Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: KirbyJoine
    Bugün: 8
    Dün: 23
    Toplam: 90337

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1522
    Ãœye: 0
    Toplam: 1522

FrpWorld.Com :: View topic - Hangisinden çekinilmeli?
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Hangisinden çekinilmeli? View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Chade_Fallstar
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Nov 19, 2005 8:12 pm Reply with quoteBack to top

belkide acizliğinin yanında kalın kafalısın belkide... Dil şimdi orda snin kimden korkucağın snin kim olduğuna bağlı demek istedim.

Bn gerçekten de nie kimseden korkuyiımki :twisted: bn sadece yetenekliden yada sadece zekiden çekinmem bn ikisinin birleşimi bi hırsızdan çekinirim ondanda kork snde ille birinden çekinceksen bnden çekin hatta çekinmekle kalma kork
    Back to top View user's profileSend private message
    paul sernine
    Gölge Ustası

PostPosted: Sat Nov 19, 2005 8:31 pm Reply with quoteBack to top

farklı fikirlere sahip olsakda iletişimin ne kadar önemli olduğu konusunda uzlaşacağımıza inanıyorum.sarfedilen cümlelerden hangi anlamların çıkarılmasının daha doğru olduğu konusuna girmycem,tabiki senin için sakıncası yoksa.

Quote:
    bn sadece yetenekliden yada sadece zekiden çekinmem

düşüncesine kesinlikle katılmıyorum.zeki karakterler yeteri kadar zekilerse,yetenekli karakterleri kullanabilirler.zekanın hafife alınmaması gerektiğine inanıyorum.kaldıki benim rp'im zeka üzerine,zekice hazırlanmış planlar üzerine kurulu.üstesinen gelinmesi zor görünen,yeteneklerin ağırlıklı olarak kullanılmasıyla uğraştıracak görevleri zeka sayesinde,başka karakterleri kullanarak zorlanmadan aştığım oldu.seninle daha yakından tanışmak,bu oyunları tartışmak ve fikrini almak isterim.uygun görürsen msn'ime rahatlıkla ulaşabilirsin.

özetle zekanın önemine inanıyorum.yeri gelince zeka,bilgi ve geleceği görme yetisi çoğu yeteneğin açamayacağı kapıları açabilir.bu benim fikrim,katılmak yada katılmamak tabiki sana kalmış.fikrine saygı duyarım,gerekirse cevabını vermeye çalışırım.

saygılarımla
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Chade_Fallstar
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Nov 19, 2005 8:40 pm Reply with quoteBack to top

anladım ne demek istediğini

ama o zeki elemanın elinde yeterli olanak yoksa o eleman bi hiç deilmidir?
    yeteneği ve zekası olansa fırsatı görür yeteneğini kullanır

bu tabii bnim fikrim herkesin fikrine saygım vardır ama kabul etcem die bi şart yok Dil
    Back to top View user's profileSend private message
    paul sernine
    Gölge Ustası

PostPosted: Sat Nov 19, 2005 9:15 pm Reply with quoteBack to top

Quote:
    ama o zeki elemanın elinde yeterli olanak yoksa o eleman bi hiç deilmidir?

o eleman bir hiçtir ama zeki elemanın elinde olanağı olacağına inanıyorum.

Quote:
    yeteneği ve zekası olansa fırsatı görür yeteneğini kullanır

bence zekasınıda kullanmalı.bugüne kadar karşılaştığım hırsızların çoğu yetenekleri ve zekalar doğrultusunda hareket ettiler.ama yetenek ağırlıklı.

örneğin hırsızlık için bir mağaraya girmek gerekiyorsa hırsız düşünür.nezaman girsem,hangi yolu izlesem vs. en zekice olduğuna inandığı zamanda,zekice olduğuna inandığı yoldan ilerler.sonuçta yeteneklerini ve zekasını kullanmış olur.

benim stratejilerim daha farklı.mağaraya girmem gerekiyosa en uygun zamanı beklemekten ziyade en uygun zamanı oluşturmaya çalışrım.bunun için araştırır,gözlemler,bilgi toplarım (bu arada bilgi kaynaklarının güvenilirliği tabiki çok önemli).elde ettiklerimin doğrultusunda planımı yapar,mağarayı mümkün olduğu kadar :!: savunmasız hale getiririm (bu arada kastettiğim sahipsiz değil,çete vb. kontrolünde bir mağara).

araştırma sonucunda belkide iş öyle bir hale gelir,öyle bir plan yaparımki elimi kolumu sallaya sallaya,nöbetcilerin selamlarına karşılık vererek içeri girer istediğimi alır ve çıkarım.içerdeyken onuruma bir davet verilmiş,şarap ve yiyecek ikram ediliyorda olabilir Cool ama tabiki bunlar hiiiiiiiç sık olmaz.sadece örnek Very Happy

"şimdi sen bunları yaparken yeteneklerini (skill) kullanmıyo musun" diyebilirsin.yeri gelince tabiki kullanılır.ama bahsettiğim iki plan arasındaki farkı anlatabildiğimi düşünüyorum.biri yetenek ağırlıklı,diğeri zeka ağırlıklı.ve burda asıl önemli olan planın nekadar zekice olduğu ve nekadar az risk içerdiği.risk ihtimali fazlaysa yeteneklere ihtiyaç fazla olur.

Quote:
    bu tabii bnim fikrim herkesin fikrine saygım vardır ama kabul etcem die bi şart yok

kesinlikle

birbirimizi anlamamız ve karşılıklı saygı çok güzel.fikir birliği okadarda önemli değil Smile
    barabus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Nov 23, 2005 10:11 am Reply with quoteBack to top

işinni bilen hırsız herzaman tehlikelidir hangi yolu izlerse izlesin, ama bu yollar yanlış yollar önemli olan ii bişeyler yapabilmek, Very Happy parayı bi kere hakkıyla kaznmayı deneyin emin olun keyfi daha fazla olcak..

//FalcoN; Mesaj birleÅŸtirildi
    MaNiak
    Gölge Ustası

PostPosted: Sun Dec 25, 2005 9:20 pm Reply with quoteBack to top

saol ama ben paramı zaten hak ederek kazanıyorum belki de aldığı parayı en çok hak eden lerden biriyim ben hangi oduncu ortaya hayatını koyuyor para kazanmak için ben koyuyorum

ben ne kadar kudretliyim bilemem buna siz karar verin ma ben bir hırsızdan korkarım çünkü hırsız çalar ne olursa olsun çalar...
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    FrontsideAir
    Gölge Ustası

PostPosted: Tue Dec 27, 2005 8:55 pm Reply with quoteBack to top

Ya kim bu selçuk parsadan, tanımıyorum ki??

Neyse, sanırım en çok korkulan görülmeyen ve bilinmeyendir. Ama her şeye hazırlıklı ve disiplinli biriysek o zaman o kadar da korkmayız.

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

GeçmiÅ?in sayfalarına gömülü kullanıcı..
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    paul sernine
    Gölge Ustası

PostPosted: Tue Dec 27, 2005 10:59 pm Reply with quoteBack to top

sitenin tekinden kopyaladığım gibi yapıştırıyorum

Selçuk Parsadan
    Tansu Çiller'in başbakanlığı döneminde Aralık 1995 seçimlerinden önce emekli Orgeneral Necdet Çztorun'un adını kullanarak örtülü ödenekten 5.5 milyar lira alan dolandırıcı.

ekşisözlüğe bakarsanız eleman hakkında değişik yorumlar okuyabilirsiniz.

denildiği gibi adam dolandırıcı.zamanında başbakanı dolandırmış.gerçi on sene geçmiş üzerinden.hatırlamayanların yada tanımayanların olması çok normal.yada dikkat etmediniz.

kastettiğim buydu.kimisi sessizce ilerler,gölgelerde saklanır vb çalar.kimisiyse dolandırır,selçuk parsadan gibi.daha açıklayıcı olması için bu ismi kullandıım ama ortalığı dahada karıştırdım galiba Very Happy

diyebilirsiniz "neden dolandırıcı demedinde işi uzattın" dolandırıcılık denilince daha basit kurguların aklınıza gelebileceğini düşündüm.örnek verirken başbakanı dolandırmış birinini göstermek düşüncemi daha iyi anlatmamı sağlayabilirdi.

hatam varsa kusuruma bakmayın.düzeltmek için elimden geleni yapmaya hazırım.

saygılarımla
    FrontsideAir
    Gölge Ustası

PostPosted: Wed Dec 28, 2005 2:01 pm Reply with quoteBack to top

Cavit Çağlar fln desen daha anlaşılır olurdu.

Tabii onalr ayrı bi kategoriye giriyo. Yani ona thief diyemezsin. O ayrı bi kit falan olur anca dolandırıcı fln diye.

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    MaNiak
    Gölge Ustası

PostPosted: Wed Dec 28, 2005 9:22 pm Reply with quoteBack to top

abi bunnar güzel örnekler ama ben kendimi örnek göstermek iştiyarum(megolamanca)
    hırsız dediğin aşşadan yükselir seçilir dewam eder ve en iyi olduğunda bu işi brakır amaçları idealleri büyür zevkleri değişir şana şöhrete ihtiyaç duyar lüxe kayar aklı fikri daha yüksektedir yönetmek ister
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    paul sernine
    Gölge Ustası

PostPosted: Fri Dec 30, 2005 5:23 pm Reply with quoteBack to top

Quote:
    Cavit Çağlar fln desen daha anlaşılır olurdu.

olmazdı.çünkü anlatmak istediğim onun gibi bi karakter değil.örneğin karakter bakandır ve bakanlığın getirilerini kullanarak iş yapar yada bi ünvanı yoktur gene iş yapar.ikincisi anlatmak istediğimdi.

Quote:
    Tabii onalr ayrı bi kategoriye giriyo. Yani ona thief diyemezsin. O ayrı bi kit falan olur anca dolandırıcı fln diye.

kimseye thief demedim.sadece hangisinden daha çok çekinirsiniz diye sordum.tabiki ikisindende çekinmem diyenler olabilir.onlara sözüm yok.sorum çekinenlere.

tabiki görülmeyen ve bilinmeyenden çekinilir.bu konuda FrontSideAir ile aynı fikirdeyim.hırsız için görülmemek,dolandırıcı içinse bilinmemek çok önemli olmalı.herşeye hazırlıklı olabiliyorsak ve yeteri kadar disiplinliysek o zaman o kadarda korkmamıza gerek yoktur.gene FrontSideAir ile aynı fikirdeyim.

MaNiak'ın sözleri bana saygı duyduğum bi karakteri hatırlattı.şüphesiz kibirli ve ego sahibiydi ama işini çok iyi yapıyodu.gördüklerimin en iyisiydi.şunları söylemişti bi keresinde:

ben kim miyim?ben efendiyim.isteyen ve yapabilen kişiyim... irademe sınır yoktur.gücüme sınır yoktur.en zenginden daha zenginim,zira onların serveti benimdir.en güçlüden daha güçlüyüm,zira onlarınki benim hizmetimdedir

buna benzer birşeydi söyledikleri.anladığım kadarıyla MaNiak emekli oldukdan sonra yönetmek istiyor,isteyen olmadan önce yönetmek ister falan.bence iyi,gerçekten çok çok ... çok iyi bi rogue emekli olmadan önce isterse herkesi yönetebilir.belkide kendisi hariç...
    ussiyiness
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Mar 11, 2006 11:28 am Reply with quoteBack to top

ben bir hırsız olarak karanlığı seçenlerden korkarım, diplomasiyle hiç bi şekilde kandırılacağımı zannetmiyorum. çünkü iyi bi hırsız hiçbir zaman kimseye tam anlamıyla güvenemeyacağini bilir, ve her zaman B planını hazırda tutar
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    FrontsideAir
    Gölge Ustası

PostPosted: Sat Mar 11, 2006 9:54 pm Reply with quoteBack to top

Paul'un sözlerinden sonra aklıma başka bir şey geldi. Normalde ben de onun bahsettiğin türden insanlardan korkarım:

Quote:

ben kim miyim?ben efendiyim.isteyen ve yapabilen kişiyim... irademe sınır yoktur.gücüme sınır yoktur.en zenginden daha zenginim,zira onların serveti benimdir.en güçlüden daha güçlüyüm,zira onlarınki benim hizmetimdedir

Ancak akla bir ihtimal daha geliyor. Bu adam tüm dünyanın görünmez hakimidir, herkesin gücü ve parası kendi emrindedir. Sonra birden uyanır ve bir bakar ki bütün çabaları ve gücü yok olmuş, çünkü bütün yaptıklarını bir psionic'in beynindeki plane'de yapmış :lol: (matrix gibi bir şey yani. Zenginsiniz ve sonra matrixte olduğunuzu fark ediyorsunuz gibi)

Çok sevdiğim bir seri olan Gediksavaşları Efsanesi'nin başında bir söz vardır, tam hatırlayamıyorum ama bir insanı ancak zihnine hapsedebilirsiniz gibi bir şeydi. Hatta okuyanlar için Çlüm Kapısı'nda da bu türden olaylar oluyordu.
    Spoiler:
    1. kitabın sonunda Alfred'in ejdere yaptığı büyü ve Sang-Drax'ın Samah'a yaptığı büyü.

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

paul sernine
    Gölge Ustası

PostPosted: Mon Mar 13, 2006 4:24 pm Reply with quoteBack to top

ussiyiness wrote:
    ben bir hırsız olarak karanlığı seçenlerden korkarım, diplomasiyle hiç bi şekilde kandırılacağımı zannetmiyorum. çünkü iyi bi hırsız hiçbir zaman kimseye tam anlamıyla güvenemeyacağini bilir, ve her zaman B planını hazırda tutar

iyi bir hırsız kimseye tam anlamıyla güvenmeyeceğini bilmeli, peki kendisine ne kadar güvenebilcek. ya birileri hırsızın kendisiyle, karakteriyle oynuyorlarsa... hırsız o zaman neye güvenecek?

her zaman B planını hazırda tutmalı, ya birileri B planını tahmin edebiliyorsa ve aslında B planını yapmasını istiyorlarsa?

kişilerin diplomasiyle kandırılabileceklerine inanıyorum. eğer kapalı kutuysanız, hakkınızda hiçbirşey bilinmiyorsa, diplomasi sırasında renk vermiyorsanız ( bu nasıl olcaksa, iş yetenek puanlarına bakar ) o zaman diplomasiyle kandırılamayabilirsiniz. aksi zor.

........................................................................

FrontsideAir söylediklerin biraz uçuk ama bir o kadarda gerçek olabilir. ama seni temin ederim bahsettiğim şahıs senin bahsettiğin gibi değil Smile
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum