Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 38
    Dün: 35
    Toplam: 90402

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 2101
    Üye: 0
    Toplam: 2101

FrpWorld.Com :: View topic - Magic Kart Trade
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Magic Kart Trade View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    trulias
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jul 30, 2006 6:31 pm Reply with quoteBack to top

arkadaşlar cloudpost ve mirrodin's core adlı landleri arıyorum.

bu arada tek kart olarak birden fazla mana veren ve bunun dışında kötü bir getirisi olmıyan bir kart veya kartlar bilen varsa onuda öğrenmek isterim. gerçi öyle birşey hiç duymadım ama belki gözümden kaçmıştır. ravnicada öyle kartlar var ama ininçe bir landi elinize gönderiyorlar, onların dışında birşey bilen varsa lütfen söylesin
    Back to top View user's profileSend private message
    mikael
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jul 30, 2006 9:53 pm Reply with quoteBack to top

Quote:

bu arada tek kart olarak birden fazla mana veren ve bunun dışında kötü bir getirisi olmıyan bir kart

Böyle bir kartın mutlaka bir veya birkaç dezavantajı olur. Bu kategoride eski kartlardan birkaç tane sayabilirdim ama bildiğim kadarıyla sen yeni kartlardan istiyorsun. Yeni basımda Urza's Mine, Urza's Tower, Urza's Power Plant üçlüsünden iyisini bulabileceğini sanmam ki bu da sağlam bir üçlüdür.
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    trulias
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jul 31, 2006 9:51 am Reply with quoteBack to top

teşekkür ederim. şayer urza üçlüsünden olanlar varsa mesaj atarlarsa sevinirim. ayrıca hala cloudpost ve mirrodin's core arıyorum.
    ranger_ilvetus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 12, 2006 5:08 pm Reply with quoteBack to top

[quote="trulias"]arkadaşlar cloudpost ve mirrodin's core adlı landleri arıyorum.

bu arada tek kart olarak birden fazla mana veren ve bunun dışında kötü bir getirisi olmıyan bir kart veya kartlar bilen varsa onuda öğrenmek isterim.

Witch Engine, Dark Ritual ve elbette efsanevi Black Lotus bunlardan sadece birkaçı. Bu tarzda kartlar daha sonraları da basıldı ama tüm blokları teker teker taraman lazım, çünkü nerde ne basıldı tam hatırlamıyorum ben de.

Back to top View user's profileSend private messageICQ Number
    mikael
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 12, 2006 5:47 pm Reply with quoteBack to top

[quote="ranger_ilvetus"]
    trulias wrote:
    arkadaşlar cloudpost ve mirrodin's core adlı landleri arıyorum.

bu arada tek kart olarak birden fazla mana veren ve bunun dışında kötü bir getirisi olmıyan bir kart veya kartlar bilen varsa onuda öğrenmek isterim.

Witch Engine, Dark Ritual ve elbette efsanevi Black Lotus bunlardan sadece birkaçı. Bu tarzda kartlar daha sonraları da basıldı ama tüm blokları teker teker taraman lazım, çünkü nerde ne basıldı tam hatırlamıyorum ben de.

şunu da belirtmek isterim; Dark ritual banlı bir kart, yani turnuvalarda oynanamaz.

Black Lotus'a gelince...

...Fiyatının 2500 (ikibinbeşyüz) dolar olması gibi heves kırıcı bir faktör içermesi dışında harika bir kart Very Happy
    trulias
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 13, 2006 8:30 pm Reply with quoteBack to top

black lotus zaten alfa kartı bildiğim kadarıyla. 2500 dolarda bilmiyorum biraz abartı, sonuçta kartın üzerinde "oyunu kazandınız" yazmıyor Very Happy . aslında birkaç kart buldum ama görünüşe göre magic in işleyişi gereği illaki basic land lere bir bağımlılık olacak.

dur bakalım belki yeni sette ilginç birşeyler çıkar Rolling Eyes
    ranger_ilvetus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 13, 2006 11:48 pm Reply with quoteBack to top

trulias wrote:
    black lotus zaten alfa kartı bildiğim kadarıyla. 2500 dolarda bilmiyorum biraz abartı, sonuçta kartın üzerinde "oyunu kazandınız" yazmıyor Very Happy . aslında birkaç kart buldum ama görünüşe göre magic in işleyişi gereği illaki basic land lere bir bağımlılık olacak.

dur bakalım belki yeni sette ilginç birşeyler çıkar Rolling Eyes

Lotus'un daha yeni basımları da var gerçi, tabi onlar da 179 $ dan başlıyor:D

Yani bunları örnek teşkil etsin diye yazmıştım aslında, mesela Dark Ritual'in Creature olanı var, Priest of Gix.Ama hakkıyla kullanmak için graveyard döngün olması lazım.Debtors' Knell'le haddinden fazla kullanışlı hale geliyo örneğin Wink

Dediğim gibi, bloklarla edisyonları şöyle güzelce bi tararsan aradığın tipte kartlar bulursun mutlaka.

ranger_ilvetus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 13, 2006 11:52 pm Reply with quoteBack to top

Ha, söylemeyi unuttum; evet yeni sette ilginç bişey var; yeni bi tane Lotus'umuz var artık OK

http://www.wizards.com/magic/images/mtgcom/arcana1000/1148_hsahp0hynvgb03z1.jpg

trulias
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 14, 2006 10:41 am Reply with quoteBack to top

tam anlamadım, oyundan silince 3zaman pulu veriyor, her zaman pulu içinde 3mana veriyor sanırım.

bilmiyorum belkide ben strateji hatası yapıyorum ama, benim izlediğim yol karşındaki kişinin kartları ne olursa olsun tek bir sabit destem olması. bazı insanlarda birden fazla deste kullanıyorlar sanırım ama ben pek mantıklı bulmuyorum. bu yüzden oldum olası artifactlare pek güvenemem(elimde darksteel forge olmamasınında bunda ciddi bir etkisi var tabi Very Happy )

nonbasic landlerden kurulu bir deste belki daha işlevsel olabilir, özellikle şu çok renkli destelere yoğun bir eğilimin olduğu günlerde Smile

bu arada ben şu ana kadar en fazla yeşillerde 13-13lük bir yaratık gördüm, daha şişkin bir yaratık bilen varmı?
    ranger_ilvetus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 14, 2006 12:12 pm Reply with quoteBack to top

Yeni lotus kartının olayı, oyuna direk girmemesi.oynamak istediğinde, oyuna direk gelmek yerine kendini oyundan remove ediyor, zaten dikkat ettiysen mana costu da yok kartın.3 adet time counter koyuyor.sen kartı oynadığın turdan sonraki her turunun upkeep kısmında bu counterlardan bitini siliyosun, 3 counter da silindiğinde lotus oyuna giriyor.Yani sen oynadıktan 3 tur sonra oyuna giriyor.

Eğer multicolor bi deste yapmak istiyorsan eskinin Sliver destelerine ve yeni Nephilim destelerine şöyle bi göz at derim.Ayrıca ben de 2 farklı deste kullanıyorum, biri yeşil siyah zombie destesi, diğeri de mavi siyah deck out destesi.Farklı destelrle oynamak kesinlikle insana farklı bakış açıları sağlıyor, tavsiye ederim.

Evet, oyuna bu kadar güçlü nien tek yaratık yeşil.Ama mesela Serra avatar var, beyaz Life Gain destelerinde ortalığı yerle bir ediyor.Ya da sürekli pump olan Yavimaya Enchantress gibi kartlar var.Mesela 9.edisyon theme decklerinden iki yeşil karşı karşıya geldiğinde Yavimaya Enchantress 19/21 olabiliyor.

Ama yaratıkların bu kadar şişkin olması gözünü boyamasın, Trample özelliği olmadıkça ve destroy yediği sürece hemen hemen hiçbir yaratık kullanışlı değildir. Smile

trulias
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 14, 2006 1:08 pm Reply with quoteBack to top

şuandaki favori kartım (belkide oyundaki en iyi kart) plated slagwurm dur ki, sağolsun setsuna sayesinde bende iki tane var. acıkcası ne yalan söyliyeyim, iki tane daha olsa hayır demem Very Happy . mavi desteyle beraber kullanılınca inanılmaz kombolar yapabiliyor. gecenlerde bizim çocuklarla bir iki maç yaptım, oyundan kaçıyorlardı Very Happy

birde ayrı bir anket konusu belki ama sizce en güçlü kart(tüm yönleri düşünülerek en işlevsel kartta desek olur) hangisidir ne dersiniz?

bence dragon tyrant en önemli aday ama yinede bilmiyorum. beyazlarda bir melek kartıda vardı sanırım...
    ranger_ilvetus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 14, 2006 1:22 pm Reply with quoteBack to top

[quote="trulias"]
    birde ayrı bir anket konusu belki ama sizce en güçlü kart(tüm yönleri düşünülerek en işlevsel kartta desek olur) hangisidir ne dersiniz?
    quote]

Counterspell. 7. edisyondan sonra tekrar basmadılar zaten.şu anda da banlı.Adam isterse üstünde "target player loses game" yazan bi kart insin, sende counterspell olduğu sürece indirmezsin oyuna.Karşındakinin oyunu tamamen senin elinde,neyin oyuna gelip gelmeyeceğine sen karar veriyorsun dahası var mı? Smile

Karşı taraf için çok sinir bozucu tabi, orası ayrıVery Happy

trulias
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 14, 2006 1:57 pm Reply with quoteBack to top

bilmiyorum, bazı kartlar karşılanamazdırlar zaten. ama yinede sakat kartmış banlamakla iyi yapmışlar. elinde şuanda trade için düşündüğün bir kart listen varmı? sayet bir liste gönderirsen site içi platforma bir kişi daha katılmış olur.

ben kendi adıma mesala şu anda Levitation kartının son basımlarından arıyorum?
    mikael
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 14, 2006 2:03 pm Reply with quoteBack to top

Quote:

sayet bir liste gönderirsen site içi platforma bir kişi daha katılmış olur

Böyle bir liste gönderirsen ben de şu şekilde incelemek isterim: Surprised
    ranger_ilvetus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 14, 2006 4:09 pm Reply with quoteBack to top

Biz burda kendi aramızda sürekli trade yaptığımız için çok az rare kartım var ama bi liste çıkarmaya çalışırım.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum