Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 29
    Dün: 35
    Toplam: 90393

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1934
    Üye: 0
    Toplam: 1934

FrpWorld.Com :: View topic - Büyü Konseyi (RPG)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Büyü Konseyi (RPG) View next topic
    View previous topic
    Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
    Author Message
    Dalmer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 06, 2006 10:08 am Reply with quoteBack to top

Dalmer aynayı gördüğü an durdu aynadan yansıyan tek şey karanlıktı bu da oldukça garipti temkinli adımlarla aynaya yaklaştı...

Aynadaki yansımasına bakmamaya özen göstererek aynanın yanına çömeldi elini aynanın kenarında gezdirip fısıltıyı andıran bir sesle bir kaç sözcük mırıldandı(*Detect Magıc)
    Back to top View user's profileSend private message
    Eldarin_

PostPosted: Mon Mar 06, 2006 3:41 pm Reply with quoteBack to top

Dalmer büyülü sözcükleri uygun tonda söyledikten sonra kaynağı aynanın üzerine yönlendirdi,

Ayna kızıl bir şekilde önünde parlamaktaydı. Sırların kalktığı noktaların dışında heryer parlıyor gibiydi,

O an mor ötesi bir yazı aynanın üzerinde beliriverdi.

Ne için buradasın büyücü? İdealin nedir?

Bu kullanıcı siteden ayrılan fakat forum düzeni açısından mesajlarının durması gereken kullanıcılar için ayrılmıÅ?tır. Kullanıcı kesinlikle yoktur. Sorumluluk ve yükümlülükleri site yönetimindedir
    Dalmer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Mar 07, 2006 8:09 am Reply with quoteBack to top

Dalmer büyünün etkisiyle zayıf düşmüş benliğini toplamaya çalışırken aynanın üzerindeki yazıyı görünce irkildi.

Ne için buradasın büyücü? İdealin nedir?

İrkildiğini ve şaşkınlığını belli etmemek için hafifce öksürüp boğazını temizledi.

Bir büyücü olduğum için burdayım büyü gücünü emrim altına sokmak istiyorum daha fazla gücü kontrol edebilmek istiyorum büyüyü istiyorum....

Böyle bir cevabın şaşkınlığını gizliyeceğini düşünüyordu ayrıca sesininde düşündüğü kadar zayıf çıkmadığını umuyordu...
    Eldarin_

PostPosted: Wed Mar 08, 2006 12:43 pm Reply with quoteBack to top

Aynanın üzerindeki yazılar Dalmer'in sözlerinin ardından silindi ve yerine yeniden mükemmel görünümde bir el yazısı şekillendi.

"Büyü gücüne hakim olabilmek. Niceleri bunu elde etmeye çalıştı genç büyücü. Maksadın yalnızca büyüye hizmetse büyü senin yoluna hizmet edecektir,
    Lakin büyüyü elde etmende daha başka niyetler varsa emin ol büyünün ruhu sana hizmet etmeyecek, umduğundan çok daha farklı sonuçlar doğuracaktır.

şimdi kendi içini oku büyücü. Niyetini kendin bil ve ona göre davran. Eğer yolun Büyünün Yolu ise ve Konseye hizmet etmek istiyorsan kule sana yardımcı olacaktır."

Ve harfler birer birer silindi...

Bu kullanıcı siteden ayrılan fakat forum düzeni açısından mesajlarının durması gereken kullanıcılar için ayrılmıÅ?tır. Kullanıcı kesinlikle yoktur. Sorumluluk ve yükümlülükleri site yönetimindedir
    Dalmer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Mar 08, 2006 1:00 pm Reply with quoteBack to top

Dalmer: "büyü gücünü istiyorum karanlık olmaduğu sürece konseye hizmet ederim" diye mırıldandı son sözlerini aynadaki yazıya cevap olarak değilde kendine hitaben söylemişti.

Sonra yavaşça ayağa kalktı artık konsey kulesi gözüne o kadarda basit görünmüyordu.Her ayrıntı bir büyünün parçalarıydı sanki.Boğazını temizleyip yüksek sesle karanlığa bir kaç kelime söyledi;

"-Dalmerianon İsilra...Eğer bana yardım edicekseniz emrinizdeyim"

Hafifce eğilip reverans yaptı...
    Eldarin_

PostPosted: Wed Mar 08, 2006 1:14 pm Reply with quoteBack to top

"Büyüye hizmet et, onun için çalış, hedeflerin yüksek olsun. İdeallerine ulaş."

Ve sonra aynanın üzeri hafifçe dalgalandı, kenarlardan açılan sıvımsı görüntü Dalmer'i kıskıvrak yakaladı ve içine çekti.

Dalmer yeniden kendine geldiğinde Büyü Konseyinin üst katlarında bir yerdeydi.

Burası onun kendi odasıydı. Büyüde yeni yeni uzmanlaşan bir büyücü için gayet güzel düzenlenmiş bir odaydı...

Dalmer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Mar 08, 2006 1:48 pm Reply with quoteBack to top

Kendisine uygulanan büyüyü hissetmek bile doğru bir karar verdiğinin kanıtıydı.Büyü için yaratılmıştı bundan sonra büyü tek amacı ve en büyük dostu olucaktı.

Mobilya açısından pek zengin olmayan odası şu anda ona dünyanın en güzel yerlerinden biri gibi görünüyordu büyü öğrenimi için kabul edildiğinin simgesiydi bu oda...Odanın içinde heyecanla volta atmaya başladı.Bir kaç tur sonra kendine hakim olarak durdu odadaki küçük kitaplığa göz gezdirmeye başlamıştı....

Yaklaşıp kitapları incelemeye koyuldu hepsi basit kitaplar olmasına karşın onun için birer hazineydi.Her kitabı tek tek incelemeye koyuldu

Why Not Today?
    Eldarin_

PostPosted: Sun Mar 12, 2006 10:40 am Reply with quoteBack to top

20 metreye 20 metre olarak dizayn edilmiş oda iki bölmeden oluşyordu. Çalışma odası, deneme odası... Çalışma odasında kulenin dışa bakan duvarlarına raflar ve kütüphaneler döşenmişti. Rafların üzerinde sayısız kitap yerleştirilmişti, eğer bir dekorsa harika bir dekordu ama Dalmer bu kitapların birer bilgi hazinesi olduğunu düşünüyordu.
    Çalışma odasının hemen gerisine bir yatak ve yiyeceklerin üzerine konmuş olduğu yuvarlak bi yemek masası göründü. Yatağın kenarında da yine bir komidin duruyordu.
    Odanın hemen ortasına genişçe bir masa daha yerleştirilmişti ki, üzeri çeşitli bitkiler ve kitap yığınları ile doldurulmuştu. Parşömenler açık olan kutusunun içersinden gözükmekteydi, hemen yanına konmuş kaz tüyü ve cam bir tüpün içersine yerleştirilmiş mürekkepte öyle. Hemen sol tarafta, kapının sağında bir sütunun çalışma odasıile deneme odasını bağladığı ikinci bir sütuna kadar bulunan hafif oyuntu alana ise koyu renk bir tahta oturtulmuştu. Tahtanın üzeri boştu ve bir yığın tebeşir hemen tahtanın önünde oyulmuş takoz kutunun içine yerleştirilmişti, bunların hemen yanında da bir keçe görülebiliyordu. Hemen kenarına çakılmış bir çivinin üzerine üstüste geometride kullanılan aletler yerleştirilmişti.

İkinci sütun çalışma odasını deneme odasından ayırıyordu. Bu sütun hemen karşısındaki sütuna kadar örülmüş bir duvar ile iki odayı birbirinden ayırmaktaydı. Deneme odasına geçiş ise hemen karşı sütunun dibindeki kısa boylu kapı ile sağlanmaktaydı. Kapı da dahil olmak üzere iki sütun arasındaki duvar olduğu gibi önce siyah, sonra kırmızı bir perde ile çevrelenmişti.

Deneme odasına girildiğinde ise çalışma odasındaki kesik bitki, simya karışımı kesik kokunun kaynağının ne olduğu anlaşılabiliyordu. Burada bilinen ve bilinmeyen türden pek çok bitki, birçok farklı alaşım, sıvı ya da katı, tüplerin içersinde çeşitli hayvan ve yaratık parçaları, çeşitli basit diye tabir edilebilecek büyülerde kullanılabilecek türde toz bileşenleri görülmekteydi. Bunların hepsi birkaç rafın üzerinde biriktirilmiş, rafların altlarına ne gibi işlerde kullanıldıkları isimleri ile beraber yazılmıştı. Etrafta onca çok büyü bileşeni olmasına rağmen dikkatle incelendiğinde bunların dikaktle ve düzenli bir şekilde raflara yerleştirilmiş olduğu görülebilirdi.
    Odanın yarısından itibaren yataylamasına beyaz bir çizgi çekilmişti. Buranın ötesi tamamiyle boşaltılmıştı, duvarlar, sütunlar ve zemin çeşitli metal kaynaklarla güçlendirilmişti. İri kesim kayaların aralarına daha dayanıklı metal parçaları eritilerek kaynaştırılmıştı. Bu bölge büyü denemeleri içindi. Deneme odasının sağ köşesine yerleştirilmiş loş ışık buraya pek ulaşamıyor, yarıyolda kesiliyordu.
    Yine burada da bir masa vardı fakat bu masa daha ufaktı ve üzerindeki birkaç parşömenin ve kömür parçasının dışında bomboştu. Anlık hesapların yapılabilmesi için konulmuş olsagerekti ki bir yığın cetvel ve pergel burada da göze çarpıyordu.

Dalmer etrafa şöyle bir baktığında daha önce eğitim aldığı ustasının bile böyle bir çalışma ortamının olmadığını düşündü. Büyü Konseyi ona başka hiçbir yerde bulamayacağı derecede mükemmel bir ortam sunmuştu.

Büyücü kitapların yanına yaklaştı, onları incelemek üzere birkaçına bakındı.

Kitaplar bu şekilde yanyana, altalta sıralanmaya devam ediyordu. Dalmer bunlardan ilk olarak Enkarnasyon ve Evrensel Çekim kitabını alıp okumaya başlamıştı. Masasının üzerine da daha sonra okumak üzere Astrogeometrik Alanda Büyücülük kitabının iki kısmını koymuştu...

Last edited by Eldarin_ on Sun Mar 26, 2006 10:02 am; edited 1 time in total
    Eldarin_

PostPosted: Sun Mar 26, 2006 9:53 am Reply with quoteBack to top

Yüksek Büyücülük Kulesi'nin devamında...

Mith Olorin kim olduğu belirsiz adamın garip bir şekilde ortaya çıkışını, konuşuşunu ve sonra bağıra çağıra tekrar ortadan kayboluşunu hayretle izlerken ufak adımlarla konseyin kapılarından içeri girmişti.
    Açık hava kapının içersinden belli bir açıya kadar içeriyi aydınlatıyordu şimdi, giriş kapısının dar ve alçak olması içeri giren ışığın fazla ileriyi aydınlatmamasını sağlıyordu. Büyücü yürümeye devam etti. Bir taraftanda etrafı inceliyordu.
    Ortalık sessiz gibiydi. Ara ara yukarıdan bir iki kişinin telaşlı konuşmaları ve ayak sesleri duyuluyordu sanki. Neler oluyor bilmiyordu, ama yine de içinde ufak bir endişe var gibiydi. "Kapıyı çalmadan girme" derdi büyükleri hep ona. Mith Olorin hemen ilerisindeki halka, ahşap bir masa gördü, ortasına bir sütun geçirilmişti bu ahşap masanın ve hemen üzerinde metal bir sapı olan yarısı kesilmiş ahşaptan bir maske görmekteydi. Bir an zihnini kurcaladı bu maske.Odanın karanlık tarafında duruyordu, masada başka hiçbirşey yoktu.
    Mith Olorin bir iki adım daha attı. şimdi başka iki sütun daha gördü, arasından taştan merdivenlerin yukarı doğru yükseldiği. Holün sağı solu belli belirsiz görülebiliyordu. Görebildiği kadarıyla da etraf boştu ve burada da hiçkimse yoktu. Bu onu tekrar tereddüte ve endişeye düşürdü, bu olduğunda maske yeniden parlar gibi oldu.
    Mith Olorin birkaç adım daha attı. şimddi holün ortasına kadar gelmişti. Yukarıdan gelen o telaşlı ses durmuştu, adımlarda öyle.
    Maske artık parlamıyordu. Ama kapının üzerinden inen ışık meşum bir şekilde hala önünü aydınlatmayktaydı. Biraz düşündüğünde farkedecekti ki, girdiğinde ancak holün başlangıcını aydınlatan ışık şimdi holün ortasından sonrasını dahi aydınlatıyordu. Halbuki kapının içeri sızdırdığı ışık çoktan onun altından kalkmış olmalıydı.

Bu günışığı mıydı? Yoksa başka birşey mi acep?

Yakınlardan bir yerlerden tekrar bir dizi takırtı duyuldu. Takırtılar ahşap zemine vuruyordu ve bir süre sonra tekrar kesilmişti...

Lareal Duin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Mar 26, 2006 4:46 pm Reply with quoteBack to top

Yorulmuştu.İçindeki ateşin tükenmekte olduğunu hissediyordu ama durmadı.Duramazdı buraya kadar gelebilmiş önündeki ölümcül engelleri aşmıştı.Kafasını kaldırdı ve huşuyla kuleyi süzdü.Hayatını adamak için geldiği yer burasıydı demek.Kabul edilmezsem diye düşündü.İşte ozaman ben bir hiçim...

Çağrıyı o da almıştı ve baslamıstı yolculuğuna...Kulenin efendisine seslenerek:

>Ben geldim.Lareal Duin.Gücüm var ama kullanamıyorum buraya öğrenmek için geldim.Kulenin kapıları bana açılıcak mı!

PostPosted: Sun Mar 26, 2006 7:43 pm Reply with quoteBack to top

Laeral Duin kulenin efendisine seslendikten sonra kulenin hemen kuzeye bakan kapısına baktı.

Kapı açıktı...

Kule onun sesini evvelden duymuştu belli ki, açık kapı onu bekliyordu.

Bazen insan görüneni değil görünmeyeni görmek ister, ondan bir işaret bekler. Bu insanlığın doğasında vardır ve insanoğlu değişmedikçe bu da değişmeyecektir.

Lareal Duin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 27, 2006 12:44 pm Reply with quoteBack to top

Yüzümde bir hayret ifadesi beliriyor.Tanrım...diyorum yavaşça kapıya yönelerek tereddüt ederek içeri giriyorum ve çevreme bakıyorum.

PostPosted: Mon Mar 27, 2006 3:17 pm Reply with quoteBack to top

Lareal Duin içeri ihtiyatla bir adım attı. Etraf oldukça soğuk ve ürpertici gelmişti nedense ona. Altındaki mermer yolda attığı her adım tekrar onun kulağına gelmekteydi. Muhteşem sessizliği adım sesleriyle bozuyor olmanın verdiği bir korku üzerindeydi. Bu düşüncenin Lareal'e dev bir yaratıkla yüzleşmekten daha büyük korku verdiği kesindi. Çünkü ondan başka hiçkimse yok gibiydi.
    Sonra Lareal durdu, etrafı inceledi. Etrafta çokta birşey yok gibiydi.
    İleride dev bir salona açılan bir giriş gözüne çarptı, etraf uzun süredir kullanılmıyor gibiydi. Rutubet kokusu burnunu sızlatıyordu.

Lareal tam o tarafa ilerleyecekti ki hemen sağından birkaç adım sesi duydu. Adımlar tıpkı Lareal inki gibi yavaş ve ürkütücüydü.

İleride bir insan sureti yarıkaranlık görülebiliyordu.

Lareal Duin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 27, 2006 6:54 pm Reply with quoteBack to top

Çevreyi incelerken arkamdan gelen ayak sesleriyle kalbim yerinden fırlayacak gibi oluyor.Bu adam/veya kadın da kim?
    Bir yandan buranın tekinsiz olduğuna dair hissi atmaya çalışırken siluete doğru sesleniyorum:
    -Ki...sesim anında kısılıyor.Kendime kızarak tekrar sesleniyorum sesime güvenli bir hava vermeye çalışarak:
    -Kimsiniz?!

PostPosted: Mon Mar 27, 2006 7:21 pm Reply with quoteBack to top

Laeral güvensizce ileriyi izlerken ağzından belli belirsiz kimsiniz sözü çıkmıştı.

Sözlerin hemen sonrasında Laeral tekrar ayak sesleri duydu. Bu sefer ses arkasından gelmişti ve hızlıca atılmıştı adımlar!

Ardından Laeral loş bir ışığın hemen ilerisindeki salondan dışarı doğru yaklaşmakta olduğunu farketti. Birisi buraya yaklaşıyordu.

Duvara yansıyan kandil o esnada bir gölgeyi daha ele verdi. Ama bu sefer herhangi bir ayak sesi duyulmadı...

Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum