Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 33
    Dün: 23
    Toplam: 90362

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1652
    Üye: 0
    Toplam: 1652

FrpWorld.Com :: View topic - ISLANDA ..... MACERA!!
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

ISLANDA ..... MACERA!! View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 6:07 pm Reply with quoteBack to top

.
    Islanda Macerası

Kasaba valisi Karl, diplomatik ve ticari bağlantıları tazelemek ve geliştirmek amacıyla Hipos kasabasına yaptığı ziyaretten döneli birkaç gün olmuştur. Tabii yanında “Lonca”dan yüksek mevkili bir memur büyücü de vardı. Vali, rutin memleket meselelerini görüşmüş ve ticaret yollarının iyileştirilmesi, korsan ve haydutlara karşı alınması gereken tedbirlerle ilgili birkaç toplantı yapmıştı. Ama şimdi tek hatırında kalan Hipos valisinin, -fisnot sporu hakkındaki- laf sokuşturmalarıydı. Kendi kasabalarında eğlence olsun diye oynanan “Fisnot” oyununu anlaşılan Hipos ahalisi oldukça ciddiye alıyordu, hatta adam misafirperverlikten uzak bir üslupla, bu milli ata sporunun Oswinlilerce becerilip becerilemediğini bile sormaya cüret etmişti. Birkaç laf geçirmeceden sonra Vali Karl, en kısa zamanda Fisnot takımını Hipos’a göndereceğini söyler. Hiposlulara bir ders vermek gereklidir artık. Döner dönmez ilk iş kasabadaki en iyi fisnot oyuncularını tespit etmeye başladılar. Aslında pek fazla seçenekleri olmadığını görünce, Vali Karl strese girmişti biraz.

Jones: (Human / Paladin)
    Pelor tapınağında yetişmiş bu paladin oldukça yetenekli bir oyuncuydu. Aslında vali Karl’ın yeğeniydi aynı zamanda. Onurlu, dürüst, yardımsever olmaya çalışan genç Jones, kendi gibi kahraman savaşçılarla tanışmak ile ilgileniyordu. Vali amcası görevi verdiğinde hemen kabul eder.

Banshee: (Human / Fighter)
    Banshee, Paladin Jones’le aynı kılıç hocasından ders almış zarif bir şavaşçıdır. Zengin bir kadın olarak, saygıdeğer, ünlü bir korsan ve dövüşçü olmanın hayallerini kursa da, şimdiye kadar bir macera fırsatı çıkmadı. Bu gezi onun için güzel bir deneyim olabilir.

Orbis: (Eladrin/Wizard) ve Meurich: (Halfling/rogue)
    Orbis ve Meurich uzun yıllardan beri üvey kardeştirler. Eladrin anneleri ve halfling babaları, Oswin Kasabasındaki, ırklar arası hoşgörünün mükemmel bir örneğidir âdeta. Orbis’in ileride korsanlarla savaşan büyük bir gemide kaptan olmak istediğini ve Meurich’in de kardeşine nispet yapar gibi hırsızlar kralı olacağını söylemesi aralarındaki ufak bir çekişmedir. Ancak ikisi de yetenekli olduklarından Oswin Kasabası’nın fisnot takımına çağırılır.

Kalazhad: (Human / Fighter)
    Küçük yaştan beri iri yarıydı. Gücü kuvveti yüzünden takıma çağrıldı.

Kaddim Kai: (Genasi/Swordmage)
    Genasi'lerin güçlerine sahip olan bu gizemli kişi, kasabanın biraz dışında taştan bir evde oturur. Dışlanmasa da, aslında çok akıllı olan bu elemantal tipli adama mahallenin delisi muamelesi yapıldığı da olur. Ara sıra renk ve biçim değiştirmesi, bazen vücudundan sağa sola elektrik çıkması, onu biraz tekinsiz, biraz uzak durulan bir tip yapıyor. Ama elemantal güçlerinin onu takım için en uygun aday yapmasında şaşılacak bir taraf yok.

Takım oluştuktan sonra birkaç antreman yaptılar ve yola çıkma zamanı gelip çatmıştır. Valinin konağında toplandılar. Vedalaşma ve gaz verme konuşmaları yapıldı. Belli ki takım kaybederse geri dönüşte pek de hoş karşılanmayacaktı.

Bu konuşmalar esnasında Oswin Lonca başkanı Kindal, Orbis’i bir kenara çeker. Kindal (tiefling/wizard) genç büyücü Orbis’e bir kese verir. (100gp değerinde ritual component) “Evlat, Lonca senin gibi yetenekli büyücü gençleri daima gözetir. Biz büyücüler, bildiğin gibi Lonca’nın beyniyizdir. Al bakalım bu da sana hediyemiz olsun. Hele biraz daha tecrüben artsın, sen de eminim bizimle çalışmak isteyeceksin,” der.

Vali de son olarak gruba bir magic item verir. Yabancı takımlarla yapılan fisnot maçlarında her takımın ortaya bir magic item koyması âdettendir. Kazanan takım kaybedenin büyülü eşyasını alır! Karl grubu temsilen yeğeni Jones’e vermiştir magic itemi.
    Magic Tent:Bu normalde avuç içine sığabilecek küçük bir kutudur. Ancak günde 1 defa ortaya attığında 3x3 karelik bir alana şişerek kocaman bir çadır olur. Çadırın yan taraflarından, içinden dışarısı görünür ama dışından içerisi görünmez. Ayrıca her türlü zararlı enerjiye karşı 20 dayanımı vardır.
    Ayrıca 500gp verir Jones’e. “Bu da takımın ortak masrafları için! Yeme, içme, konaklama, vs için kullanacaksınız bu parayı. Maçın sonucunu zaten aynı gün Lonca potası aracılığıyla öğreniriz. Kaybederseniz geze geze dönün, fazla acele etmeyin yani. Hadi bakalım iyi yolculuklar!”
    (Not: Yola çıkmadan önce 500gp paradan grup için kasabadan alışveriş edebilirsiniz)

Fisnot takımına nedense bir yelkenli ya da binek hayvanları verilmez. Birkaç gün yürümenin idman olacağını yumurtlamıştır akıllının biri, o yüzden Hipos’a yürüyerek gidecektir grup.

Image

İlk gün (x3/y3) karesine girene kadar, bir manga piyade muhafız eşlik etmiştir takıma ama artık kasabaya geri dönerler ve grubu yalnız bırakırlar. şimdiye kadar fazla seyahat etmediklerinden heyecanlıdırlar.

şimdi karşılarında iki seçenek vardır;
    1-Orman yolundan devam etmek. Avantaj/Dezavantaj: Endurance:+1, Perception:-1
    2-Sahil yolundan devam etmek. Avantajı/Dezavantajı: Perception:+2, Speed:-1

.
    Back to top View user's profileSend private message
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 6:31 pm Reply with quoteBack to top

Zeki savaşçı durakladı.

"Orman bize imkanlarını sunacaktır, fakat sahil yolundan gitmek de bizi tehlikelere hazır hâlde bulunduracaktır."

Ne yapacağını düşünüyordu.

"Bence ormandan gitmek daha mantıklı.Neticesinde ne kadar çabuk hedefe varırsak, o kadar çabuk kurtuluruz tehlikelerden.Eğer sahil yolundan gidecek olursak belki tehlikelere karşı daha korunaklı oluruz.Ama daha fazla tehlike gelirse hazırlıklı olmamızın da bir işe yarayacağını sanmıyorum."

Çabuk gitmek için ormandan gitme taraftarıydı.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Quarion
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 6:44 pm Reply with quoteBack to top

Sağ elini çenisene koyarak,

"Kısa olması benim için önemli değil, benim için önemli olan, en güvenli yerden gitmek.Canımız 1-2 saatten değerlidir öyle değil mi? Acele etmemeliyiz, en güvenli yeri tartışıp düşündükten sonra bulabiliriz ancak hemen karar vermemeliyiz."

Duraksadı, elini çenisinden çekti ve savaşçılara ardından kardeşine bakarak,

"Ya siz neler düşünüyorsunuz? Herkezin fikri benim için altın değerinde, bazen en bilgelerin bile düşünceleri doğru değildir."
    Murwinduck
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 6:57 pm Reply with quoteBack to top

Kardeşine bakarak,

"Kardeşim, ben ormandan gitme taraftarıyım, belki bir kaç ilginç hayvan görürüz, belki bir mağarayla karşılaşırız. Ormandan gitmenin daha eğlenceli olacağı açık. Hem burada daha önce yaşamış uygarlıkların izine rastlayabiliriz."
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 7:03 pm Reply with quoteBack to top

"Eğlence garip bir düşünce"

Dedi element ustası.

"Çünkü bizi tehlikeye atacak bir eğlenme pek işimize yaramaz."

Fakat tersini de söyleyecekti.

"Ama bizim ormandan gitmemiz, bizi bir günlük riskten korur.Bu da az bir şey değil.O bir günde ölme ihtimalimiz var.Ben ormana gitme taraftarıyım."

Gülümsedi.

"Zaten ben su ortamında yavaşlamam, yavaşlayacak olan sizlersiniz."
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 7:04 pm Reply with quoteBack to top

Jones'in yanında neşeli, sek sek adımlarla yürüyordu, durmadan başındaki bandanayı düzeltip duruyordu, güneşin bronzlaştırdığı yüzünde sürekli muzip bir gülüş vardı.

Yol ayrımına geldiklerinde, diresiğini Jones'in omzuna yaslamış ve eli ile onun omzunda neşeyle tempo tutarak düşünmeye başlamıştı.

"Sahilden gitmek daha az riskliyse sahilden gidelim o zaman? Hem kumların üzerinde yürümek ormanda yol bulmaktan daha kolay olacaktır. Sen ne dersin Jones?"

Bir cevap alabilmek için arkadaşının yüzüne bakıyordu şimdi.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 7:28 pm Reply with quoteBack to top

Kardeşinin ve Banshee'nin görüşlerini öğrenmişti.

"Kardeşim, bu konuda Kaddim'e katılıyorum, bizim amacımız eğlence değil, bizim amacımız eğer mümkünse hiçbir maddi ve sağlık açısından zarara uğramamak".

Kaddim'e döndü,

"Hımm, ormanın bizi riskten koruyacağından nasıl bu kadar emin olabiliyorsun? Orman da vahşi hayvanlar ve belki de ormanlarında, başkalarını görmekten hoşnut olmayan bir toplulukla da karşılaşabiliriz.Hatta ve hatta aç ve susuz kalma gibi bir durumda söz konusu."

Sesini açmak için öksürdü ve devam etti,

"Sahil bana daha güvenli gibi gözüküyor şu anda çünkü bizim gibi bir çok kişide sahilde yürüyor olacaktır. Ormanın daha güvenli olabileceğini düşünen varsa, nedeniyle söylesin lütfen. Yavaşlamımıza gelirsek, tekrarlamış oluyorum fakat amacımız, sağ salim Hipos'a ulaşmak."
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 8:03 pm Reply with quoteBack to top

"Ormanda karşınıza ne çıkmasını bekliyorsunuz ki? Hadi ama, bir iki köpekten korktuğunuzu söylemeyin. Hem, ormanda susuz kalıyorsak sahilden gittiğimizde deniz suyu mu içeceğiz?" dedi tek kaşını kaldırarak. "Ben orman diyorum."

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 8:47 pm Reply with quoteBack to top

Grubun çok maceraperest ve savaşmayı seven kişiler olduğunun kanaatine varmıştı.Ama anlıyamıyordu, macera zaten karşılarına oldukça çok cıkacaktı, bu ise boşu boşuna hayatlarını tehlikeye atmaktı.

Kafasını kaşıyarak,

"Kısaca risk diyorsun, bunun için bir sebep görebiliyormusun? Niye risk alalım ki ? Ben sana ormanın bir çok riskini söylebilirim fakat senin bana sahilin bir çok riskini söylebileceğini sanmıyorum. Tamam, ormandan gitmek istiyorsun ama bana amacını açıklayabilirmisin? Yiyecek ve su konusuna gelince, ormanda nereden su bulmayı umuyorsun? Yabani insanlardan yada hayvanlardan mı ? Sahilde mutlaka yerleşim yerleri olacaktır. 1 kaç tane iyi insan bulabiliriz sanırsam."
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 8:56 pm Reply with quoteBack to top

"Pekâlâ bay Hayalgücü, madem etrafta "yamyam" kabileler olabiliyor, o zaman neden sahile korsanlar saldırmasın?! Hı? Ya da, evrim geçirmiş köpek balıkları denizden FIRLAYIP kolunu kaparsa ne diyeceksin ha?!"

Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 9:05 pm Reply with quoteBack to top

"Kusura bakma ama, denizden ayaklanıp çıkan hiç bir balık görmedim bu güne kadar. Ormanın içinde her yer kapalı, saldırı olsa bile nereden geleceğini bilemeyiz, ama sahil açıklık ve rahat, hiç değilse uzaktan bize yaklaşanları bile görebiliriz. Bu arada eğer sen ayaklı balıklardan korkuyorsun, kıyı şeridine uzak yürürsün ne dersin koca adam?"

Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 9:16 pm Reply with quoteBack to top

"Hiç bir şeycikler olmaz! Bu arada sizin akıllı birisi olduğunuzu sanardım bayan, ayaklı balıklar derken alaycı olduğumu anlamanızı beklerdim. Ne yazık."

Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 9:29 pm Reply with quoteBack to top

"Alay ediyorsan bile belli etmen gerekir yoksa nasıl emin olabiliriz ki? İlla da tehlike istiyorsan orman seni bekilyor, yinede bence bu konuyu oy birliği ile tamamlasak? Kimler orman diyor, kimler kumsal? Benlen birlikte kumsal yolcuları bir etti."

Bu sırada elini kaldırmıştı. Diğerlerinden kimler elini kaldıracak diye izliyordu, dirseğini Jones'in omzunda biraz daha kıpırdattı ve kalan oyları saymak için yol arkadaşlarına baktı.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 9:52 pm Reply with quoteBack to top

" Korsanların saldırdığını duymamıştım. Ama her ihtimale karşı kumsaldan gitmeliyiz, bence. " Banshee'ye güler.

Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 9:54 pm Reply with quoteBack to top

iki parmağını abartılı bir şekilde açarak kalazhad ın yüzüne salladı, inci gibi dişleri gülümsemekten kıvrılmış ağzının içinde gözüküyordu.

"ikiiii etiiiii."

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum