Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 21
    Dün: 23
    Toplam: 90350

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1782
    Üye: 0
    Toplam: 1782

FrpWorld.Com :: View topic - Bu gün anladım!...
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Bu gün anladım!... View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    esen
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 08, 2006 9:47 am Reply with quoteBack to top

Çylesine sıcakki, nefes almakta zorlanıyorum... Düşüncelerim dağılmış durumda. Zamanın bana oynadığı bir oyunda seyirci olmak nasıl bir duygu, sana anlatmak isterdim ama kelimeleri bir araya getirebilecek güce sahip değilim. Nefes almak için her yolu deniyorum, bu boğucu ve ağır hava beni yavaş yavaş sindiriyor adeta...
    Bu gün anladım!!
    Anlamakta biraz geç kaldığımı kabul ediyorum, hatta kısaca geriden takip ediyordum diyelim ... Artık neyi yakıştırıyorsan onu söyle. Sacede tanıdığım her şey farklı yada tanıdığımı sandığım. Kızgın olmalıydım!! Ama hissetmiyorum hemde hiç , öylesine bir boşluk, garip bir huzur veriyor.
    Bu gün anladım!!
    Anladımda ne oldu...

Bu gün anladım...
    demek komik geliyor şu an, nede olsa beklediğim bir olgu değildi anladığım...
    Garip bir ruh hali içinde değilim, yada dünyayı farklı bir gözle görmüyorum.Daha doğrusu öylesine sıradan öylesine rutin bir günün başlangıcındayım. Evet bu gün bir kez daha anladım bu hayatta sevgiye ve hoş görüye yer olmadığını...

yaşama merhaba demek, yeni başlayan günü karşılamak... Kimi mutlu olmak kimi kahrolmak, küçük, bazende ulaşılmaz olmak, ne yazık anlaşılmamak yanlış anlamak, boşlukta kalmak, parasız dolaşmak, kazık atmak ve sırtından yara almak, saçlarını uzatmak yahut döküldüğü için kel kalmak... Yemek yemek, rejim yapıp yiyememek... Ya sevmek! sevdiğin için sevişmek

Bu gün anladım...

Gereksiz ne varsa atmayı ve Yaşamı bekletmemeyi...

Bu gün anladım...
    belkide anlamların en anlamsızı,
    ne için bir şeyleri feda ediyorum , ne için savaş veriyorum.
    İstediğime sahip değilim, daha iyi bir hayat söz konusu olmuyor.
    sanal kalmış duygular, boşlukta asılı kalmış arzular
    anlamak yeterli olsa
    bu gün anladım derdim...
    Back to top View user's profileSend private message
    Beckett
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Feb 08, 2006 10:22 am Reply with quoteBack to top

Hmmmm

Gerçekten mesajı 4-5 kere okudum ama neden buraya açtığınızı,yada nasıl bir ruh hali ile yazdığınızı anlayamadım Confused

Yani biraz daha fazla açıklamayı hakkediyorum herhalde,yoksa başlığı kilitleyip ve silmek zorunda kalacağım...

Bu da olumun
    ..... Bilmen gereken bunlar.....
    Geliyor zamanı Tanrıların;
    Hayatın ve Olumun...
    Shevarash
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Feb 08, 2006 11:09 am Reply with quoteBack to top

Beckettim deneme yazısı oluyor esen'in yazdığı, anlaşılmaktan çoktan anlatmak için yazıldığı kabul edilir. İçeriksiz değil, farklı sadece. Tabii ki ben sadece fikrimi söyledim silinecekse bu muhakkak sizin bileceğiniz bir şeydir yanlış anlaşılmasın...
    Beckett
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Feb 08, 2006 11:53 am Reply with quoteBack to top

Esen anlattı zaten bende anladım Smile

İlk başta bir moron ifadesi oluştu ama uykusuzluktandır.

Bu başlık altında geyik olmayacağını buradan belirtiyorum.Lütfen "yazın güzel olmuş,o iyi olmuş,bu yazamamış" gibi yorumlarda yapmayın.Sadece yazı yazın.Deneme yazısı yazın.

Hiçbirşey hakkında herşeyi yazın Cool

(Hafif Seinfeld havası oluştu ama sorun yok)

Bu da olumun
    ..... Bilmen gereken bunlar.....
    Geliyor zamanı Tanrıların;
    Hayatın ve Olumun...
    irikedi
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Feb 26, 2006 11:10 pm Reply with quoteBack to top

Beklentilerim çoktu galiba çok üzüldüğüm zamanlarda. Sonra nirvana dinlemeye başladım Smile ve nirvana'yı araştırmaya.

Tatlı göründü ilk başta.
    Hiçbir beklentin olmasın ki hiçbirşey kaybetme.
    hiçbirşey seni mutlu etmesin ki hiçbirşeye üzülme.
    kimseye hiçbirşey verme ki kimseden hiçbirşey bekleme.
    Etrafına bak. ağaçlar, nehir, rüzgar, yağmur, güneş, ay... bukadar güzellik varken neden başka birşey arayasınki?

nirvana'yı araştırdım mı dedim, yalan söyledim. arayıp bulduktan sonra bir iki kelime okudum sadece. onlarda yetti bana. bilmiyorum düşündüklerim belkide gerçekten değil nirvana. Boşversene...

forever nevermind!

Sonra dedim "ne gerek var". Bunları düşüneceğine sadece yaşa. O kadar. Sadece o kadar, fazlası değil. Kopmaya başlamıştım insanlardan. Herkes benden başka, ben herkesten başka. İnsanım sonuçta, insanın olabileceği kadar değilim. Olmak şart mı sizce? Tavana ulaşmadım. Ne gerek var tavana ulaşmaya, mükemmeli aramaya. Ne gerek var insanlardan kopmaya.

Anladım ki beklenti ne kadar fazlaysa beğeni o kadar az. fazla düşünmeyede gerek yok. frp oynarken fazlasıyla düşünüyorum zaten Smile

Nirvana mı? Geçenlerde albümünü indirdim. Sonra dinlemedim nedense. Lisede iyi gidiyode ama Smile
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    esen
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Feb 27, 2006 11:37 am Reply with quoteBack to top

Belki üstümüzden bir kuş geçer,
    Kanadından bir tüy düşer...

bu sözlerdi beni etkileyen ,garip bir melodi ardından söylenen. Ne anlamı vardı rüyalarımın her gece yastığa kafamı koyduğumda beni saran o garip anların.şimdilerde hayatıma yeni bir yön veriyorum işimi değiştirdim farklı bir ortam ve insanlar olacak artık
    ah yeni bir gün başlıyor ve selamlamak için uyanıyorum. Gitmem gerek belki yeni bir günde seninle olabilirim, ama söz vermiyorum!
    irikedi
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Feb 27, 2006 12:02 pm Reply with quoteBack to top

Rüyalarım, hayallerim olmasaydı ben ne yapardım. Düşünmezdim bu kadar fazlasını. şimdide düşünmüyorum, belkide düşünüyor bi tarafım. Gizlice, bana yakalanma korkusuyla.

Rüyalarım ve hayallerim olmasaydı gene aynı yerde olabilirdim ama kesinlikle aynı şekilde değil. Onlar olmasalardı aynı yaşayabilirdim ama cahilce, bilmeden. şimdiyse biliyorum, yürüdüğüm yola bile bile yürüyorum. Ve kendimi daha iyi hissediyorum.

Rüyalarıma ve hayallerime çok şey borçluyum. Onlar beni ben yapan, başkalarından ayıran. Hayata belki en acı verecek biçimde ama en derin şekilde baktıran.

Rüyalarıma ve hayallerime çok şey borçluyum...
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    esen
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Mar 30, 2006 2:17 pm Reply with quoteBack to top

Bezmişliğin sınırındayım... Her an mutlu olmayı dilediğim onca doğum gününden sonra mutluyum demek isterdim. Tükendim, bezgin bir bedenden ibaretim ya sonrası... Sonrası var mı? Acıya dayanıksız bu beden, görünüş aldatıcı ne iyi ne de kötü. Yapmak istediğim onca şey varken amaçsızca boş durmak iyi midir... Sanırım bazı şeyler değişiyor, zamanla birlikte ben de yaşlanıyorum. Büyümek! istediğim en son şeyken kölesi haline geldim. Artık eskisi gibi değilim, daha çabuk yoruluyorum, daha az uyuyorum ve daha az heyecan duyuyorum...Kısacası yaşıyorum, adı yaşamaksa...

Bu kadar kolay ve bu kadar zor olan nedir... İsyan etmek geçerken her an aklımdan, engel oluyorsun bana bilmeden. Dakikaların bir anlamı olabilir mi; zaman geçmezken. Ya böylesine öfken kime? Seni anlıyor değilim, tane tane anlat bana. Merak etme hiç bir önemi yok saniyelerin, seni bekleyen gölgenin. Kimi zaman boşlukta asılı duran, bu kadar zor mu kabul edilmek, anlamsız mı hissetmek...
    Türklider
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Thu Mar 30, 2006 2:23 pm Reply with quoteBack to top

Esen, şu denemelerini tek başlık altında toplasan daha iyi olur. Böyle başlık çöplüğü oluşması bi yana, lüzumlu başlıklarına da önyargıya neden oluyor... Esen'den inciler vs. diye başlık aç, orada döktür ocakbaşı'nda mümkünse...

Saygılarımla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Mar 31, 2006 5:29 am Reply with quoteBack to top

abi dikkat et bu başlık altına yazıyorum artık Very Happy
    Yener
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Mar 31, 2006 6:49 am Reply with quoteBack to top

Bence sen nereye denk gelirse oraya yazıyosun esen, hakkaten ocakbaşında bir başlık aç esen ablanızdan hikayeler ve denemeler :lol: diye hep oraya yazarsın hoş bir fikir Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri May 05, 2006 6:51 am Reply with quoteBack to top

Eğer fikir soruluyorsa, burada devam etsin derim ben...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri May 05, 2006 1:46 pm Reply with quoteBack to top

Fikirler, düşünceler, istekler ve arzular... Ne fark eder biraz orda biraz burda, sen anlamak istemezsen kim zorlar. Belkide boşuna bu çabalar, neden olsada vazgeçmelimi rüyalardan. Sigara dumanı arasında kaybolan umutlar...
    seraphima
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat May 06, 2006 6:32 pm Reply with quoteBack to top

Umutlar savrulur sigara dumanında, ateşinde bir kalp yanar.. sigaranın ucunda küle döner, ve bastırılır izmarit, ağızda acı bir tat bırakarak..On dakika sonra dayanamaz ruh, tekrar ellerini uzatır bir pakete sıkıştrılmış sarı uçlu düşüncelere.. ve tekrar yanar kalp, barındırdığı umutları ile birlikte..Biter mi bu kısır döngü, biter mi bu kaos......

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 16, 2006 5:23 am Reply with quoteBack to top

uuuu... pesimistik yazılar dökülüyor.. abi valla ruh halinizi anlayabiliyorum.. bende cok sıkıntılıyım... şimdi devam ettiresim yok ama bi ara bende bişeyler eklerim..
    ama yazı cok iyi gidio bence sizde devamını getirin...

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum