Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 39
    Dün: 35
    Toplam: 90403

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 2094
    Üye: 0
    Toplam: 2094

FrpWorld.Com :: View topic - Sizi odanızdan dışarı çıkartacak bir haber ! Han proj
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Sizi odanızdan dışarı çıkartacak bir haber ! Han proj View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    EruannaRoss
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Dec 29, 2010 5:51 pm Reply with quoteBack to top

Merhabalar..Bizler sizlere büyük bir fırsat sunuyoruz.FRP'yi bir adım daha ileriye taşımak için çalışmalara başladık.Sakarya'da ormanın içinde bir han inşa ediliyor.Burası bir "FRP kafe" olmayacak.Burası gerçek bir han olacak ve içeride gerçek zamanlı frp oynanacak..Hancı ve size hizmet eden yardımcıları olacak.Kostümleriniz ve silahlarınız bizden...Etrafında ormanlar,dağlar,göller olan bu han içerisinde konaklayabileceksinizde...İstanbul'a 2 saat uzaklıktaki bu mekanda herşey farklı bir dünyaya aitmiş gibi tasarlanacak.Sizlere verdiğiniz ücret karşılığında bir kese altın verilecek.Bu kese içindeki altınları istediğiniz şekilde kullanabileceksiniz.Altınlarla,Bira silah,artifact veya harita satın alabileceksiniz. Bunları size hancı temin edecek..Ve handa hep köşede tekin olmayan bir adam oturacak..Altın ile ondan bilgi de alabileceksiniz..İsterseniz tüm gününüzü handa zar ile frp oynayarak geçirin.İsterseniz etraftaki ormanlarda canlı oynayarak...Ama orada size süprizlerimiz olacak..Karşınıza heran bir elf yada bir orc çıkabilir..veya artifact bulabilirsiniz..Fakat ne yazıkki bir süre daha sizi bekleteceğiz.. Sevgiler...

Han etrafındaki bazı mekanlar

Elf ormanı (Lithoniel)
    http://postimage.org/image/2rbccapc4/

Yeşil Düzlükler
    http://postimage.org/image/2rbpklhac/

Efteni Bataklıkları
    http://postimage.org/image/2rc9f1n7o/

şelale Yolu
    http://postimage.org/image/2rcrlygn8/
    Göller
    http://postimage.org/image/2rd9sva2s/

Han ve yaratacağımız dünya ile ilgili bazı resimsel çalışmalar
    Crow inn
    http://postimage.org/image/2rdjq3d1g/

Elven stone
    http://postimage.org/image/2rdoopeis/

Hanın 3d modellemesi ( şu an yapısal olarak mevcuttur)

http://postimage.org/image/2re1x06h0/

Last edited by EruannaRoss on Wed Dec 29, 2010 6:05 pm; edited 3 times in total
    Back to top View user's profileSend private message
    Kilndar
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Dec 29, 2010 5:54 pm Reply with quoteBack to top

Harika bir proje gerçekleşirse gelmeyi dörtyüz gözle bekliyorum
    Kilndar
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Dec 29, 2010 6:00 pm Reply with quoteBack to top

FOTOğRAFLARA BAKTIM ve gerçekten çok beğendim ortam harika ve yüzüklerin efendisi andırıyor shire taraflarını mükemmel ama biraz daha olay hakkında bilgi verirsen süper olur yani katılım ücreti saat yer yemek filan ( Yer ve yemek sanırım reel frp oynarsak altınlarla olacak ) ve bunun gibi diğer şeylerdende biraz bahsedebilirmisin ( ORCLAR GİBİ MESELA ÇLMÇCEZ DEMİ LA x) Very Happy ) ELLERİNE SAğLIK AYRICA
    Lugtarias
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed Dec 29, 2010 8:51 pm Reply with quoteBack to top

Açıldığı gibi atlar geliriz.

Site Ã?izeri

PostPosted: Thu Dec 30, 2010 9:02 am Reply with quoteBack to top

Aaa, çok ilginç. Kilndar duygularıma tercüman olmuş, mekana bayıldım ben de. Hakikaten Yüzüklerin Efendisi'nden kareler gibi. Sakarya güzel yerdir ama böyle bir FRP ortamına uygun olduğunu bilmiyordum.

Kilndar wrote:
    ORCLAR GİBİ MESELA ÇLMÇCEZ DEMİ LA

Aynısı benim de aklıma geldi Very Happy Bize temin edilen kılıçlar kör olsun da, birbirimizi kesmeyelim.
    Yalnız Kilndar, büyük harf olayına dikkat edersen seviniriz.

Bir düşüncem olacaktı benim. Yani şimdi sonuçta Türkiye'de Türklerin kurduğu bir handan bahsediyoruz ama tamamen yabancı etkisi altında... Yani ork yerine gulyabaniler olsa. Ya da Crow Inn yerine Karga Hanı. Elf bizim kültürümüzde yok, Elven Stone değil de Peri Taşı olsa o. Gökten indiğine inanılsa bu taşın ve fantastik Türkiye'nin hac merkezi olsa, gidip ziyaret etsek orayı. Mesela yani, fikir üretiyorum beş dakikada.
    Daha orijinal olmaz mı ve bize daha özgü... Yabancıların ilgisini bu daha çok çekebilirdi, yılın belli zamanlarında festival düzenlenebilir, uluslararası olabilir bu. Çünkü mekan şahane.

Benim bir isteğim var, bir demirciyle anlaşalım, kendimize zırh ve silah dövdürtelim. Herkes parasını verip istediğini yaptırsın/alsın. Tabii bir terzi ile anlaşıp kıyafet de diktirtmeli. Çok isterim. Tek başıma böyle bir demirciyi nerden bulurum bilmiyorum ama topluca olursak, birimizin tanıdığı felan hallederiz.

Tabii kendimize özgü fantastik dünya dedim ama tabii DnD üzerine bu hanı kuruyorsunuz. Keşke kendimize ait bir monster manual'imiz olsa. Bu sitede birkaç kişi birleşip belki oluşturabiliriz kendi kültürümüze ait bir ırklar kitabı. DnD kurallarına göre ayarlarız her şeyi. Bilmiyorum, çok düşündüm yoruldum. Yeter bu kadar yazdığım Very Happy

Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Dec 30, 2010 12:28 pm Reply with quoteBack to top

Possessed wrote:
    Bilmiyorum, çok düşündüm yoruldum.

Yormayın Possessed'in kafasını ya! Dil

Hep böyle bir şeyler olsa da gitsek dedim, çok hoş gibi aslında. Possessed'e katılıyorum aslında, elfler, troller falan yok bizim kültürümüzde. En azından isimlerin Türkçe olması iyi olacaktır.

Hatta setting'in Osmanlı tarzı bir yerde geçmesi güzel olabilir, düşününce. DnD mesela hep orta çağ zamanlarında avrupayla ilgili, ama bu onun daha güzel olduğunu göstermiyor. Sadece Türkiyede böyle şeyler fazla çıkmadığından dolayı gözümüze güzel görünüyorlar. Halbuki böyle bir settingden daha güzel şeyler çıkabilir... Daha da orijinal olur, ses getirir. Çbür türlü FRP'ciler dışında kimse bu olayı umursamaz, dediğim gibi olursa haberlere bile çıkar Very Happy

Site Ã?izeri

PostPosted: Fri Dec 31, 2010 8:55 am Reply with quoteBack to top

Eheh, sorma ya finaller, teslimler... Yoruldum be. Koca otel projesini bitirip teslim etmek için 4 gün verdiler Neutral Bitecek de hepimiz göreceğiz Very Happy Yılbaşı yalan oldu, ders çalışarak gireceğiz yeni yıla. Aman artık not umrumda kalmadı, geçeyim de bitsin.

Yurt dışındaki festivallerle ilgileniyordum bir ara, hatta Macaristan'da her yıl düzenlenen bir festivali gözüme kestirmiştim Very Happy İnsanlar şık şık giyinip turnuvalar felan düzenliyorlar, çok hoş, imrenmemek elde değil... Kostüm ve ekipman tedarik edebilsem koşa koşa gideceğim o festivale. Bazı demirciler var, internetten sipariş alıp kargoluyorlar. Ama yurt dışı olduğu için çok pahalı, Türkiye'de bir demirci bulamaz mıyız demir dövebilen.

Alenthas, Osmanlı'dan biraz öncesi daha oturur bence tema olarak. Selçuklu dönemi, İran üzerinden gelmiş Orta Asya kültürlü Türkmenler ve İslam mistisizminin yükselişi, bir tarafta da Roma İmparatorluğu'nun son parçası Bizans, yani bir sürü kültürün sentezi Anadolu, mükemmel tema bence. Avrupalılar halt etmiş, iki şövalye ve bir vampirle kaç kitap yazdılar Razz

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 03, 2011 7:42 am Reply with quoteBack to top

Düşünce güzel ama çok açılmayın derim.

- Oradaki çiti siz koymadıysanız bir sınır belirtmektedir. Elinde kılıçla, baltayla buraya giren insanları istemeyenler olabilir.

- Sadece cafe olarak açılanlar da, FRP ile ilgili malzeme satarken cafe gibi çalışanlar da iflas etmiştir. Sizin proje ise çok geniş çaplı. Türkiye'de benzin pahalı, FRP küçük bir odada dahi oynanabilir.

Arazi sizin ise öncelikle bilmemne-CON ile orayı insanlara tanıtın bence. Projenizi tanıtabilir, destek alabilirsiniz. Convetionlara gidenler bu gibi fikirlere çok açık ve çok daha katılımcı oluyorlar. Çzellikle live-action için mekan sıkıntısı çekme ihtimali olan üniversite kulüpleri.

Han yerine öncelikle bir çadırkent ve satışlarınızı yapabileceğiniz daha küçük bir kulübe belki de başlangıç için daha iyi olabilir. Bu gibi projelerde sadece FRP camiasına güvenmemek gerek bence.

Türkçe isiler konusunda da Possessed ile aynı fikirdeyim. Hatta giysilerde bizim kültürümüze daha yakın seçimler çok daha renklendirebilir. (Mesela ipek giysili cengizhan askerleri gibi giyinmiş elfler, Kelt gibi giyinmiş orklar)

Heyecandan fazla yazdım.

İyi şanslar ve kolay gelsin.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Possessed
    Site Ã?izeri

PostPosted: Tue Jan 04, 2011 11:21 am Reply with quoteBack to top

EruannaRoss iletiyi atıp kaçmış sanırım, bakmıyor buraya Very Happy Acaba bir siteleri falan var mıydı, link verseymiş keşke. Girip tartışalım konuşalım bu işi yapanlarla. Çünkü hanın da yapısal olarak mevcut olduğunu belirtmiş, demek çoktan çalışmalara başlamışlar, o kadar da hayal değil. Bu kadar ilerledilerse ben olsam bir forum açardım ve takipçi toplamaya çalışırdım.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 04, 2011 5:37 pm Reply with quoteBack to top

Belki de reklamı yaptı 1-2 ay sonra evet açıldı buyrun mekan burası diyecektir.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 04, 2011 7:42 pm Reply with quoteBack to top

mütiş bi çalışma çok ses getireceğine eminim ancak conventionlarda sıkca reklam yapmanızı öneririm.. ellerinize sağlık
    Lugtarias
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed Jan 05, 2011 1:07 am Reply with quoteBack to top

frpnette başlık daha güncel EruannaRoss'un yanıtları var..

Site Ã?izeri

PostPosted: Wed Jan 05, 2011 6:01 pm Reply with quoteBack to top

Hayda buraya bakmıyor yani..
    Link verebilir misin Lugtarias, bakalım neymiş ne değilmiş
    FRPnet'e de üye olmadım, çok duydum ama... Yani iki benzer siteyle uğraşmak istemedim, burayı tercih ettim Smile

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum