görüldü. Sencede gair değimli bu. Bu orkların saldırısıyla alakalı olabilir. Düzenli olarak hergün akşam vakti geliyorlar.Artık ejderhalardan kurtulmalıyız. Bunu is tek yolu var ‘ dedi. Merimac sessiz bir şekilde:

‘Çlümyıldızını kurtarmak’ dedi. Karasus onaylarcasına ona baktı ve:

‘Evet dedi. Senden isteğimiz Çlümyıldızının serbest kalmasını sağlamak. Böylece ejderhaları kendi saflarımıza çekmek bizim için daha kolay olur. Eğer teklifimiz kabul ediyorsan bir hafta sonra Rugasın kuzey çıkışında seni bir elf bekleyecek. Yetenekli ve azimli biri sana yardımı dokunacağını düşünüyorum. Eşyalarını ve gerekli olan malzemeleri hazırlamaya başlasan iyi olur’ dedi ve birden yok oldu. Merimac’ın içinde eski onurunu geri kazanacağı için bir sevinç vardı ama bu yolda ölebilirdide. Ejderhalar tekin yaratıklar değillerdi. Ama onurunun korkusundan daha önemli olduğunu biliyordu ve kararını vermişti. Eşyalarını toplamaya başlamıştı bile. Acaba başına neler gelecekti. Bunlardan habersiz onurunu kazanma yoluna ilk adımını atmıştı.

3.Bölüm: Rugas'a Gidiş

Merimac kararını vermişti. Onuru için her şeyi yapmaya hazırdı. Bir büyücü için onuru her şeyiydi.Böyle bir teklifi kabul etmek bazıları için salaklık gibi gelsede onun için onur verici bir görevdi. Bir haftası vardı ve gerekli mazlzemeleri bulması gerekiyordu. Bunları temin edebileceği tek yer Rugastı. Oturduğu yer Rugas’a iki gün uzaklıktaydı. Ama o vakit kaybetmek istemiyordu. Siyah saçlarının arasına elini sokup kafasını kaşımaya başladı. Daha kısa zamanda oraya nasıl gidebilirdi.birden aklına Reivar geldi. Evet evet onu oraya en hızlı o götürebilirdi. Aslında Karieps de onu oraya daha hızlı götürebilirdi ama bu civardaki insanların bir ejderhanın buraya geldiğini anlaması zor olmazdı. Ona kıyasla bir grifonun geldiğini kimse anlayamazdı. Oturduğu yerden kalktı ve dışarı çıktı. Havaya bakarak o civarda kimsenin bilmediği bir dil kullandı. Bu grifon binicilerinin diliydi ve yardıma muhtaç oldukları zaman kullanırlardı. Bir dakika bekledikten sonra eski dostu Reivar grifonuyla birlikte havada gözükmüştü. Merimac Reivarın hızlı inişlerini biliyordu ve bu yüzden geri çekildi. Reivar sanki durmayacakmış gibi bir hızla aşağıya doğru yöneldi. Yere 3 4 metre kala grifonun ipini çekti ve aniden kayarak durdular. Reivar gülümseyerek:

''Naber Merimac'' dedi.Merimac arkdaşına döndü ve:

''İyiyim sen nasılsın'' diye sordu:

''Bende iyiyim ejderhalar felan işte ne olsun. Acil durum nedir. ejderhalarla karşılşıcağımı zannetmiştim'' diyerek güldü.

''Hayır. Aslında benim acil olarak Rugas'a gitmem lazım. Bana yardımcı olabilecek kişininde sen olduğunu düşündüm. Beni oraya götürebilirmisn?''

Reivar gülümsedi ve:

'' Elbette'' dedi. '' Peki bu aralar seni göremiyoruz. 3 yıldır cezalsını diye Rugas'a gitmiyordun. Ne oldu da gitmen gerekti.'' diye sordu. Merimac sevinçli bir şekilde:

''Onurumu kazanmak için bir görev aldım.'' Sesini biraz daha kısarak:

''Gizemlilerden''

Reivar şaşırmışcasına baktı ve:

'' Senin adına sevindim.Peki Rugasla alakası ne?''

'' Yeni bir küre, silahlar felan lazım.''

''Yoksa yine mi ölümsüzler diyarına gidiyorsun ha?''

''Bu sefer ki daha da tehlikeli'' dedi ve sesini kısarak:

'' Çlümyıldızını kurtarmamı istiyorlar'' dedi. Reivar:

''Bu delice. Yani bunu senden tek başına yapmalarını istemeleri.'' Merimac gülümsedi:

''Kaybedicek birşeyleri yok. Kurtarırsam onurumu kazanacağım. Kurtaramaz bu yolda ölürsem onlar benden kurtulmuş olucak.''

Reivar gülümsedi ve:

''Haklsın aslında. Ama sana oraya kadar kim yol göstericek. Morgon'a tek başına gidebileceğini hiç sanmıyorum.''

Merimac:

''Tek başıma değilim Rugas'ın kuzeyinde bir korucu beni götürecek. Eşyalarımı tamamladıktan sonra bir hafta içinde onunlan buluşmak zorundayım.''

''İşin cidden zor. Peki ölümyıldızını kurtardığında seninle anşaıcağına nereden eminsin?''
    Merimac:

''emin değilim'' dedi gülümseyerek.

''Ama zaten ölümyıldızı orklara kızgın durumda. En azından bize saldırmayacağından eminim şu anda. Bu yüzden onu kendi saflarımıza çekmek bizim için daha kolay olucak''

Reivar:

'' O bizim tarafa geçerse grifonlarla ejderhalarla aynı safda yan yana savaşacaklar ve bunun mümkün olması cidden çok zor. Grifonlaralar ejderhalar yaklaşık 20 yıldır birbirlerinden nefret etmektedirler.Bunun kolay olacağını cidden düşünmüyorum.''

Merimac:

''Bencede kolay olmayacak ama daha fazla grifonun yaralanmasını ve binicilerini kaybetmelerini istemiyoruz.Senin de istediğini sanmıyorum. Eğer onlar bizim tarafımıza geçerse sana garanti veriyorum hiç bir grifon ve binicisi zarar görmeyecek.'' dedi ve biraz duraksadı. Sonra gülerek:

''Ama aynı garantiyi ölümsüzler veya orklar için veremeyeceğim.'' dedi.

Reivar:

''Haklısn'' dedi gülümseyerek.''Ama ork kralının yine de barış yapacağını sanmıyorum. O çok gururlu ve hırslı biri.Bunu kabul etmesi imkansız. Ne olursa olsun savaşmak zorunda kalacağız ve yine kayıplar vereceğiz''

Merimac:

''Haklsın ama şimdiki kadar çok kayıp vermeyeceğimize emin ol.'' dedi ve gözlerini aşağıya dikti.

'' Bak Rugas. Geldik.Çzlemişim burayı. Kuşbakışı görünüşüde çok güzel'' dedi.

Reivar endişeli bir şekilde:

'' Bu keyfin tadını fazla çıkaramıyacağız galiba'' dedi ve aşşağıyı gösterdi.

Merimac:

''Lanet olası salak herifler. Bizi düşman felen zannettiler.Herhalde arbeletlilerden kurtulmak zor olacak gibi.'' dedi ve aşağıya tekra baktı arbeletlerin okları fırlattığını görünce:

'' Lanet olsun yüksel oklar'' dedi. Okların çok yaklaştığını farkedince asasınn kaldırdı ve:

''Sibriyandes'' diye bağırdı.Havada okların hepsi yanmıştı.

Reivar gülümseyerek:

'' Hala eskisi kadar iyisin'' dedi. Merimac:

''Onların tam yanına in'' dedi.Reivar hızlı bir şekilde arbeletcilerin yanına indi.

Merimac hızlıca askerlerin yanına koşarak:

''Siz delirdinizmi soyu tehlikede olan bir hayvana yani grifona saldırdınız. Onun ölümü sizinde ölümünüz olurdu'' dedi.

Askerler özürlerini belirtti ve Merimacı içeriye kadar eşlik ettiler. Merimac arkadaşıyla vedalşıp içeri doğru ağır ağır adımlarla ilerledi.Uzun bir süre sonra tekrar Rugasda bulunmak ve serbestce dolaşmak çok iyidi onun için. Bir hafta once bunu hayalini bile kuramazdı.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum