Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 23
    Dün: 35
    Toplam: 90387

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1851
    Üye: 0
    Toplam: 1851

FrpWorld.Com :: View topic - Böcükozmos .......... OYUN
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Böcükozmos .......... OYUN View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 13, 2008 7:56 pm Reply with quoteBack to top

.
    Böcükozmos

Ruhlar hafiflemiş bir biçimde ışığa doğru uçuyordu, gülümsüyorlardı. Ancak birden sert bir rüzgar onları bambaşka bir aleme postaladı.

“O kadar çabuk değil,” dedi kutsal çekirge Kethuda. Büyülü Beyaz Kubbenin içinde muhteşem tahtında yayılmış oturuyordu. Gelenlerin şaşkın suratlarına antenlerini sallayarak "insanken çok eziyet ettiniz böcüklere, bastığınız yere bile dikkat etmezdiniz. Ama şimdi bu yaptıklarınızın ceremesini çekeceksiniz, böcük olmanın ne demek olduğunu öğreneceksiniz!” dedi. Daha sonra onlara kuralları, vs izah etti. “Buradan çıkış zor, o yüzden zevk almaya bakın,” diye bir de aklınca öğüt verdi.

“Her birinize eşantiyondan ikişer adet Nektar likörü ve Dirilten aş vereceğim, bu kıyağımı da unutmayın!” dedi Yüce Kethuda. “şimdi seçin bakalım istediğiniz formu! Hangi böcük olmak istersin bu sefer?"

Image

Irklar:

- Karıncük: (bedava) HP:50-150, Hasar:4d6+8, Zırh:+5
    - Kakalak: (bedava) HP:50-250, Hasar:4d6+4 (+1 asit), Zırh:+3
    - Tırtıl: (bedava) HP:100-300, Hasar: 4d6+4, Zırh:+5
    - Güve: (bedava) HP:200-300, Hasar:4d6, Zırh:+2, Hız:+20
    - Sinek: (100tp) HP:50-150, Hasar:4d6+4 (+1 asit), Hız:+20
    - Çekürge: (100tp) HP:50-200, Hasar:4d6+4, Hız:+20, Zırh:+1
    - Sivrisinek: (250tp) HP:50-100, Hasar:4d6+8 (+1 zehir), Hız:+20
    - Kirkayak: (300tp) Hp:100-200, Hasar:4d10+8 (+1 zehir), Zırh:+3
    - Buk böcüğü: (400tp) HP:150-300, Hasar:4d10, Zırh:+7
    - Balarısı: (1900tp) HP:100-200, Hasar:4d10+20 (+2 zehir), Hız:+20
    - Eşekarısı: (3500tp) HP:100-250, Hasar:4d10+32 (+3 zehir), Hız:+20
    - Mantis: (3800tp) HP:100-250, Hasar:8d6+24, Hız:+20
    - Çrümcük: (6500tp) HP:50-250, Hasar:8d6+40 (+4 zehir)
    - Akrep: (14500tp) Hp: 200-800, Hasar: 8d20+36 (+4 zehir), Zırh:+15

Irklara has Çzel Yetenekler: (her dövüşte 1 kere yapılabilir)
    Kakalak: [Kaçışma Darbesi]: Bir turda 2 saldırı.
    Çekürge: [Çifte Tekme]: Çift arka ayağıyla sağlam bir tekme: Normalin 2 katı hasar.
    Eşekarısı: [Felç Etme]: Rakibin ensesine vurduğu zehirli iğne 1d5 tur felç eder.
    Çrümcük: [Ağ fırlatma]: Rakibine ağ fırlatarak 5 tur boyunca eli kolu bağlı kalmasını sağlar.
    Akrep: [Çift Kıskaç + İğne]: Korkunç bir kombine saldırı: 8d50+%40zehir hasar verir.

Silahlar
    Silah ismi ............................... Fiyatı (tp) ..... Ağırlığı ...................... Hasar
    Sopa............................................. 10 .............. 5 ................................ +1
    Bıçak............................................ 20 ............... 3 .............................. +2
    Küçük balta ................................. 40 ............... 12 ............................ +3
    Kısa kılıç ..................................... 50 ............... 10 ............................ +3
    Topuz .......................................... 50 ................. 10 .......................... +3
    Uzun kılıç .................................... 90 ............... 20 ............................ +4
    Dikenli Tapoz .............................. 100 ............... 20 ......................... +4
    Büyük balta ................................. 120 .............. 30 ............................ +5
    Balyoz ......................................... 120 ............... 40 .......................... +5
    Kargı ........................................... 100 ................ 24 ........................... +5
    Yay .............................................. 40 ................ 4 .............................. +1
    Arbalet ......................................... 140 .............. 15 ............................ +2
    Ok (cephane) ................................ 2 .................. 1 .
    Zehirli ok (cephane) .................... 50 ................. 1 .............................. +1 Zehir
    Asit El Bombası ........................... 50 ................. 2 ..................4d20 ve Çevreye %20si

Zırhlar
    Zırh ismi ............................... Fiyatı (tp) ..... Ağırlığı .............. Hasardan koruma (zırh) miktarı
    Miğfer (yarım) ............................ 50 .............. 15 ................................ +2
    Miğfer (tam) ................................ 80 .............. 20 ................................ +3
    Yelek ........................................... 120 ............. 25 ................................ +4
    Ceket ........................................... 200 ............. 50 ................................ +6
    Palto ............................................ 500 ............. 100 .............................. +9
    Eldiven ........................................ 20 ................ 4 ................................. +1
    Bot ............................................... 40 ................ 10 ............................... +2
    Dizlik & Dirseklik .......................... 20 ................ 6 ................................. +1
    Omuzluk ...................................... 60 ............... 20 ............................... +2

Silah ve Zırhlar için Modifikasyonlar
    Normal: ... +1 1000tp, +2 2000tp, +3 4000tp, +4 8000tp, +5 16000tp, +6 32000tp...
    Asit: ......... +1 2000tp, +2 4000tp, +3 8000tp, +4 16000tp, +5 320000tp, +6 64000tp...
    Zehir: ....... +1 4000tp, +2 8000tp, +3 16000tp, +4 320000tp, +5 64000tp, +6 128000...

Asit &Zehir:
    +1 Asit= +%10 hasar
    +2 Asit= +%20 hasar
    +3 Asit= +%30 hasar... Böylece yükselmeye devam eder.
    ....
    +1 Zehir= +%10 hasar ve -10 hız
    +2 Zehir= +%20 hasar ve -20 hız
    +3 Zehir= +%30 hasar ve -30 hız... Böylece yükselmeye devam eder.

Eşyalar, malzemeler, vs...
    Malzeme ismi .....birim Fiyatı (tp) .... Ağırlığı ....... Formül ve özelliği
    Nektar likörü ................ 20 .................. 2 ............ 1nektar+1şeker ... İçince Hız:+20
    Dirilten aş .................... 20 .................. 2 ............ 1mantar+1nektar ... Yiyince HP:+80 iyileştirir
    Kuvvet Macunu ............. 30 .................. 3 .......... 1mantar+1nektar+1şeker ... Hasar: +10
    Antibüyütik Hapı ......... 30 .................... 2 .............. 1mantar+1amünyak ... Kötü etkiyi geçirir
    Adrenalin Kokteyli ....... 120 .................. 8 ...... 2Nek+2şek+2Fos+2Amü... 5tur.. ikişer saldırı.

Nektar ......................... 10 .................. 1 .............. katkı maddesi (çiçek, bal özü)
    şeker ........................... 10 .................. 1 .............. katkı maddesi (enerji tanecikleri)
    Fosfor .......................... 20 .................. 1 .............. katkı maddesi (pırıltılı bir element)
    Mantar ......................... 10 .................. 1 .............. katkı maddesi (bir küf bitkisi)
    Amünyak ..................... 20 .................. 1 .............. katkı maddesi (kokulu sarımtırak sıvı)

Büyü:

şavk: ........ 1 fosfor + 1 şeker + 20tp = 4d20 hasar. (ışın atma)
    Abulşif: .... 1 mantar + 1 nektar + 6tp = 8d20 iyileştirir.
    Lezüd: ...... 1 mantar + 1 amünyak + 20tp = Kötü etkileri giderir.
    Loadro:....... 5 fosfor + 3 şeker + 60tp = İstediğiniz yere ışınlar.

.

Last edited by dwaxer on Wed Jun 04, 2008 8:46 am; edited 14 times in total
    Back to top View user's profileSend private message
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 13, 2008 8:26 pm Reply with quoteBack to top

Huor başını öne eğerken:

*Ben karınca olacağım.Hiç sevmezdim hayatımda karıncaları, ama merak ederdim nasıl yaşarlar diye.*

Ardından düşünerek:

*Bir de Huor diye karınca adı olmaz.Benim adım bundan sonra,

"Yedişçük"

*

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 14, 2008 9:21 am Reply with quoteBack to top

Edmond wrote:
    Huor başını öne eğerken:
    *Ben karınca olacağım.Hiç sevmezdim hayatımda karıncaları, ama merak ederdim nasıl yaşarlar diye.*
    Ardından düşünerek:
    *Bir de Huor diye karınca adı olmaz.Benim adım bundan sonra,
    "Yedişçük" *

Yedişçük müü? Burada uzun isimleri sevmeyiz evladım, hele de benimkinden uzunu kesinlikle ve kesinlikle yasaktır!! Senin isminden "çük" bölümünü kesiyorum, Mr.Green bundan sonra senin ismin Yediş olacak. Hayırlı uğurlu olsun heh heh heh.

Evet böcük kariyerine işte şöyle başlıyorsun:

Yediş tp=0
    Karıncük
    HP: 100
    Hız: 90
    Hasar:1d6+2 (+1 kesme, +1 sokma)
    Zırh: +5

Eşyalar:
    Nektar likörü: 2
    Dirilten aş: 2
    Top.Ağırlık: 8

Yakında ilk görevini vereceğim bekle.
    .
    Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 15, 2008 2:27 am Reply with quoteBack to top

Corç kızmıştı.

"Bu da ne demek oluyor! Sen benim kim olduğumu biliyor musun? Ben hayatımda tek bir karıncayı bile incitmedim!" diye haykırdı Yüce Kethuda'ya. Neden sonra korktu çekirgeden, konumunu hatırladı ve tüm havası söndü. "Tırtıl olabilirim. Evet tırtıl. Tırtıl yap beni. İsmim de Buş olsun. Canım da maksimum olsun. 300 yani. Oooh oh, nükleer bomba gelse ölmem artık. Hahaha..."

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 15, 2008 8:18 am Reply with quoteBack to top

.
    Seni eski hayatında çok mu şımarttılar evladım, bakıyorum alışmışsın zart zurt caka satmaya.

Neyse Buş sen de kariyerine şöyle bir tırtıl olarak başla bakalım:

Buş tp=0
    Tırtıl
    HP: 300
    Hız: 70
    Hasar: 1d6+1 (+1 kesme)
    Zırh:+5

Eşyalar:
    Nektar likörü: 2
    Dirilten aş: 2
    Top.Ağırlık: 8

Buş ve Yediş ikiniz iyi bir ikili olacaksınız anlaşılan. şimdi yola çıkın daha sonra aranıza katılan gafil ruhlar olacaktır. şimdi saat 5 yönüne gidin (karınca ağacına doğru) yakınlarda bir yerde kabadayı bir Kakalak türemiş. Miğfer takıp eline bir de sopa alınca millete terör estirir olmuş. Gidin ona söyleyin buralarda (hele de Kubbe’nin bu kadar yakınında) böyle şeyler yapıp böcükleri rahatsız etmesin, ayıp!

Çimen ve çiçek ormanının içinde fazla uzaklaşmadan (1.bölge sınırına yakın bir yerlerde) tepelerinden gelen bir ses duydular. Bu bir balarısıydı; yukarıdan bir çiçeğin tepesinden sesleniyordu Buş ile Yetiş’e. “Hop beyler, nektar lazım mı nektar? 20 nektarı 100 tpye bırarım, piyasanın yarı fiyatı ister misiniz?”

.
    Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 15, 2008 9:37 am Reply with quoteBack to top

"şuna bak yaa, yasak değil mi yarı fiyatına satmak. Bas git ARI MAYA, tp mp yok sana. Pekala bu kakalakın icabına bakarsak bize ne verceksin çekirge üstat?"

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 15, 2008 9:54 am Reply with quoteBack to top

Artemis Entreri wrote:
    "şuna bak yaa, yasak değil mi yarı fiyatına satmak. Bas git ARI MAYA, tp mp yok sana. Pekala bu kakalakın icabına bakarsak bize ne verceksin çekirge üstat?"
    Yukarıdaki balarısı bozulmuştu bu sözlere ve Buş'a bir el hareketi yaptı, uçarak uzaklaştı.

Yüce Kethuda telepatik olarak cevap verdi Buş'a: Size ne mi verecem? Keyfimden ne gelirse onu verecem! Beğenmeyen sendikasına şikayet etsin nıha hahha! Kahramanlık görmek istiyorum biraz, “adalet savaşçıları” konseptini benimseyin, anladınız mı!

Bu sırada öteden çığlıklar ve dayak sesleri geldi. Yediş ve Buş o yöne ilerlediklerinde başında kask ve elinde cop olan bir kakalakın bit yavruları arasına daldığını gördüler. Bitler sağa sola kaçışırken kakalak aralarından birini yakalamış sopayla kafasına kafasına vuruyordu. “Ben size buralarda toplanmayın demedim mi lan!?” diyordu bir yandan da.

.
    Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 15, 2008 10:04 am Reply with quoteBack to top

"Canımı ne sıkar biliyor musun Yediş?" dedi karıncaya dönmeden. Çnündeki sataşmayı izliyordu hala. "Bir kakalak! Ve daha da beteri, Kabadayı bir Kakalak! Hadi şunun icabından gelelim," diyerek saat 5 yönünde harekete geçti.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 15, 2008 10:47 am Reply with quoteBack to top

.
    Kakalak, Yediş'le Buş'u farkedince sopasını onlara doğru sallayarak "sizi ilgilendirmez, bak arkadaşlarım hemen şurada çağırırsam gelirler ikinizi de benzetirler ona göre," diye uyardı. "şimdi gidin buradan yoksa çağırıyorum bak beş arkadaşımı!"
    .
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 15, 2008 12:58 pm Reply with quoteBack to top

Yediş sinirlenmişti, buradan çabuk çıkmak için, bu şeyi ezmeliydi.Ezmek mi?O şey kendisinden büyüktü!Lanet olası bir kakalak kendisinden büyüktü.

Yediş Corç'a bakarak,

*Hey corç, borcum olsun, şimdilik önce sen saldır.Ben arkasına geçeceğim.*

Bir yay çizecek şekilde ilerlemeye başladı.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 15, 2008 3:07 pm Reply with quoteBack to top

"Arkamdaki çekirgeyi görüyon mu?" diye sordu Buş. "Adamı naapar biliyon mu? Bizi seni uyarmak için yolladı. O kasketlen zopayı bırakıp toz olmadığın vakit başın büyük belaya girecek ahbap. şimdi beni kızdırmadan toz ol burdan."

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 15, 2008 4:06 pm Reply with quoteBack to top

.
    “Bak günah benden gitti ama...” dedi Kakalak. Elindeki bit yavrusunu Buş’un üzerine fırlattı ve sopasını Yediş’in kafasına geçirdi. “Arkadaşlar buraya gelin! Buraya gelin çabuk!” diye çimenlerin gölgelerine doğru bağırıyordu. Çç böcük birbirlerine girdiler. Kakalak, ufak tefek olan Yediş’e vuruyordu durmadan. Buş 7 tane vurduğunda, Kakalak 8 tane yapıştırıyor, Yediş ise 9 vuruyordu.

Kavga Raporu:
    Buş tp=0 Tırtıl, HP: 300, Hız: 70, Hasar: 1d6+1 (+1 kesme) Zırh:+5
    Yediş tp=0 Karıncük, HP: 100, Hız: 90, Hasar:1d6+2 (+1 kesme, +1 sokma) Zırh: +5
    Coplu Kakalak HP: 200, Hız: 80, Hasar:1d6+1+1 (+1 asit), Zırh:+3+2=5 (Sopa: +1, Y.Miğfer: +2)

Yediş: 9 vuruştan 4ü +5i geçebildi, Top. Hasar: 7
    Kakalak: 8 vuruştan 3ü +5i geçebildi, Top. Hasar: 7
    Buş: 7 vuruştan 4ü +5i geçebildi, Top. hasar: 5

Yediş: 18 vuruştan 6sı +5i geçebildi, Top. Hasar: 13
    Kakalak: 16 vuruştan 5i +5i geçebildi, Top. Hasar: 10
    Buş: 14 vuruştan 7si +5i geçebildi, Top. hasar: 9

Buş HP: 300
    Kakalak HP: 200-7-5-13-9=166
    Yediş HP: 100-7-10=83

Yediş: 36 vuruştan 21i +5i geçebildi, Top. Hasar: 45
    Kakalak: 32 vuruştan 12si +5i geçebildi, Top. Hasar: 21
    Buş: 28 vuruştan 8i +5i geçebildi, Top. hasar: 10

Yediş: 36 vuruştan 21i +5i geçebildi, Top. Hasar: 44
    Kakalak: 32 vuruştan 21i +5i geçebildi, Top. Hasar: 41
    Buş: 28 vuruştan 10u +5i geçebildi, Top. hasar: 17

Buş HP: 300
    Kakalak HP: 200-7-5-13-9=166-45-10-44-17=50
    Yediş HP: 100-7-10=83-21-41=21-8 (%10 asit etkisi)=13

Taraflar birbirlerine yaklaşık 264 defa vurduktan sonra soluklanmak için durdular. Kakalak etrafına bakınıyordu, sanki çimenlerin gölgelerinden birilerinin çıkacağını ümit eder gibiydi. Birden acıklı, hatta ağlamaklı bir ifade takınarak “Tamam abiler vurmayın, tamam gideceğim yeter ki canımı bağışlayın!” dedi.
    .
    Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 15, 2008 4:39 pm Reply with quoteBack to top

"Gonuşma leyn!" diye bağıran Buş, kakalağın ensesine bir tane şaplattı eliyle. "Ver bakayım o coplan miiferi, belki o zaman affederiz seni. Ha bir de, dövdüğün tüm karincüklerden özür dileyecen, dostum Yedişten başlayarak. Ha ha evet biliyorum ismi çok komik!"

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 15, 2008 4:52 pm Reply with quoteBack to top

Yediş yere sırtüstü yatarken:

*Pırak yav!Sanki senin adın Dünya'nın, yok yok ters oldu bu, Böcükozmos'un en şahane adı.Ulan senin adın benimkinden beter be.*

Sonra ayağa kalkıp Kakalak'a baktı.

*Çp lan elimi!*

-Freddie Mercury
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 15, 2008 6:18 pm Reply with quoteBack to top

.
    Kakalak, yalaka bir şekilde el etek öper ve yaralı bir şekilde kaçar. Çzerindeki 1 sopa, 1 yarım miğfer, 6 fosfor, 8 mantara ekip el koymuştur.

“Yediş gözlerini kapa konsantre ol!” dedi Kethuda telepatik olarak. Yediş talimata uyduğunda birkaç saniye sonra içine bir yaşam enerjisi, vs dolduğunu hissetti ve bütün ağır yaraları iyileşti.

Derken Kethuda yine konuştu. “Yediş seni uzaktan iyileştirme gücümle iyileştirdim. Bu seferki benden olsun ama unutmayın her şeye olduğu gibi iyileşmek için de tp vermeniz gerekiyor,” dedi.

“Pekala şimdi size biraz tp ödülü vereyim: Kakalakın HPsinden ötürü 200 ve cesaretinizden ötürü 100, her birinize toplam 300er tp veriyorum. şimdi merkeze dönün de kendinize biraz eşya satın alın. Çzellikle silaha ihtiyacınız var gibi gözüküyor. Bu arada kakalak’tan aldığınız eşyaları da paylaşın, anlaşamazsanız ben tpye dönüştürüp paylaştırırım aranızda,” dedi Yüce Kethuda.

Yediş ve Buş başlarına herhangi bir olay gelmeden Kubbe’ye geri dönmüşlerdi.
    .
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum